Dvůr mlhy a hněvu přehled

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491841/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-X5u-491841.jpg 5 3659 3659

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvůr mlhy a hněvu. Přihlašte se a napište ho.

Adee.K
dnes 3 z 5

Po prvním dílu, který je pohádkovým retellingem na Krásku a zvíře, dostává příběh úplně jiný směr. První díl končí zdánlivým "a žili šťastně až do smrti", ale v této knize zjistíme, že to tak vůbec není.

Líbí se mi, že autorka poukazuje na problematiku toxických vztahů, manipulace nebo traumat. Zároveň se mezi řečí zmiňuje o bisexualitě a homosexualitě a nikdo z toho nedělá vědu a (skoro) všem je to fuk, protože jsou běžnou součástí společnosti.

Co se týče kouzelného světa, mrzí mě, že docela dost věcí okolo magie nejsou nikdy vysvětlené, a to ani v následujících dílech. Nikdy se nedozvíme jak vlastně magie funguje, co vyžaduje, jak se dá zdokonalit a další podrobnosti. Taky nevíme, jakou mocí vládne Amren nebo Morrigan. Taky je zvláštní, jak jsou všichni strachy bez sebe z různých kouzelných stvoření (Suriel, Attor, Tkadlena), a přitom nevíme proč. Dost často jdou i s trochou úsilí zabít.

Až na nějaké ty drobnosti je série hodně dobrá. Nepatří mezi mé oblíbené, ale doporučuju.

Elapheg
05.07.2024 5 z 5

První díl se mi líbil, ale než jsem se odhodlal k druhému dílu, tak jsem si schválně dal větší pauzu, protože zas tak úchvátný ten první díl nebyl a já se bál, aby se druhý díl nenesl v podobném duchu. Mé obavy byly celkem zbytečné. Sice i v druhém díle: Dvoře mlhy a hněvu bylo pár slabších částí, ale druhý díl byl oproti prvnímu daleko akčnější, poutavější, napínavější, prostě výborný. Konec ten mi opět vyrazil dech a já jsem velmi zvědavý na třetí díl, ale zase si možná dám pauzu. Dvůr mlhy a hněvu: Feyre lovkyně a člověk v prvním díle zachrání Tamlina, ale jeho záchrana byla za velmi vysokou cenu. Feyre i Tamlin střet s Amaranthou sice přežili, ale oba si z tohoto střetu nesou svá traumata. Feyre sice Tamlina zachránila, ale zároveň uzavřela smlouvu s Rhysandem, že každý týden z měsíce stráví u Rhysanda na Nočním dvoře. Tato úmluva se nakonec ukáže být i přínosem pro Feyre a pro ostatní víly i smrtelníky. Feyre se chce zotavit se střetu s Amaranthou, ale zjišťuje, že Amaranthou veškeré nebezpečí nepominulo. Naopak, hrozí ještě větší zkáza a Feyre opět může tuto zkázu pomoci odvrátit, pokud... a to už si přečtěte sami. :-) Nejdříve ale začněte prvním dílem, protože ten hraje prim pro pochopení všeho následujícího. Vynechat ho, by byla kardinální chyba. V knize: Dvůr Mlhy a hněvu se na začátku seznamujeme s Rhysem, poznáváme ho více a taky jeho Noční dvůr a jeho přátele, ale i to seznamování Rhyse a Feyre nese prvky romantiky a úsměvného pošťuchování z obou stran. Hlavně se ale rozvíjí schopnosti Feyre, kterých nabyla, stejně jako její náhled na okolí se mění. Erotično je zde také, ale hlavně je zde akce a zvraty, nechybí dobré přátelství, humor, láska, ale také nebezpečí, střety, tajemno, magie, lest a i nenávist. Jsem rád, že jsem se odhodlal po prvním díle po měsíci se pustit do dílu druhého, který je z celé série nejlépe hodnocen a který je oproti prvnímu dílu dvakrát tam akční a poutavější. Konec je samozřejmě otevřený pro třetí díl a já možná začínám malinko tušit, v jakém duchu se třetí díl ponese, ale nechám se překvapit. Takže hlavně pro čtenáře Dvorů, kteří mají za sebou první díl a váhají, jako já jsem váhal, zda načínat druhý díl. Určitě ano! Autorka má pro vás velké překvapení. Pět hvězd a doporučení. :-) Ten konec se moc povedl a já se těším na další díl. :-) Vzkaz pro moji oblíbenou kamarádku ydnac, "Martinko, děkuji Ti" :-)

elle.horacova
28.06.2024 5 z 5

Myslela jsem si, že první díl série byl pecka, ale Dvůr mlhy a hněvu to posunul na úplně jinou úroveň. Druhý díl je od začátku do konce nabitý dějem, akcí, napětím, emocemi a celá kniha vás ani na chvilku nenechá vydechnout.

Musím teda říct, že první třetinou jsem se prokousávala hůř, ale potom jsem si každou stránku neskutečně moc užívala, a opravdu jsem si přála, aby ta knížka nikdy neskončila. Druhou polovinu knihy jsem mohla rovnou celou polejt zvýrazňovačem, protože jsem si podtrhávala skoro každou větu, jak dokonale je celý příběh napsaný.

A ten děj je prostě epickej! Plný zvratů, nečekaných událostí a bitev, které vás donutí sedět na kraji židle a hltat stránku za stránkou.

Tohle byla fakt asi ta nejhezčí knížka, kterou jsem kdy četla a vím, že VELARIS bude vždycky mým domovem a Rhysand můj book husband a ráda se budu k celé sérii vracet.

K ději vám nic víc neřeknu, protože si myslím, že je lepší do téhle série jít úplně na blind a nic nevědět, a o to víc si to užijete.

Autorka vymyslela úplně dokonalej, propracovanej svět a každou postavu z Nočního dvora si naprosto zamilujete. Nechápu, jak to autorka dělá, ale vím, že si od ní přečtu každou další knížku.

Závěr? Dvůr mlhy a hněvu je MUST READ pro všechny fanoušky fantasy a romantiky. Je to kniha, která vás pohltí a nepustí, dokud ji nedočtete. A já se už nemůžu dočkat dalšího dílu!

všechny komentáře

Související novinky (3)

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (květen)

15.05.2017

Žebříček nejprodávanějších eknih (duben)

04.05.2017

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (duben)

19.04.2017

Citáty z knihy (2)

„Už sis toho tolik prožila. Nechtěl jsem, aby sis myslela, že všechno, co jsem udělal, mělo za cíl získat tě, jen abych ochránil svou zemi. Jenže jsem si nemohl pomoct, toužil jsem s tebou být, miloval jsem tě a chtěl jsem tě. Pořád bez tebe nedokážu být.“ ~ Rhys ~

„Ne manželkou, ne ženou. Feyre je vladařkou Nočního dvora.“ Je mi po všech stránkách rovna. Bude nosit korunu a sedět na trůně po mém boku. Nikdy nebude ponechána stranou a nebude mít na starost pouze rození potomků, večírky a výchovu dětí. Je mou královnou. ~ Rhys ~

Kniha Dvůr mlhy a hněvu v seznamech

v Přečtených4 990x
ve Čtenářské výzvě467x