Terka18

Přečtené 197Božský bastard
? - červenec 2019
Božský bastard 2013, C. Lauren

Od knihy jsem očekávala víc. Trošku zklamání, sice jsem ji rychle přečetla, ale nebylo to ono, že by mě to pohltilo a nepustilo. Nejvíc mě to bavilo tak za půlkou do konce knihy. A to není ono.


Polibek jako dezert
? - červen 2019
Polibek jako dezert 2019, P. J. Anderson

Úžasná kniha, která mě bavila od začátku do konce. Zasmála jsem se, to jak spolu Nick a Claire komunikovali a to jak se pošťuchovali, bylo dokonalý. Naprosto skvělá kniha, nemám co vytknout.


Velké maličkosti
? - červen 2019
Velké maličkosti 2017, J. Picoult

Příběh je trošku těžší, pro mě to nebyla žádná lehká četba když si jen tak sednu a čtu si. Příběh se dotýká naší mysli a srdce a přemýšlíte a uvědomujete si, že příběh je naprosto pravdivý a reálný. A především odehrával se v minulosti, současnosti i budoucnosti. To co se v této knížce děje se děje každým dnem. Co více dodat.


Noční pták
? - červen 2019
Noční pták 2018, B. Freeman

Za mě je knížka velice povedená. Děj plynul tak nějak sám a nijak se nezadrhával. Hlavní hrdinové byly parádní a i když jsem tušila, kdo je viník, tak mě občas autorka zmátla. Jen jsem občas měla pocit že je trošku těžce napsané, na psychiku. Ale jinak nemám co vytknout.


Přiveď mě zpátky
? - květen 2019
Přiveď mě zpátky 2019, B. Paris

Tak to byla paráda. Nic takového jsem nečekala, ten konec. Super. Kniha rychle běžela, žádné zdržování a ten konec. Říkala jsem si jak je možný, že to Finn nepoznal. Ale lidé jsou slepí, když mají něco přímo před sebou.


Věř mi
? - duben 2019
Věř mi 2018, J. Delaney (pseudonym)

Za mě osobně byla knížka skvělá, přečetla jsem ji během třech dnů. Mělo to spád, krátké kapitoly, dobrý námět příběhu. Od začátku jsem měla tušení kdo to je, ale i tak to bylo občas zavádějící. Skvělý příběh.


Vůně jasmínu
? - duben 2019
Vůně jasmínu 2017, C. Bomann

Krásný příběh, který plyne sám. Není to nic náročného, ale i tak mě příběh chytil za srdce, když pomalu zjišťujete, jaká tajemství život skrývá.


Život bez tebe
? - duben 2019
Život bez tebe 2018, K. Marsh

Já bych to k Jojo Moyes v některých ohledech přirovnala, protože i některé knihy od ní se mi nelíbily úplně nejvíc. Knížka Život bez tebe je krásný příběh o dopuštění a lásce mezi matkou a dcerou. Protože ať se mezi těmito dvěma stane cokoli, nikdy jejich láska nevyprchá a vždy jedna okamžitě přiběhne k té druhé, jakmile to bude potřeba. Mateřská láska a láska dcery ke své matce nikdy neskončí a nic ji nezničí. Takto na mě kniha a její příběh působí. Není to nic u čeho musíte přemýšlet, kniha krásně plyne a chytí v určitých směrech za srdce. Konec se dá předvídat. :)


Smrtící tajnosti
? - březen 2019
Smrtící tajnosti 2019, R. Bryndza

Další super knížka, vždyť to ani jinak nejde, teda pro mě. Všechny byly naprosto úžasné a tento díl není vyjímkou. Četla se sama. Jsem zvědavá jak autor vyřeší vztah Eriky a Petersona v dalším díle. Nemůžu jinak než 5 hvězd!


Šelma
? - březen 2019
Šelma 2018, A. Mayne

Od knížky jsem měla asi až moc velké očekávání podle kladných hodnocení a bohužel přišlo hodně velké zklamání. Já se u knížky nudila a přišlo mi to moc zdlouhavé až na ten konec, ten se mi líbil, rychlý možná až moc, ale alespoň nějaká akce. Mně v knížce prostě něco chybělo. A celkově jsem z ní zklamaná. Hodnotila bych tak 2,5 hvězd.


Dopisy, které nikdo nečetl
? - březen 2019
Dopisy, které nikdo nečetl 2017, I. Grey

Krásná kniha plná lásky a té pravé nefalšované lásky, kterou nezažije každý. Prolínání minulosti a přítomnosti nenarušuje nijak tu krásu příběhu. Knihu jsem si zamilovala a na konci jsem měla i slzy v očích. Stella je úžasná žena a naprosto chápu všechny kroky, které udělala a že celou dobu čekala na Dana. Prostě nádhera, která zahřeje u srdce.


Není úniku
? - únor 2019
Není úniku 2018, T. Adams

Čekala jsem malinko víc. Ale jsem spokojená. Taková rychlovka, příběh se odehrává během velmi krátké doby. Napětí a všude sníh. Něco mi tam chybělo,ale povedený příběh.


Žena, po které se slehla zem
? - únor 2019
Žena, po které se slehla zem 2018, L. Theils

Knížka mi byla doporučená kamarádkou. Docela jsem s ní bojovala, dočetla jsem ji až na podruhé, protože při prvním pokusu o přečtení jsem ji odložila asi po 80 stránkách. Jednou větou čekala jsem víc. Místy se to dost táhlo až nudilo a nevěděla jsem o čem čtu, pak se to trošku rozběhlo a pak zase nic. Konec byl dobrý, ale nepřekvapivý a vlastně je na konci ukázka i toho jak se jedná ve vyšších vrstvách společnosti a že se spousta věcí zamete pod stůl aniž by si to ti dotyční odseděli.


Chladnokrevně
? - únor 2019
Chladnokrevně 2018, R. Bryndza

Kniha je trošku jiná než předchozí, již od brzkého začátku máme možnost číst z obou stran, jak ze strany policie, tak ze strany zločinců. Příběh se povedl, knížku jsem měla přečtenou velice rychle a těším se na další.


Temné hlubiny
? - leden 2019
Temné hlubiny 2017, R. Bryndza

Přečteno za víkend. Šlo to jako po másle. Rychlý sled události a žádné zbytečné protahování. Super nemám co vytknout.


Sama sebou
? - leden 2019
Sama sebou 2018, J. Moyes

Čekala jsem malinko víc. První díl je stále TOP. Pro mě byla kniha oddychovou příjemnou četbou. Nic co by mě vtáhlo a nechtělo pustit. Louisa si naštěstí zachovala svoji ztřeštěnost i přes nástrahy mocného New Yourku a i bohatých lidí v něm. Krásný konec, shledání lásky.


Noční lov
? - leden 2019
Noční lov 2017, R. Bryndza

Zase a opět skvělá kniha, která se čte sama a najednou ji máte dočtenu a chcete další. Příběh má spád, krátké kapitoly tomu napomáhají a Erika a její tým zase super.


Začít znovu
? - prosinec 2018
Začít znovu 2018, M. Kasten

Skvělý příběh, který mě pohltil a hltala jsem jednu stránku za druhou. Zasmála jsem se, protože některé momenty jsou super. Příběh krásné plynul, žádné zdržování. Kadena si nejde nezamilovat.


Spálená obloha
? - prosinec 2018
Spálená obloha 2016, G. Macmillan

Velké zklamání, kdyby kniha byla tak poloviční a psaná s větší dynamikou pro mě by byla rozhodně zajímavější. Příběh mě moc nebavil, měla jsem chuť i přeskakovat nezajímavá místa. Podle anotace a komentářů jsem se na příběh moc těšila, ale vyprávění se vlekla a byla jsem ráda, že jsem to nakonec nějak překousala a dočetla. Dávám jednu hvězdu za nápad.


Tisíc polibků
? - prosinec 2018
Tisíc polibků 2017, T. Cole

Za mě krásná knížka. Plná citů, porozumění a odvahy žít a užívat si každou minutu života. Žít naplno i přes to co nám čas přinese. Někdo řekne, že je to kniha pouze pro náctileté, ale podle mě to tak není. Jen musíte pustit svoji mysl a dovolit jí aby cítila to co kniha dává. Já jsem i pár slz uronila, protože když si uvědomíte, že tohle se děje i běžně v životě, tak to s vámi hnout podle mě musí. Knížka mi dala, přesně to co jsem od ní očekávala.


Hodnej kluk
? - prosinec 2018
Hodnej kluk 2018, E. Kennedy


Utajená sestra
? - prosinec 2018
Utajená sestra 2017, D. Chamberlain

Od knížky jsem čekala malinko víc než mi dala. Něco mi v příběhu scházelo. Více napětí, trošku víc akce nebo větší touha hlavní hrdinky, zjistit pravdu.. Nevím přesně co. I přes to se mi kniha líbila, i když jsem měla problém se ze začátku začíst, ale od 100 strany už to šlo dobře. Za mě dobrý průměr. Nebyla jsem vyloženě zklamaná, ale ani ne nadšená.


Anglické listí aneb Coolturní šok
? - listopad 2018
Anglické listí aneb Coolturní šok 2017, A. Damijo

Knihu jsem nedočetla. Musela jsem se do čtení nutit a nakonec jsem ani nevěděla o čem čtu.


Námi to končí
? - listopad 2018
Námi to končí 2018, C. Hoover

Krásný příběh,autorka mě opět nezklamala. Hodně silný příběh pro mě,až jsem měla chuť občas křičet, co se to děje a jak to Lily může snášet, vždyť to přece nejde. Knížku jsem přečetla za dva dny. Někdo může říct, že je to slaďák, ale zkuste se do toho podívat více do hloubky. Autorka do této knihy dala velký kus sebe a to ani nemusela. Otevřela se celému světu. Až přečtete tak to pochopíte.


Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
? - listopad 2018
Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) 2017, L. Graham

Příjemná oddechovka. Nic náročného a trošku na pobavení, těm kteří mají rádi Gilmorky se kniha bude líbit.


Zůstaň
? - listopad 2018
Zůstaň 2018, E. Kennedy

Krásný příběh, četl se sám. Hokej mám ráda a tady ho bylo docela dost, naprosto chápu jak holky fandili. Zasmějete se i budete občas v očekávání jak to dopadne. Knížka se četla sama.


Dívka v ledu
? - říjen 2018
Dívka v ledu 2016, R. Bryndza

Velmi dobrý práce autora. Hlavní hrdinku Eriku jsem i oblíbila docela rychle. Je rázná a nenechá si nic líbit a jde si za svým. Od poloviny jsem knihu slupla najednou, prostě jsem musela vědět kdo, i když jsem to tušila. I tak pro mě konec byl super. Do poslední věty.


Psí domov
? - září 2018
Psí domov 2018, W. B. Cameron

Krásná kniha pro člověka, který miluje psy a ví jací jsou. Nejde nebrečet a ani se pak nesmát štěstím, protože kniha dopadne tak skvěle. Když si uvědomíte, že jste na Lucasově místě, tak prostě brečet musíte. Protože to co musel podstoupit, je pro pejskaře hrozné utrpení. Nádherná knížka.


Do posledního dechu
? - srpen 2018
Do posledního dechu 2018, R. Bryndza

Skvěle napsané. Knížka mě bavila a ještě k tomu krátké kapitoly. Četla se sama.


Žij, dokud to jde
? - srpen 2018
Žij, dokud to jde 2018, C. Pagán

Nemůžu si pomoct, ale mě se kniha nelíbila. Prostě mi v ní něco podstatného chybělo, co by mě chytilo a měla bych chuť knihu číst dál a dál a neodkládat. Za mě velké zklamání, čekala jsem něco úžasného, ale v příběhu jsem to nenašla.


V pasti lží
? - srpen 2018
V pasti lží 2018, B. Paris

Poutavý příběh, i když trošku víte, kdo je vrah a jak to vlastně všechno je. Musím uznat, že autorka napsala skvělé dílo. Dokázala úžasně ukázat, jak si s vaší psychikou lidé dokáží pohrát, především ti co jsou vám nejblíže a také jak je lidská psychika křehká. Skvělá kniha. I když autorčina první kniha,byla o kapánek lepší.


Heřmánkové údolí
? - červenec 2018
Heřmánkové údolí 2012, H. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná kniha. Příběh ženy, která to neměla v životě vůbec jednoduché, ale i tak byla šťastná a zažila nádherné chvíle. Příběh, který vás chytne za srdce a jen tak nepustí.


Život ve dvou
? - květen 2018
Život ve dvou 2017, N. Sparks

Krásná kniha. Popis sourozenecké lásky, nalézání staré lásky, která nikdy nezmizela,jen se utlumila, ale stačí pár souvislostí a všechno se dá do pořádku. Vivien mě dost rozčilovala, to její chování. A Russ takový pravý chlap, který doufá až do konce. Zase jsem brečela, u Sparkse to ani jinak nejde. Nádherný příběh.


Plamen v nás
? - duben 2018
Plamen v nás 2017, J. L. Armentrout

Každý díl ze série má své kouzlo a tak je tomu i u tohoto příběhu. Brocka si nejde nezamilovat, takové zlatíčko. Příběh krásně plyne a nutilo mě to číst dál, abych věděla jak to s nima dopadne, i když to jde předvídat. Krásná kniha


Někdo cizí v domě
? - duben 2018
Někdo cizí v domě 2018, S. Lapena

Kniha mě překvapila. Lepší než prvotina- Manželé od vedle. Trošku jsem věděla, jak to dopadne, ale i tak jsem byla z určitých detailů překvapena. Příběh se četl docela dobře, rychle plynul, žádné zbytečné natahování, něco málo bych upravila.


Šarlatová nit
? - duben 2018
Šarlatová nit 2000, F. Rivers

Od knihy jsem očekávala docela hodně. Ze začátku jsem byla trošku skeptická, nemohla jsem se začíst a myslela jsem, že to bude příběh nic moc. Pletla jsem se, příběh mě příjemně překvapil a pohladil mě po duši. Já věřím v Boha a to co se v knížce psalo mi otevřelo oči v mnoha směrech. Někdy si člověk musí projít tím nejhorším a jen se ptá proč? Proč se mi to všechno děje, tak jako se ptala Sierra, aby se mohli stát daleko větší věci, díky kterým budete šťastní a najdete sami sebe.


Ani slovo
? - březen 2018
Ani slovo 2017, B. Parks

Knížka je moc zdlouhavá na to aby u příběhu vydržel každý. Prvních pár kapitol mělo rychlý spád a pak najednou zdlouhavé popisovaní děje a právnických pouček. Občas jsem myslela, že knihu odložím a ani nedočtu. Děj se vlekl, kdyby měla kniha o 150 stánek méně, bylo by to lepší a konec. Až moc akční a strašně rychlý zase. Kniha mě docela zklamala.


Když jsem tě ztratila
? - březen 2018
Když jsem tě ztratila 2017, K. Rimmer

Příjemná oddechovka. Příběh měl své kouzlo, hezky plyne. Není to nic náročného. Krásný konec, doufala, jsem, že to autorka zakončí dobře a stalo se.


Krasojezdkyně
? - únor 2018
Krasojezdkyně 2017, J. Moyes

Autorka umí psát, to se musí nechat. Kniha hezky plyne, i když musím říct, že bych i možná trošku zkrátila a nenatahovala to tak. Ale to je jen můj názor. Příběh je odpočinkový, ale zároveň chcete číst dál, aby jste věděli jak to všechno dopadne. Samozřejmě konec jde předvídat, ale i tak je to krásná kniha o koních, ale ne jen o nich. Čtěte a uvidíte sami, stojí to za to.


Dům na prahu noci
? - leden 2018
Dům na prahu noci 2017, C. Banner

Hodně odpočinková kniha. Nic náročného. Příběh vás zavede na krásná místa na úžasný ostrov, kde zažíváte příběh velké generace. Pro mě trošku zdlouhavé, knihu bych trochu zkrátila a byla by pro mě zajímavější.


1 2 3 4 5 >