zuzi9 zuzi9 komentáře u knih

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Hodnotím 4,5 hvězdičky.

Knížka mě bavila a dobře se mi četla.
Je to pohodové romantické čtení na jaro / léto nebo dovolenou.

15.04.2024 4 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Moje první knížka od této autorky.
Knížka se mi líbila, ale čekala jsem trochu víc o čaji, když se to jmenuje Pojízdná čajovna. Určitě by se dalo téma čaje víc rozepsat, což je škoda, že tomu tak nebylo.
I tak mě kniha nezklamala a těším se na pokračování s kamarádkou Rosie Arií.

05.04.2024 4 z 5

Pekárna svatebních koláčků Pekárna svatebních koláčků Ruth Kvarnström-Jones

Hodnotím 3,5 hvězdičky.

Poslední díl ze série z městečka Halleholm.
Kniha se mi líbila, byl tam zvrat i šťastný konec, jak se na pravou romantickou knížku patří.

26.03.2024 3 z 5

Moderní sebeobrana Moderní sebeobrana Pavel Houdek

Kniha, kterou je dobré si přečíst, abychom předešli nejen fyzickému napadení, ale i slovnímu obtěžování, násilí, ...
Vše je pěkně popsáno a vysvětleno od samotného začátku, kdy si agresor vyhlíží svojí oběť až po samotné napadení, a jak tomu předejít, ještě než k něčemu vůbec dojde.
Nechybí ani co dělat po napadení, jak si vybrat školu sebeobrany a odkazy na organizace, které se můžou hodit.

21.03.2024 5 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

Mám ráda knihy, které se odehrávají ve dvou časových obdobích, které se vzájemně propojí nebo je něco spojuje. V této knize je to období války a současnosti, a také lásky a zrady.
Kniha se mi moc líbila a měla jsem takové tušení, jak by to mohlo být, a to se mi potvrdilo.
A na konci knihy někomu možná ukápnou i slzy, jako mně ...

13.03.2024 5 z 5

Kniha je srozumitelně vysvětlená a vyvrací mýty, které se objevují různě na internetu a sociálních sítích a nemusí se zakládat na pravdě.
Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo se alespoň trochu zajímá o to, co jí.

Kniha je doplněná recepty a já už se těším až nějaký vyzkouším.

11.03.2024 5 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

(SPOILER) Oproti první knize, kde jsem se ztrácela v postavách a chyběl mi tam jejich přehled, tak tady už jejich přehled byl na začátku knihy. A nechyběla ani mapka města.

Hádku mezi Lovisou a Axelem bych postavila na něčem jiném, než na mamografu, to mi přišlo takové zvláštní, vzhledem k mladému věku Lovisy.

Jinak se mi kniha líbila, hlavně prostředí kavárny a městečka Halleholm.

03.03.2024 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Charlie Mackesy

(SPOILER) Nádherný příběh s krásnými ilustracemi, kterou bych klidně darovala jako dárek tomu, kdo miluje knihy.

A můj oblíbený citát z knihy? "Pokud napoprvé neuspěješ, dej si zákusek. (v originále: “If at first you don´t succeed, have some cake.

03.03.2024 5 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Tato série se Sidem Halleym je za mě TOP od Dicka Francise. Miluju všechny 4 knížky (Poslední šance, Bič, V nemilosti a Rozkazem). Zároveň má hlavní hrdina ostrý humor, ale já to miluju. Popis mrzačení a mučení hlavního hrdiny je hodně krutý.

26.02.2024 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Knížka měla zbytečně moc stránek, začátek byl natažený. Myslela jsem si, že v knížce bude více ze Španělska, ale nebylo. Ke konci už mi to přišlo jako červená knihovna. Čekala jsem od toho víc, když to byl takový hit. Za mě zklamání.

26.02.2024 3 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Romantická a oddychová knížka ideální na vánoční období.

26.02.2024 4 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

I když má kniha 500 stránek, tak se mi četla dobře. Líbilo se mi téma knihy 7 fází smutku, kterými procházíme, když zažíváme nějakou ztrátu. V knize je to rozvod hlavní hrdinky. A pak stačí jedna dobrá věc, například pořídit si psa, a život znovu začíná. Taková moc milá knížka.

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Mám ráda knihy z historického období s nádechem dnešní doby. Kniha má úžasnou obálku, která mě nalákala ke koupení a nezklamala. Je doplněna o ilustrace, fotografie a dodatkem autorky k událostem. Příběh se mi líbil a konec pro mě byl překvapením, neměla jsem tušení, kdo je Jack Rozparovač. Jen některé popisy při pitvě a nálezech těl pro mě byly až moc detailní, ale to k tomu asi patří.

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Knihu jsem poprvé četla v roce 2014 ještě půjčenou z knihovny, pak jsem si jí koupila a četla znovu v roce 2019 a určitě nečetla naposledy. Pořád je to moje TOP kniha. Líbí se mi příběh, vracení se do minulosti a recepty v knize.

25.02.2024 5 z 5

Jsem milovnicí seriálu Přátelé, a tak autobiografie od Matthewa Perryho alias Chandlera v mé knihovně nemohla chybět.

Knížku jsem četla postupně, protože jsem věděla, že to nebude lehké čtení, vzhledem k tomu, že herec bojoval skoro celý život se závislostí. Kniha se mi četla dobře a je místy i vtipná, jen autor přeskakuje z minulosti do přítomnosti, a to mi občas dělalo problém se zorientovat. Obdivuji, jak se snažil bojovat se závislostí skoro celý život, ale ta vždy byla o krok napřed a nevzdávala se ...

22.02.2024 4 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Tato kniha je za mě slabší, děj mě nepohltil jako jiné knihy od této autorky. Ale na druhou stranu jsem chtěla vědět, jak kniha skončí. Konec byl takový rychlý, dala bych mu větší prostor.

Za mě mohu doporučit spíš knihy Žila jsem již před staletími nebo Strom duchů.

22.02.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Miluju tuhle sérii romantických útěků od Julie Caplin. A ty obálky... :o) Vždycky se těším na vydání dalšího dílu, a jakmile vyjde, ihned knihu začínám číst. Jsou to pohodové romantické knížky, a i když jsou předvídatelné, tak mě jejich čtení baví. V každém díle se dozvíme zajímavosti z daného místa, v tomto dílu například o víně.

PS: Pro ty, kdo miluje tyto knihy jako já, tak další díl vychází v květnu a bude z Itálie a následující kniha by měla být z České republiky, na tu se moc těším.

21.02.2024 5 z 5