zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

V zákulisí muzea V zákulisí muzea Kate Atkinson

U mě jednoduše brilantní. Tato autorka mi neskutečně sedla a těším se na další knihy. Její popis postav a jejich cítění mě neuvěřitelně vtáhnul mezi ty postavy samotné.

31.10.2014 5 z 5

Kouzlo Afriky Kouzlo Afriky Václav Chaloupek

Krásná kniha se spoustou fotek a komentářů. Prohlížíme si ji s dcerou skoro pořád. Fotky jsou tam opravdu krásné, žádné tuctovky.

24.10.2014 5 z 5

Vaříme dětem - 125 tisíc kombinací zdravých receptů Vaříme dětem - 125 tisíc kombinací zdravých receptů Penny Preston

Celkem hezká kuchařka pro děti. Na můj vkus byly snídaně až moc ovocné, u nás doma se snídá vydatněji, ale zbytek byl dobrý.

24.10.2014 4 z 5

Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Matthew Bunson

Jednoduše perfektní souhrn díla. Povinné mít v knihovně pro každého milovníka AC.

M. C. Escher a jeho magie M. C. Escher a jeho magie Maurits Cornelis Escher

Prostě Escher :)

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

V očekávání prvního dítěte jsem tuto knihu hltala, pak už jsem jen čerpala zkušenosti z ní nasbírané ... ale s druhým dítětem už jsem ji z knihovny nevyndala. Takže kniha dobrá, ale radši si ji půjčte v knihovně nebo od kamarádky.

22.10.2014 3 z 5

Tajemství kolem nás Tajemství kolem nás kolektiv autorů

Spíše souhrnná kniha o spoustě záhad než detailní popis jednotlivých témat, ale jinak moc hezká.

22.10.2014 4 z 5

Planeta tajuplných světů Planeta tajuplných světů Duncan Brewer

Krásné fotky, výborný text. Jen je potřeba od toho neočekávat moc podrobností.

22.10.2014 5 z 5

Vánoční kuchařka pro dceru Vánoční kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Jsou tam všechny ty recepty, co na vánoce dělám a mám je pozakládané po jiných kuchařkách. Tady jsou všechny najednou a i hodně navíc. Plus ty komentáře jsou úžasné.

22.10.2014 5 z 5

Hovory s řezníkem: Kuchařka pro dceru z masa a kostí Hovory s řezníkem: Kuchařka pro dceru z masa a kostí Jana Florentýna Zatloukalová

Výborné, zkrátka výborné. Líbila je mi i vánoční, ale tahle je fakt perfektní.

Nemocnice Nemocnice Susa Hämmerle

Moc se mi líbila. Jsou tam krásné obrázky a i příběh má hlavu a patu. Doufám, že se mi podaří pro dcery získat celou sérii.

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Hezká dětská četba, určitě to doporučím svým dětem.

22.10.2014 4 z 5

Neotesánek Neotesánek Ivona Březinová

Hezká knížečka. Samotný nápad s neotesánkem mě sice na první čtení moc nepřesvědčil, ale u dětí zabral. Ta metafora s neotesancem mi přišla neupřímná k dětem. Myslím, že že děti ji nepochopí a tak to je na rodičích a na mě to bylo moc vlezlé. Pokud jde ale o podstatu toho, co ta knížka sděluje, tak tam můžu jen chválit. Pravidla slušného chování jsou tam vysvětlena celkem nenásilně. Další věc, co mi trochu vadila, je že otec byl popisován jako nervous a maminka byla ta chapavá. Je mi jasné, že postavy nějaké být musejí, ale nějak bych se radší vyhnula genderovým konstantám u takhle malých dětí. Náš tatínek doma je třeba docela chápavý :)).

Puntíkatá andulka Puntíkatá andulka Mária Szepes

Nooo ... jako malá jsem tuto knížku zbožňovala. Teď když jsem ji četla dceři, tak už moc nevím proč. Ilustrace jsou ale kouzelné pořád.

16.10.2014 3 z 5

Hotel u jezera Hotel u jezera Anita Brookner

Kniha možná dobrá, ale nějak jsme měla problém se začíst. Text je příliš popisný a tak je to všechno takové rozvleklé. Dám tomu po čase znova šanci, ale teď odkládám.

14.10.2014 3 z 5

Dobrodružství s tajemným rytířem Dobrodružství s tajemným rytířem Mary Pope Osborne

Napsáno jednoduše pro malého čtenáře, přesto však strhujícím způsobem. Četla jsem to dceři před spaním a musela jsem to dočíst, i když už dcera usnula :). Má to i krásné ilustrace.

14.10.2014 5 z 5

Dobrodružství mezi piráty Dobrodružství mezi piráty Mary Pope Osborne

Pro malé čtenáře uplně ideální. Krásně se to čte, vše je srozumitelné a příběh napínavý.

14.10.2014 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Bonbonek od Agathy Ch. Na začátku mi tedy přišlo, že je tam hrozně moc postav, ale tím jak bravurně je autorka vedla a jak byla zápletka zapletena, to bylo mistrovské.

13.10.2014 5 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Perfektní Agatha Christie. Pro mě je to jedna z těch lepších knih, co napsala. Krásně prokombinované, hlavní hrdina a hrdinka spolu krásně zafungovali; byla radost, to číst.

13.10.2014 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Klasika, mělo by patřit do povinné četby každého knihomola.

08.10.2014 5 z 5