Neotesánek

Neotesánek https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6216/bmid_neotesanek-RHg-6216.png 4 21 7

Základy společenského chování pro ty úplně nejmenší. Známá autorka knížek pro děti ukazuje na příkladu malého Neotesánka, jak se děti mají chovat, aby nikoho neurážely a všichni je měli rádi. Naučí se, jak slušně pozdravit, poprosit, poděkovat, dávat přednost a spoustu dalších užitečných věcí.

Štěpinambura
10.05.2022 5 z 5

Výborné a poučné - opět pochvala spisovatelko!

Litocha
14.03.2021 3 z 5

Beru, že se jedná o naučnou literaturu, takže příběh není to hlavní. Prvotní nápad s "otesáváním" neotesance se mi dokonce i líbí. Ale ve zpracování něco drhne, vadila mi určitá monotónnost a taky toho poučování bylo až moc. Ani u mého malého knížka moc nezabodovala, ležela nám tady nedočtená docela dlouho a posledních pár kapitolek už jsem dorazila sama.

veronie
01.05.2018 5 z 5

Krásná, originální a poučná kniha, která dětem nenásilnou formou ukáže základy slušného chování. Mě se nápad s Neotesánkem moc líbil.

Isew
12.03.2015 4 z 5

Když se bude Neotesánek dobře chovat, bude z něj opadávat kůra a piliny. Zajímavý nápad zvlášť pro malé děti. Mým dcerám se knížka líbila natolik, že jí chtějí koupit k narozeninám. Což samo o sobě o kvalitě knížky hodně vypovídá.

zuzi1162
22.10.2014 5 z 5

Hezká knížečka. Samotný nápad s neotesánkem mě sice na první čtení moc nepřesvědčil, ale u dětí zabral. Ta metafora s neotesancem mi přišla neupřímná k dětem. Myslím, že že děti ji nepochopí a tak to je na rodičích a na mě to bylo moc vlezlé. Pokud jde ale o podstatu toho, co ta knížka sděluje, tak tam můžu jen chválit. Pravidla slušného chování jsou tam vysvětlena celkem nenásilně. Další věc, co mi trochu vadila, je že otec byl popisován jako nervous a maminka byla ta chapavá. Je mi jasné, že postavy nějaké být musejí, ale nějak bych se radší vyhnula genderovým konstantám u takhle malých dětí. Náš tatínek doma je třeba docela chápavý :)).

milan.krimsky
10.10.2014 5 z 5

V knize autorja popisuje o základech společenského chování dětí.

kazu
11.06.2013 4 z 5

Milé, krátké, jednoduché, sympatické pro unavené rodiče, nenásilně výchovné. Ideální pro děti 3-5let. Doporučuji:-)