Zomy Zomy komentáře u knih

Řekni ano vévodovi Řekni ano vévodovi Eloisa James

Já mám pro Wildovi z Lindow Castle prostě slabost, ačkoliv tam není nic svěroborného, mě to zkrátka baví, já jim tu rodinnou bláznivost a náklonnost věřím.

Na Violu jsem se těšila, mám ráda stydlivé hrdinky, co podlomí kolena drsňákům. Nakonec zas tak stydlivá nebyla a dala Devinovi co proto a bylo to moc fajn.

18.11.2022 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Protože tu má knížka skvělé hodnocení, čekala jsem víc, než jsem dostala.
Název je boží, ten mě baví moc. Popichování mezi Blaire a Ronanem je taky super. Ale ta láska mezi nimi mi přišla taková nedotažená, málo propracovaná, zrychlená. Je to hodně ukecané, rozjíždí se to pomalu.
Super oddechovka, ale mezi oblíbené si ji nezařadím.
Pro mě 3,5 hvězdy.

17.11.2022 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Úžasná slowburn romantika, která pomalu ale jistě směřuje k očekávanému konci.

Macon i Delila se v dětství chovali zdánlivě dost nesnesitelně, ovšem oba to jsou sympaťáci a jejich vztah se skvěle rozvíjel, moc jsem si to užila.

27.10.2022 5 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Tahle ženská to zkrátka umí! Sice mám pocit, že tenhle příběh jsem už (nejen) u ní četla, ale přesto jsem se nedokázala odtrhnout.

Z knížky vyloženě čiší, že Whitney G. si psaní a své příběhy užívá, stejně jako já.

Uznávám, že názvy kapitol jako např. "Tři. Dnešek. Penelopa. O několik týdnů později." můžou být matoucí, ale všechno to dává smysl a je to ohromně zábavné.

24.10.2022 5 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Mě knížka příjemně překvapila. Možná to bylo tím, že jsem od ní - vzhledem k vlažnějšímu hodnocení tady - moc nečekala. Nebo se mi prostě trefila do nálady.

Pravda je, že to je jen velké neoriginální klišé bez většího dramatu, ale je to napsáno s lehkostí a vtipem a která naivní mladá holka kdysi nesnila o tom, že prožije takový příběh...

Co mi nedá spát, je věta "Jsem objektivizován ve vlastním domě", protože to je hodně velká blbina, ale knížka jako taková je jednoduchá milá pohádka.

23.10.2022 4 z 5

Zeb Zeb Jay Crownover

Neskonalá nuda...
Začátek se mi líbil - chlápek s pošpiněnou minulostí a ledová královna - a těšila jsem se na další čtení, ale pak už se to děsně táhlo a bylo to příliš ukecané.

Ti dva spolu často rádoby vášnivě spali, ale u toho si pořád vykali... problémy se plynule vyřešily, láska byla osudová a jedinečná... Zeb byl chytrolín a filozof, Sayer chudinka bez sebevědomí. Tím nechci shazovat její traumata z dětství, ta bezpochyby dokážou ničit vztahy. Ale jejich láska mi nepřišla uvěřitelná, Sayer se vlastně nijak neprojevila. Proč se do ní Zeb zamiloval? Že je krásná?

Tuhle knížku jsem četla rekordně dlouhou dobu. Dávám 2,5 hvězdy za takový cukrkandlový příběh s tím, že dalšího hrdinu si klidně přečtu, ale pak už nemám potřebu s k sérii znovu vracet.

20.10.2022 3 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Příběh starý jako sama červená knihovna. A zároveň jeden z těch, co nejvíc fungujou, když to autor(ka) umí dobře podat. A to L. J. Shen umí vždycky.

Takže tady máme jednu báječnou pohádku o chudé holce a drsném boháči a je to samozřejmě super.
Tentokrát v příběhu není vůbec nic, co by nějakým způsobem vybočilo z osnovy, dokonce je to na Shen i hodně odlehčené, což ale nebylo vůbec na škodu. A rozhovory Judith s Ježíšem jsem si vyloženě užívala :-)

16.10.2022 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Knížka má všechno, co by romantická komedie měla mít - odlehčený děj, naprosto božského hlavního hrdinu, osudovost, trochu melodramatu a hodně vyznání lásky.
Líbilo se mi, jak si je Brandon novým vztahem jistý a jak k sobě byli oba zamilovaní vlastně celou dobu upřímní - žádné okliky, natahování děje, nic.

Svůj příběh má i Hannah, sestra Piper, a já jen doufám, že se ho brzy dočkáme i v českém vydání.

24.08.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Objekty touhy jsem nedočetla, protože i když červenou knihovnu vyhledávám kvůli své nenáročnosti a odpočinkové funkci, tak tohle už na mě už bylo nenáročné až moc.

Moje (tak trochu) utajené dítě je ale docela milá romantická komedie, řekla bych, že o úroveň výš než předchozí série.

Četla jsem za propršeného odpoledne a přesně na takovéhle chvilky je knížka ideální. Docela jsem zvědavá, jestli si druhý díl zachová tuhle laťku.
S klidným srdcem dávám 3,5 hvězdy.

23.08.2022 3 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Opět paráda! Autorka vždy s vděčností věnuje knihu abecedě a já zas jsem vděčná autorce, že píše tyhle romantické a vtipné příběhy.

Samozřejmě je to všechno mimo realitu, tihle zamilovaní sexy milionáři a holky v nesnázích, ale čím víc takových knížek, tím líp.

My ženské zkrátka potřebujeme trochu snít a zasmát se, než se vrátíme zpátky do všedních dní.

Christophere, pojď to toho :-)

21.08.2022 5 z 5

Dopis slečny Sophie Dopis slečny Sophie Suzanne Allain

Tohle byla velká nuda bez příběhu a bez nápadu. Přišlo mi to jako kostra nějakého děje, který se teprve musí dopracovat. Nedělo se tam vůbec nic, Sophie si připadala děsně chytrá a přitom hodnotila nápadníky pouze podle vzhledu. Škoda papíru i mého času (naštěstí to byla rychlovka).

21.08.2022 2 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Druhý díl se mi celkem líbil, takže na Bouřlivou noc jsem se docela těšila. Ale je to slabota a jedno velké klišé bez jiskry a jakékoliv vtipu.

AJ a Brett na to skočili hned na druhé stránce a tím by se tak dal shrnout i celý "děj".
Navíc se tady objevují věty jako např. : "(...) když si na ni konečně vlezl a vnikl do ní, málem se udělal už při prvním přiražení." Erotika mi samozřejmě nevadí, jinak bych takovou knížku vůbec nevzala do ruky, ale Elle má rozhodně navíc. Vlezl si na ni? To jako vážně? Tohle je nějaká romantika...?

Na tuhle sérii radši zapomenu a budu se těšit, co nového si od autorky přečteme.

30.07.2022 2 z 5

Když tě zachrání Skot Když tě zachrání Skot Hannah Howell

Příběh je hezky vymyšlený, jsou tam čtenářsky atraktivní motivy - záchrana zraněné ženy silným mužem, nepřekonatelný odpor skotských uprchlíků k anglické šlechtě, negramotnost a touha to změnit... ovšem realizace mě nenadchla.

Dialogy mi připadaly hodně kostrbaté a romantická linka mě nijak nezasáhla, nezahřála, bylo to plytké, nepropracované ... v průběhu četby mi došlo, že mi vlastně hlavní dvojice není ani zrovna moc sympatická.

Přečteno za večer, ale osudy zbylých bratrů sledovat nejspíš nebudu.

28.07.2022 3 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Rozhodně je to lepší než první díl, i když je to pořád jako z rychlíku. Konflikt z anotace mezi zakázaným vztahem a chlapským přátelstvím se nekonal a postavy taky nijak extra propracované nebyly.

Tentokrát už to ale mělo větší náboj, trochu děje,... na rozdíl od Hříšné noci, kterou jsem měla chuť tak akorát vyhodit z okna, Skandální noc si klidně o nějakém líném odpoledni zase jednou přečtu.

26.07.2022 3 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

(SPOILER) Pro mě je to spíš průměrné dílko, které jsem si přečetla sice s lehkostí a za den, ale vracet se k němu nehodlám.

Oproti knihám, které Sarina Bowen napsala s Elle Kennedy, je tu mnohem méně vtipu a podstatně více melodramatu.
Souhlasím s předchozím komentářem, že anotace působila přísněji ohledně předmanželského sexu, než jak to zde ve skutečnosti je.

Ale s Bellou jsem se neuměla sžít, její lehkovážný přístup mi prostě sympatický nebyl a ani velice traumatický zážitek jí vlastně neotevřel oči. Neustále měla potřebu dokazovat, že se přece nemá za co stydět, že si může dělat, co chce. Ale jako pardon, když se někdo chlubí tím, že si ve 14 letech v drogerce kupuje kondomy, nebo když chytí pohlavní nemoc a úplně si není jistý tím, od koho vlastně, tak to není zrovna vzor silné emancipované ženy.

Přesto to jako svěží románek pro jedno rychlé čtení nebylo špatné.

19.07.2022 3 z 5

Pán temnot Pán temnot Elizabeth Hoyt

Skvělý díl se skvělými hrdiny!
Úplně nemusím příběhy, kde jsou obě hlavní postavy prodchnuty smutkem z předchozích vztahů, ovšem tady to tak příjemně plynulo, že mi to vůbec nevadilo.

Megs i Godric byli úžasní, byli k sobě po celou dobu vztahu víceméně upřímní, žádné intriky, žádné házení klacků pod nohy, prostě se jen jejich vztah vyvíjel a prohluboval, je to velká romantika.

Série má mnoho dílů a já jen doufám, že se jich dočkáme i v češtině...

15.07.2022 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Tato autorka mě moc baví! Nejvíc mě oslovila její první knížka, Hořím pro tebe - možná protože to bylo nové, nečekané a velmi příjemné překvapení s velkou romantikou.
Toužím po tobě je už lehce na hraně, je to bláznivá romantická komedie (i přes všechna ta dramata) a veliká pohádka, kde těch náhod a překážek už jaksi bylo moc. Když jsem po dvacáté četla o tom, jak Kimber vybouchla děloha, tak už jsem teda protáčela oči.
Přesto je přesně tohle to, co potřebuju číst na vyčištění hlavy - o praštěné holce se srdcem na dlani a myšlenkami hned na jazyku a věrném princi, který nikdy nezklame.

15.07.2022 5 z 5

Nesnesitelný vévoda Nesnesitelný vévoda Loretta Chase

Já půjdu proti proudu - první díl se mi moc líbil, byl poměrně akční, Olympia a Ripley byli neustále spolu, zažívali různá dobrodružství, trapasy,... to zamilování se do sebe jsem jim věřila.

Nesnesitelný vévoda je ovšem nuda... Na Ashmonta jsem se těšila, začátek ještě hezky odsýpal, ale pak už se nedělo nic. On se rozhodl, že chce Cassandru a že je to ta pravá, ale proč vlastně? Nebyly tam momenty budování vztahu, zkrátka ji miluje a hotovo.
Bylo to překombinované, nestačilo, aby je spolu nachytali jednou nebo dvakrát, vévoda byl zhýralec jen v úvodu, pak už sekal latinu...

Pro mě tedy zklamání, snad se dočkáme příběhu o Blackwoodovi a o jeho skřípajícím manželství a snad si zase spravím chuť.

20.06.2022 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Chápu, že knihy Mariany Zapaty nejsou pro každého. Že to pro někoho může být příliš rozvláčné, že je tam až moc vnitřních monologů a děje pomálu.

Ale já hltám každé její slovo - a že těch slov je tam požehnaně. Je pravda, že Aiden byl tentokrát hodně velký podivín, ale i tak jsem si knížku neskutečně užila a nemůžu se dočkat další autorčiny knihy.

Škoda, že na nové dílo se čeká ještě delší dobu než na pusu mezi hlavními hrdiny v jejích knihách :-)

31.05.2022 5 z 5

Řekni ne vévodovi Řekni ne vévodovi Eloisa James

Autorka dokázala v téhle sérii vytvořit úžasnou a zábavnou rodinu.

Příběh Boudicy je pro mě o trochu slabší než předchozí díly, je to dost ukecané a chvílemi až nepřehledné, přesto je to pořád hodně dobré a já jsem si knížku louskla na jeden zátah.

Betsy je báječná hrdinka milá a plná života, zkrátka přesně to, co Jeremy potřebuje.

Už teď se ohromně těším na Violu, protože na její lovestory navzdory její extrémní stydlivosti jsem hodně zvědavá :-)

17.04.2022 4 z 5