zoja zoja komentáře u knih

Ohnivé okovy Ohnivé okovy Kristin Hannah

Nevím proč, ale Mariah mi moc sympatická nebyla. Ale ostatní ano, myslím, že nejlepší postavou byl Rass. Sice jsem si v závěru knihy i trochu pobrečela, přesto ale dávám pouze 3 hvězdičky.

30.09.2013 3 z 5

Už neplač Už neplač Linda S. Howington

Pokud někdo očekává psychologické drama, tak se ho v téhle knize moc nedočká. Téma je sice pro to jako stavěné, nicméně se opět jedná o romantiku a ta v téhle knize převládá.

18.08.2013 5 z 5

Ledová královna Ledová královna Susan Wiggs

Tak tento příběh mě trochu zklamal. Připadalo mi to, jakoby autorka potřebovala dořešit nějaké vztahy z předchozích dílů a neměla už další hlavní postavu, proto zvolila Gregovu bývalou manželku. Vůbec mi do této série nezapadala, navíc v prvních třech dílech se občas vyskytovala, ale působila docela negativním dojmem. V posledním díle, kdy přežila únos teroristů zpytovala své svědomí a téměř po dvaceti letech "nezájmu" chce své chyby a vztah s dětmi napravit. No, nakonec se jí to asi podaří, ale přesto dávám o hvězdičku méně. Každopádně moc pěkná série.

29.07.2013 4 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Tak to byl opravdu krásný příběh. Jediné co mi trochu vadilo, byla Jackova dokonalost. Neměl snad ani jedinou chybičku, ale asi to autorce odpustím :-). Kniha se četla moc pěkně, nejvíc se mi asi líbilo hašteření mezi Mel a starým doktorem :-). Také věčně zamračený a rádoby drsný Pastor byl velmi sympatický, no o něm je vlastně druhý díl. Myslím si, že se v něm dovíme, že je tak hodný, že by ani mouše neublížil, i když se tak rozhodně netváří. Určitě doporučuji všem romanticky založeným duším a věřím, že určitě uroníte párkrát slzu :-)

19.06.2013 5 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Opravdu další povedený příběh z prostředí FBI. Hodně se mi líbilo, jak Olivie uměla setřít nefoukance, například hned na začátku agenta FBI Poola, případně později ve věznici právníka Ashera. Kniha je humorná a napínavá do poslední stránky. Určitě doporučuji :-).

21.05.2013 5 z 5

Příliv Příliv Jude Deveraux (p)

Tak v první řadě bych opravila anotaci, která je bohužel špatně napsaná i na přebalu knihy. Roy Hudson si vyžádá Fionu a ještě majitele ornitologického parku Aceho, aby s ním strávili pár dní chytáním ryb. Hned první noc je ale Roy zavražděn a Fiona spolu s Acem utíkají před zákonem, protože jsou podezření z vraždy. Oba se musí dozvědět, proč právě je dva Roy pozval na tak neobvyklou cestu, a tak pátrají, co mají společného. Postupně na povrch vyplývá příběh, který se stal už hodně dávno. Mezitím se Fiona s Acem snaží od sebe držet dál, protože oba mají partnery, ke kterým se chtějí vrátit. No, ale osud je osud :-). Na mě byla kniha trochu moc překombinovaná, proto dávám 3 hvězdičky.

10.05.2013 3 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Moc pěkný příběh. Nejdřív jsem chtěla strhnout jednu hvězdičku za závěrečné Sářino trápení a také za to, že když už byla tak dobrá střelkyně a bojovnice, myslela jsem, že to někdy použije, což se nestalo :(. Nakonec ale dávám plný počet, pro Lindu mám prostě slabost :).

08.05.2013 5 z 5

Žádné slitování Žádné slitování Cindy Gerard

Kniha je hodně čtivá, trochu mi ale vadilo časté označování zbraní. AK-47, MSP, Les Baser 1911 - A1.45...apod., názvy pod kterými si opravdu nedovedu žádnou zbraň představit. Jinak se mi kniha líbila, oba dva díly této série. Škoda, že u nás nebyli vydány všechny díly. Určitě by stáli za to.

09.04.2013 5 z 5

Žádní zajatci Žádní zajatci Cindy Gerard

Docela pěkná kriminálka s romantickým zpestřením a šťastným koncem. Ze začátku se mi zdálo, že je tam strašně moc jmen a nemůžu si je všechny zapamatovat, nicméně jde o sedmidílnou sérii, takže autorka chtěla pravděpodobně zahrnout všechny zúčastněné. U nás bohužel vyšli pouze dva díly.
K anotaci: Abbie o svého bratra zrovna nepečuje. Stará se o něho, ale je to dospělý 22letý chlap. A mladíkovi, který se u ní v kasinu objeví je 35, takže nejlepší věk :-).

22.03.2013 4 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Myslím si, že Linda napsala mnohem lepší knihy, nicméně děj má spád, kniha se čte moc dobře. Hrdinka mi bohužel moc nesedla, stejně tak jako psaní v 1. osobě.

17.03.2013 3 z 5

Divoch Chase Divoch Chase Sandra Brown

Obálka je opravdu hrozná, nicméně se mi dostala do ruky v druhém vydání a tam je to docela pěkné :-). Ve druhém vydání se kniha jmenuje Odhodlaný Chase. Příběh moc pěkný, ostatně jako celá série.

22.02.2013 5 z 5

Naplnění Naplnění La Vyrle Spencer

Trošku jiné téma než na jaké jsou dnešní autorky zvyklé psát, nicméně v knize mi chybí rychlejší spád a samozřejmě větší vášeň mezi hlavními hrdiny. Z anotace již vyplývá, že spřízněné duše jsou hlavní hrdinka spolu se svým švagrem. Snad neprozradím nic, když napíši, že problém vyřeší pouze smrt, ale bohužel, způsob, jakým sprovodila autorka chudáka manžela ze světa mi moc neseděl. Ale co, konec dobrý, všechno dobré.

10.07.2012 3 z 5

Zrozená z ledu Zrozená z ledu Nora Roberts

Rozhodně nejlepší kniha z celé série, Brianna je sice takový domácí tvor, ale hezky se s Graysonem doplňují, zvlášť ve třetím díle, kdy je možné je sem tam sledovat :-)

09.07.2012 5 z 5

Ostrov divokých snů Ostrov divokých snů Jude Deveraux (p)

Tak myslím, že Jude napsala lepší knihy. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale za epilog 1 strhávám. Myslím, že byl zbytečný, případně mohl být napsán o něčem jiném. Ale jinak se kniha četla dobře.

04.07.2014 3 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Tak trochu jiný styl psaní, než je u Lindy obvyklé. Dlouhou dobu jsem nevěděla, jestli se mi to tak zamlouvá nebo ne, protože jsem se v příběhu trochu ztrácela. Nevěděla jsem kdo je kdo a kdo pracuje pro koho. Také mě moc neoslovil "snový sex", ale jinak Lizzy byla rozhodně sympatická. V knize nechybí humor, což mě hodně potěšilo.

07.12.2013 4 z 5

Podíl na smrti Podíl na smrti Deborah Crombie

Příběh byl pěkný, také mi trochu občas připomínal Agathu Christie. Jediné, co mi opět vadilo bylo, že u některých postav opět nebyl zmíněn věk, proto se mi hůř vybavovaly postavy. Za to teda strhávám jednu hvězdičku.

03.11.2013 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Sandra Brown

Tenká knížka, která se dá přečíst za jeden večer. Absolutní slaďák, takže takové odpočinkové čtení. Hvězdu ubírám za porod Sarah a jejího dalšího života. Myslím, že tak dokonalé děti neexistují :-D.

24.10.2013 4 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Nejradši bych strhla 2 hvězdičky za chyby v překladu, ale za to bohužel autorka nemůže, tak dávám plný počet. Jako všechny knihy od Lindy, měla šťávu, napětí, sex a vtip. Ale ty překlepy, ty mě nesmírně iritovali!

20.09.2013 5 z 5

Pod maskou měsíce Pod maskou měsíce Jude Deveraux (p)

Tak i poslední díl trilogie byl docela pěkný, ale strhávám jednu hvězdičku, protože na mě tam bylo přespříšil šťastných konců. Ti, kteří četli předchozí díly si mohli všimnout, že už i v nich se nakonec ze záporáka stal kladný hrdina. V posledním díle tomu není jinak, všichni najdou partnera, všichni se zamilují a celé městečko Edilean je šťastné!

14.08.2013 4 z 5

Pouta lásky Pouta lásky Dorothy Garlock

Na mě trochu jednoduché a naivní. Na jednu stranu hodný stařík, na druhou gangster, na jednu stranu neskutečně krutý chlap, na druhou neváhá nepříteli bez rozmyslu pomoci. Znají se pár dní a hned je to miláčku sem, miláčku tam... Tato kniha od Garlock mě teda nenadchla.

02.08.2013 2 z 5