Už neplač

Manželé Milla a David si nemohou přát od života víc. Vzali se z lásky, David našel seberealizaci v povolání lékaře, oba se nedávno stali rodiči syna Justina. Milla je však přepadena a idyla končí, protože neznámý pachatel jí chlapečka ukradne. Policie je v koncích, nemá žádnou stopu. Až časem si Milla uvědomí, že její dítě mohli unést překupníci, kteří si nechávají bohatě platit za nelegální adopce novorozeňat. Všechny své síly soustředí na vlastní pátrání po synovi. Odhaluje metody, jimiž podvodné adopční agentury obstarávají dětem novou totožnost a současně zametají stopy za jejich minulostí, a nepřestává doufat, že syna jednou najde. Její sveřepost nezná mezí, manželství se jí hroutí, ale Milla neustupuje......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/62941/uz-neplac-62941.jpg 4.4104

Cry No More (2003)

Vydáno:, Alpress

laura
13.07.2017

Má srdcová záležitost... Tuto knihu jsem nejdřív vůbec nechtěla číst, ale protože jsem se rozhodla přečíst všechny knihy této autorky, pustila jsem se i do ní. Nemám ráda podobně laděné příběhy, které jsou de facto jen týráním čtenáře... Nicméně tahle kniha mě překvapila natolik, že ji řadím mezi vůbec nejlepší knihy Lindy Howard. Je prostě jedinečná, plná napětí a lásky. Anotace na obálce je zavádějící, protože kniha je sice o hledání dítěte, ale je především o ženě, která se nevzdává, i když svoje city uzamkla hluboko v sobě... Stačí však, aby někdo našel klíč k jejímu srdci...

zatylka
26.04.2017

Velmi pěkná kniha a výborná zápletka.Nedalo se od knihy odejít.Podle mě jedna z nejlepších knih od této autorky.Určitě ale také stojí za přečtení další její knihy ,kombinace krimi a romantiky,jako začátek sezóny,všichni muži královny,dokonalý muž,nebezpečně blízko,nebezpečné vyhlídky,pod ochranou noci a v síti lásky.

cukrovka
22.12.2016

Opět skvělá kniha od Lindy Howard. Velmi zajímavé a smutné téma, které autorka dokáže velmi čtivě zpracovat.

renefer
21.04.2016

Kniha se dobře četla jako většina knih od této spisovatelky, ale příběh se mi nelíbil. Milla založí agenturu kvůli ztracenému synovi, ale sama se o sebe neumí postarat. Nakonec se zamiluje do nájemného zabijáka, zvonec a konec.

biki
24.01.2016

Jedna z vůbec nejlepších knih autorky. Je napínavá, romantická, s dobře propracovanou krimi-zápletkou na velmi smutné a deprimující téma ... prostě se dobře čte.
Vůbec je zajímavé, jak odlišný a různorodý postoj jednotlivé komentáře zaujímají. Mě osobně třeba právě bavila i zdánlivě méně akční, ale i tak zajímavá část o zhusta nebezpečné práci organizace pro hledání dětí (člověk tuší, že může mít větší naději na úspěch, protože není svázaná množstvím byrokratických předpisů). Co se týče psychologie postav - rozhodně nepatřím k příznivcům mnohastránkových rozborů těch nejniternějších duševních pochodů, když je stačí vykreslit několika větami či odstavci (a to velmi zdařilými a výstižnými), jako právě v případě rozhodnutí hrdinky v závěru knihy v případě ztracené dítě x adoptivní rodina. Proto také knihu hodnotím v rámci svého žánru k vysoce nadprůměrným.

putpuda
11.08.2015

Už neplač jsem četla kdysi dávno, četla jsem od L.H. všechny, ale tahle pro mě byla nejlepší :)

Makyt
29.07.2015

Neutuchající víra matky, která věří, že její dítě žije... její vnitřní sílu jí můžeme jen závidět. Prošla si peklem, ale vydržela to a posledních pár řádků jí celou tu dobu vyváží... to je přeci sen každého rodiče, který se ocitne ve stejné situaci... Přiznávám: poplakala jsem si.... ;-/

Mirkaha
27.01.2015

Byla jsem trochu zklamaná. Kniha mě začala zajímat až od půlky, což byla dost dlouhá doba. Myslela jsem, že už to vzdám, ale vydržela jsem a druhá polovina knihy už byla velmi čtivá, jak jsem u této autorky byla zvyklá. Tentokrát tu nebylo tolik romantiky a lásky ani nečekaných zvratů, ale námět byl velmi zajímavý. Ze začátku to postrádalo dynamiku, ale druhá polovina to vyvážila. Je to velmi citlivá kniha a chvílema velmi smutná.

debe
24.10.2014

Tak pokud neočekáváte psychologické drama, ale jen a pouze červenou knihovnu se vším všudy, tak neprohloupíte.

akcinel
01.07.2014

Už neplač - obličej zalitý slzami nemá pouze hlavní hrdinka, ale i my čtenářky se tu a tam neudržíme. Kniha plná mateřské lásky, trápení, zoufalství, zrady, trýzně..., ale i překvapení, touhy, naplnění a lásky.

tejinka7
21.04.2014

Ta anotace je naprosto zavádějící. Spíš by se to dalo říct asi tak: Mille ukradnou dvouměsíční miminko. Při honbě za nalezením svého dítěte přichází o naděje i manžela. Zjišťuje, jak hluboko až sahá nelegální adopce novorozenců. Ve vyšetřování narazí na Diaze...myslím, že jsem neřekla žádný spoiler ani důležitý mezník.....je to nádherná knížka plná utrpení, naděje, bolesti a lásky, romantická...prostě úžasná Howardová :)

modranka
27.09.2013

Dalo by sa povedať, že súhlasím so všetkými komentármi uvedenými nižšie. Ale niektoré už poznáte moju hru s touto autorkou. Ani dnes si neodpustím poznámku na margo kriminálnej zápletky. Vysvetlí mi niekto, prečo autorka nechala odstreliť korunného svedka - hádam už jediného, ktorý ešte zostal - aby právo a spravodlivosť mohli potrestať vinníkov únosu? Veď vlastne zahodila celé vyriešenie prípadu. Nechcem toho veľa prezrádzať, ale fakt ma dožral záver knihy. Vlastne som sa nedozvedela ani vyvrcholenie psychologickej myšlienky libreta. Za to sťahujem hviezdičku.

zoja
18.08.2013

Pokud někdo očekává psychologické drama, tak se ho v téhle knize moc nedočká. Téma je sice pro to jako stavěné, nicméně se opět jedná o romantiku a ta v téhle knize převládá.

zdazilek
11.07.2013

Tak tato kniha se mi opravdu moc líbila, zaujala mě a velmi dobře se četla. Byl to zajimavý příběh...

malen
25.05.2013

Komentář na přebalu je trochu zavádějí, proto jsem si představovala obsah trochu jiný, Ale i tak se mi knížka moc líbila.

jaja10
01.05.2013

Pěkné, opravdu pěkné, ale i smutné.

Selvaga
10.03.2013

Po přečtení obsahu knihy jsem dost váhala zda knihu chci číst je to dost ošemetné téma, které není snadné vstřebat, ale jsem ráda, že jsem se do čtení pustila. Zajímavé téma.

Carrissa
04.03.2013

Totálně promarněné téma. Tohle mohla být vynikající kniha, kdyby autorka ponechala začátek, dalších 300 stránek zredukovala na max. 80 a věnovala se především řešení situace, kterou bohužel odflákla na posledních 5 stránkách. Konflikt ztracené dítě vs. nová rodina vs. biologická matka se svojí rodinou a do toho ještě biologický otec by byl tisíckrát zajímavější, než popis přejezdů do Mexika a financování dobrovolnické organizace. Po dočtení jsem byla hodně, hodně zklamaná, zdejší popis děje - zejména otázky kladené v jeho konci slibují hluboké náhledy do psychiky matky, její vývoj a dilemata vzhledem k nové rodině. To ale v knize vůbec není a kdo to očekává, tak tomu čtení určitě nedoporučuji.

kika 13
06.11.2012

Ztracené dítě,rozvod manželů a celoživotní pátrání po uneseném synovi.To jsou hlavní myšlenky tohoto pěkného románu.

Olivie11
14.10.2012

Krásná kniha,která se čte jedním dechem.

isobel2000
05.09.2011

První kniha, kterou jsem četla od L. Howard a byla skvělá.