Zlajda95 Zlajda95 komentáře u knih

Zlověstná hvězda Zlověstná hvězda Anthony Horowitz

Naprosto klesla úroveň příběhu. První kniha byla úžasná. Tato mě nebavila.

19.09.2014 2 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

K maturitě jedna z těch lepších možností :) Jednak je to krátké, a pak hlavně je to i poutavé. Prostě klasika. :)

19.09.2014 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Četba k maturitě. Přečtete během hodinky, uběhne to rychle, ikdyž děj není kdo ví jaký výbuch.

19.09.2014 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Neodkážu knihu ohodnotit, čekala jsem od ní něco jiného, přesto se mi i tak líbila... ale. ALE. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Ale teď už se k ní nechci vracet.

19.09.2014 4 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Nebyl to žádný "výbuch". Hlavní hrdina mi byl nesympatický + jelikož se jedná o satiru a já dějepisnými znalostmi zrovna neoplývám, tak jsem zkrátka nedokázala ocenit autorovy údajné narážky (píši narážky, právě protože jsem je díky své neznalosti dějin v díle nemohla rozpoznat).

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Ačkoli to bylo krátké, tak se mi to strašně vleklo. Čekala jsem od toho trochu víc tajemna, hlubší zápletku... no nedočkala jsem se.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha byla pro mě obrovským zklamáním. Víc k tomu ani psát nechci, protože mnozí tuto knihu dokáží ocenit (viz hodnocení), a nerada bych ji znechutila potencionálním čtenářům.

15.09.2014 2 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Ačkoli raději čtu knihy v "aktuálním jazyce", tak zde jsem neměla žádný problém, jazyk se k příběhu hodil, byla by škoda a zbytečnost, knihu nějak aktualizovat, protože se četla krásně, příběh romantický, smutný, konec mě trochu zklamal, ale jinak knížka krásná. Jedna z těch příjemnějších do mého maturitního seznamu :D :)

29.07.2014 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Touto knížkou jsem byla zklamaná, Vampýrská akademie mě pěkně provedla pubertou :D, Pokrevní pouta (četla jsem jen první díl) byla neméně poutavě napsána, ale Trápení, které jsem četla s odstupem času od předchozích knih R. Mead mě zklamalo, možná jsem už z této četby vyrostla, ale Trápení mi celkově připadalo více "ulítlé" a "puberťácké", připadalo mi, že hlavní DOSPĚLÁ hrdinka je v této knížce méně vyspělá než Rose z Vampýrské akademie a přitom je to Rose, kdo je nezletilá... příběh byl také snadno odhadnutelný dopředu, nijak zvlášť poutavý.

27.06.2014 3 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

To už je pěkně dávno, co jsem tuto knížku četla :-) Ale je to jedna z těch nejlepších, které jsem mohla držet v ruce :-) Tajemný až hororový příběh, autor si nebere servítky s ničím, ačkoli je kniha určená dětem a mladistvým :-) Druhý díl už bohužel tak dobrý nebyl, třetí mi leží v knihovničce, ale vím, že už po něm njespíše nikdy nesáhnu...

27.06.2014 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Už je to nějaký pátek, co jsem tuto knihu četla a upřímně si z ní moc nepamatuji. Četla jsem až po shlédnutí filmu s G. Butlerem, byl to slaďák, v knize mi to chybělo, a ikdyž některé pasáže byly zajímavé, většinou se příběh táhnul velice pomalu, myslím, že to ale bylo pouze autorem, příběh sám by se určitě dal napsat poutavěji.

27.06.2014 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Jedna z těch příjemnějších knih k maturitě, ovšem je třeba si zvyknout na způsob psaní, dlouhé věty, někomu může trvat, než se zoorientuje, někomu nemusí knížka sednout vůbec, přeci jen se jedná o magický realismus :-) Doporučuji spíše ženám a dívkám :-)

27.06.2014 4 z 5