Žirka Žirka komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Moje první setkání s touto autorkou nebylo zrovna nejšťastnější... věřím, že má lepší díla. A tak jsem několikrát protočila panenky.

02.04.2021 2 z 5

Charlie a já Charlie a já Mark Lowery

Stojí za to se ke konci prokousat...trochu jsem se v průběhu nudila, ale za ten závěr hodnotím vysoko. Přála bych si, aby si ke knize našli cestu hlavně mladí čtenáři, ostatně těm je kniha určena především.

16.02.2020 4 z 5

Amerika na mušce Amerika na mušce David Miřejovský

Ze strany 29 mrazí. Jinak velmi zajímavé. Doporučuji.

14.01.2024 4 z 5

10 000 kroků 10 000 kroků Pavel Baroch

Vše podstatné by se vešlo do článku v časopise, ale protože chceme knihu na vánoční trh s módním tématem, pojďme ji za každou cenu natáhnout - jak obsahově, tak graficky. Nějaká jazyková korektura byla? Kde je avízovaný rozhovor s lékařem? Zkrátka se nestačím divit, co vše je možné vydat...a také, co všechno člověk koupí. Tím myslím bohužel i sebe.

07.01.2024 1 z 5

U: Ztraceni v metru U: Ztraceni v metru Timur Vermes

Škoda přeškoda, že chybí pořádná pointa. Samotný text není zlý, ale čekala jsem velkolepý závěr.

09.08.2023 2 z 5

Mami, miluju Mami, miluju Aleš Palán

Po přečtení všech knih rozhovorů A. Palána se obávám, že se tento model už vyčerpává. Domnívala jsem se, že stěžejní téma - vztahy matek a dcer - půjde na dřeň, přitom bylo leckde vyjádřeno jen okrajově. Tentokrát tedy zklamání. Hodnocení pouze slovně.

04.06.2023

Sedm měsíců v Raleigh, New Yorku a Chicagu Sedm měsíců v Raleigh, New Yorku a Chicagu Adam Gebrian

Není to úplně klasický cestopis, ale tipy na seznámení se zajímavou architekturou USA. Pokud tam vyjíždíte s dětmi, nadvakrát využijete. A "výšťava"? O tohle ochudit čtenáře by byla velká škoda, takže paráda, že nám autor tohle kouzelné slovo nezatajil.

16.04.2023 4 z 5

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Bavilo mě to. Ale přemýšlím, zda tuhle knihu může přijmout (vůbec přečíst) starší generace, tedy ta, která je na internetu jen sporadicky. Za to generace třicátníků je jasná cílovka.

10.12.2022 4 z 5

Meteorit z Mušlovky Meteorit z Mušlovky Veronika Valentová

První polovina mně docela bavila, druhá mnohem méně a určité momenty mně přišly uhozené. Pokud bych měla porovnat s Prašinou, jak se nabízí v anotaci na obálce, tak tady není tolik napětí a text i děj je mnohem jednodušší. Doporučuji pro 5.- 7. třídu.

17.11.2022 3 z 5

Nejdůležitější na světě je kouzelné jablko Nejdůležitější na světě je kouzelné jablko Petra Braunová

Závěr mně dojal. A teď jsem zvědavá, co na to děti.

30.01.2022 4 z 5

Bitva o boty Bitva o boty Liz Pichon

Solidní kniha pro děti 5.- 6. třída. Má spád, napětí, humor, dobrý překlad.

06.12.2021 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Světový bestseller? Tak to jsem asi něco nepochopila...

17.03.2021 2 z 5

Milenci a manželé Milenci a manželé John Updike

"Ty jsi tak hodná", řekl. "Já nechápu, proč jsem s tebou tak nešťastný..." Podobných lahůdek se zde dá najít víc, jenže je to tak straaaašně zdlouhavé. On za to klasik nemůže, ale já už na tohle nemám trpělivost a některé části jsem přeskočila. Hodnocení hvězdičkami tedy není úplně objektivní...

23.01.2021 3 z 5

Můj život s Karlem Kachyňou (i bez něj) Můj život s Karlem Kachyňou (i bez něj) Alexandra Stušková

Velmi povedené. Výpověď Aleny Mihulové je upřímná a hodně intimní.

20.11.2020 5 z 5

Hrad v Pyrenejích Hrad v Pyrenejích Jostein Gaarder

Udivuje mě žánr "pro děti a mládež". Tohle je Gaarder jednoznačně pro dospělé.

24.05.2020 3 z 5

Hanko, zachraň štěně! Hanko, zachraň štěně! Věra Hudáčková Barochová

Náctilété holky pobaví, zvlášť pokud mají rády zvířata...zkrátka docela solidně vystavěný dívčí příběh.

28.03.2020 3 z 5

Uprchlík Uprchlík Alan Gratz

Skvěle beletristicky vysvětleno dětem (ale nejen jim, může zaujmout i dospělého), co znamená přijít o domov...

24.03.2020 4 z 5

Nekompromisně Nekompromisně Iva Procházková

Iva Procházková je autorkou především dětských knih, které jsou velmi kvalitní. A tahle kniha pro dospělé se jí také povedla - popsané politické machinace byly hodně uvěřitelné a zároveň děsivé.

04.01.2020 4 z 5

Pro hrst lentilek Pro hrst lentilek Lavie Tidhar

Zábava s detektivní zápletkou pro starší děti (tak od 12 let) i dospělé.

27.12.2018 4 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Z Malinky jsem byla nadšená, četla jsem ji už dávno, ale přišla mi tehdy objevná formou psaní. Tady jsem se do čtení nutila, příliš popisné a vysvětlující.

06.12.2021 3 z 5