Nekompromisně

Nekompromisně https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407033/bmid_nekompromisne-jF3-407033.jpg 4 18 5

Smrt nepohodlného novináře otevírá dramatický příběh odehrávající se v průběhu jediného týdne těsně před volbami do Evropského parlamentu. Pozornost autorky se přes vnější napětí přenáší především k vnitřnímu životu celé škály postav. Všichni hrdinové i antihrdinové jsou plní rozporů, všichni bojují - někdy i pochybnými prostředky - o své štěstí pod sluncem. Jen někteří se probojují až do finále a ti, kterým se to povede, nejsou v pravém slova smyslu vítězi. Překvapivý thriller od Ivy Procházkové nabízí tajemství, jejichž prozrazení změní mnoho osudů i válku, která je jen zdánlivě vzdálená.... celý text

Mothermoth
22.02.2024 4 z 5

Vydano 2019? Az je z toho jednomu uzko, kolik paralel se soucasnosti v knize lze najit.

Jordanka9
28.09.2020 5 z 5

Kniha , přesto, že je to fikce, nastavuje zrcadlo dnešní době. Nedá se číst na jeden zátah, jako jiné detektivní thrillery. Nutí k zamyšlení, ať jde o generační vztahy v rodině, platnost základních pojmů jako morálka, etika, odpovědnost za vlastní skutky. Kde je hranice mezi proplouvanim
nástrahámi konzumní společnosti a zločinem pod rouškou dobrého skutku?..

Péťa1950
07.02.2020 5 z 5

Na příběhu jedné rodiny,otec, matka, syn - znázornění rozpolcení naší společnosti, stále nás provází doba minulého režimu, Státní bezpečnosti, KGB,korupce do nejvyšších míst a proto nemožnost řešení trestné činnosti všeho druhu. Ovládání státu oligarchy, vliv velkých mocností na náš život a naši politiku. Návrat bývalých mocných. Velice tristní. Pozadí nynějších válečných konfliktů. Kdo vlastně vládne? (i když je to fikce, je děsivá)

Žirka
04.01.2020 4 z 5

Iva Procházková je autorkou především dětských knih, které jsou velmi kvalitní. A tahle kniha pro dospělé se jí také povedla - popsané politické machinace byly hodně uvěřitelné a zároveň děsivé.

Baiba
20.09.2019 2 z 5

Můj první český politický thriller. Pokud mohu posoudit, tak zápletka na mě působila poměrně hodnověrně. Trochu problém jsem měla s některými postavami, které mě příliš nepřesvědčily (hlavně ty mladší). Taky jsem čekala ke konci trochu větší spád a napětí... Ale ve finále to bylo dobré počtení, v některých momentech člověku opravdu zatrnulo. Konotace na realitu byly dost zjevné a autorka je využila přesvědčivě.

Iva Procházková
česká, 1953