zirafinec zirafinec komentáře u knih

Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Jessica Townsend

Tady se někdo inspiroval pandemií :)

22.04.2024 5 z 5

Přečteno během jednoho dne. Tuhle knížku doporučuji každému, kdo se rád vrátí do dětského světa a nevadí mu trocha štěstí a předvídatelnosti :)

15.04.2024 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Naprosto mi učaroval nádherný jazyk, jímž je tato kniha napsaná (nebo minimálně přeložená). Achilleův příběh jsem do hloubky neznala, což tato knížka napravila. Čekala jsem, že se zde bude výrazně více řešit mytologie jako taková, ale vlastně mi nevadí, že se kniha zaměřovala pouze na tento příběh a s ostatními se moc nepropojovala. Už tak tam bylo až moc králů, princezen a dalších postav, z nichž si na polovinu už nevzpomenu.

Doporučuji. Hodně.

31.03.2024 5 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Je to asi nejslabší kniha od Ricka Riordana, kterou jsem četla. Ale vzhledem k tomu, že má laťku fakt vysoko, to v žádném případě není špatná kniha. Bavila mě, o tom žádná. A ten koncept přepisu z nahrávky? Super.

24.03.2024 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Podle toho, jak se mi první díl líbil, bych čekala, že tento na tom bude podobně. No. Jak již bylo mnohokrát řečeno v jiných komentářích, tento díl už bych do young adult nezařadila. Je to spíš erotický román pro ženy. Líbí se mi ale ten svět a postavy. (Kromě hlavní hrdinky. Ta je taková... Mno... Není to úplně ideální. To její nastavení Všichni se mě bojte, i když nedělá nic, kvůli čemu by měli... V prvním díle jsem s ní problém neměla, nevím, co se stalo.)

Neříkám, že je to špatná kniha. Pokud člověk chce číst zamilovanou a peprnou knihu zasazenou do fantasy světa, tohle je to, co hledá. Já jsem ale po prvním díle čekala fantasy s enemies to lovers linkou, což se autorce dařilo dokonale. Zkráceně - kdyby se z knihy vyškrtala valná většina erotického obsahu, zůstal tam jen ten, který je opodstatněný a/nebo děj někam posouvá, příběh by byl fajn.

Třetí díl si ale přečtu.

18.02.2024

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tuto knihu jsem četla již podruhé a musím se přiznat, že mi neučarovala tak jako poprvé. Neříkám, že je špatná, ta vůbec ne, ale zkrátka ten pocit dokonalosti z ní nemám. Přesto si myslím, že byste si ji přečíst měli, pokud vás zajímá tento žánr.

27.01.2024

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Chvílemi to bylo tak hrozné, že jsem si myslela, že je to fikce... Jenže nebyla.

Rozečetla jsem ji kvůli povinné četbě a myslím si, že je to jedna z mála knih v tom seznamu, která by tam opravdu měla být.

20.01.2024 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Znova jsem si ji přečetla, znova jsem si ji moc užila, znova jsem se na konci rozbrečela. Zkrátka je to kniha, jak má být. Dokonalost.

30.11.2023 5 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

Tak jsem se opět vrhla do dětského fantasy a stejně jako ostatní knihy Chrise Colfera si Příběh magie nemohu vynachválit.

22.11.2023 5 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

Kniha dobře zakončila sérii, na konci slzička ukápla, že můj Percy Jackson-Bohové Olympu-Apollónův pád maraton... Apollónův i Megin vývoj byl úžasný, působil přirozeně a uvěřitelně. Pořád mi ale přijde, že jednotlivé díly byly takové nespojené - stejně jako třeba první dva díly Percyho Jacksona. Na rozdíl od toho byli Bohové Olympu provázaní a celá série působila celistvě. Těším se na šestý díl PJo i na Solangelo knihu. Protože Solangelo (Will Solace + Nico di Angelo)... Dokonalost.

19.11.2023

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

(SPOILER) Knihu jsem si, stejně jako předchozí díly, užila. Ta závěrečná bitva na mě ale trochu působila jako zakončení série, ne jen dílčí boj... SPOILER A Frank? Když už někoho zabijete, nemůže zůstat mrtvý?

17.11.2023 5 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Knihu jsem přečetla za den... Baví mě Apollónův vývoj i návrat starších postav (Piper a další). Všechny ty nové dryády, informace, scény,... Ale ten Jason? Prosím?
A taky bych ráda zmínila překlad, který za mě trošičku pokulhává ohledně jmen - v celé sérii se několika postavám záhadně mění jména za sice podobná, ale rozhodně ne stejná (i přes stejnou překladatelku).

12.11.2023 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Knihu jsem si užila tak, jako když jsem ji četla poprvé. Nespočet narážek na hudbu, koncerty apod. děj oživuje, přijde mi, že si tak člověk líp uvědomí, že se to odehrává v podstatě tady a teď...

12.11.2023 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

S každým dílem lepší a lepší.

29.10.2023 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Tuto knihu jsem přečetla za dva dny a musela jsem si ji dávkovat, aby mi vydržela:)
Moc se mi líbí linka Nica di Angelo, i když už jsem ji znala z minulého čtení. S tím jde ruku v ruce i skvělá práce s emocemi a akcí.
Budu se ráda vracet...

29.10.2023

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Mnohem lepší než první díl, už to dohání Percyho Jacksona :)

29.10.2023 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

I napodruhé jsem si knihu neskutečně, neskutečně užila. Baví mě absurdní knížky, a tato mezi ně určitě patří.

04.10.2023

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Knihu jsem přečetla za dva dny, jsem znovu nadšená. Bavilo mě to, smála jsem se nahlas.

02.10.2023

More oblúd More oblúd Rick Riordan

Stejně jako první díl i tento jsem teď přečetla znovu. Moc jsem si to užila, neskutečně mě bavil Tyson. Doporučila bych všem, co jim nevadí trochu stupidní humor a alespoň trochu je zajímá trochu jinačí pojetí řecké mytologie :)

26.09.2023

Artemis Artemis Julian Stockwin

(SPOILER) Ten konec? Proč nezemřeli i Kydd s Renzim, to bych musela, i přes překlad, který asi neprošel korekturou, dát pět hvězdiček...

09.07.2023 4 z 5