Zikus Zikus komentáře u knih

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Nejcennější rada je zmíněna hnedka na začátku knížky a ten zbytek bych bral víceméně jako takovou samozřejmost, která by měla být každému jasná.

06.01.2017 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Trošku mi lezly na nervy ty dlouhé věty (vím, že je to Hrabalův styl), ale jinak to celkem šlo. Ze začátku jsem se párkrát zasmál, v prostředku jsem se občas nudil a ke konci mě to docela chytlo. Tak nějak průměr, řekl bych, těžko říct.

12.12.2016 4 z 5

Superzáhady a zázraky Superzáhady a zázraky Frank P. Jones

Výborné. Ideální čtení do metra nebo autobusu.

05.12.2016 5 z 5

Alf: Všechno dobré padá shůry Alf: Všechno dobré padá shůry Inge Maass

Nic moc, ale čte se to svižně.

28.11.2016 3 z 5

Psychologie Psychologie Ilona Gillernová

Jednoduché základy. Přečteno třikrát.

28.11.2016 3 z 5

Přehled teorií osobnosti Přehled teorií osobnosti Victor J. Drapela

Celkem obohacující knížka. Během necelých dvou let jsem ji přečetl třikrát.

28.11.2016 4 z 5

Dyslexie a jiné poruchy učení Dyslexie a jiné poruchy učení Mark Selikowitz

Asi v každé kapitole vyjde najevo, že je prostě nejlepší zajít za psychologem/pediatrem a s ním se domluvit, jak to bude dál. (Moje desátá psychologická knížka, kterou jsem přečetl.)

28.11.2016 4 z 5

Záhadnější než věda Záhadnější než věda Frank Edwards

Výborná knížka. Nenechte se zmást obalem knihy, který vyvolává dojem braku, protože ve skutečnosti je to hodně slušný a nejspíš i věrohodný čtení.

10.11.2016 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Už od začátku mě zajímalo, co je vlastně Rikitan zač. Žádnej osobní příběh, prostě se tam jen tak objeví a nazdar. Pak jsem si ale uvědomil, že Rikitan je sám Foglar.

27.10.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Docela jsem se Povídání o Čoklovi a Kočičce obával, protože jsem očekával nějakej kýč, ale nakonec to bylo celkem v pohodě.

23.10.2016 4 z 5

Nejkrásnější pohádky pod polštář Nejkrásnější pohádky pod polštář neznámý - neuveden

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Obsahuje pohádky: Aladinova Lampa, O cínovém vojáčkovi, Ali Baba a čtyřicet loupežníků, Princeznička na hrášku, O kouzelné fazoli a Mášenka a tři medvědi.

22.10.2016 5 z 5

Kudy chodí malý lev Kudy chodí malý lev Hana Doskočilová

Zvláštní příběh se zvláštními, ale moc pěknými ilustracemi.

20.10.2016 5 z 5

Slova tesaná do mramoru Slova tesaná do mramoru Lucius Annaeus Seneca

Malinká knížka, která člověku určitě něco dá.

20.10.2016 4 z 5

Nebojte se být sami sebou Nebojte se být sami sebou Jacques Salomé

Celkem bída, něco málo mi to dalo, ale je tam spousta zbytečnýho a nesrozumitelnýho kecání. Možná je to i překladem, nevím.

16.10.2016 2 z 5

Jak se bránit hloupým řečem Jak se bránit hloupým řečem Barbara Berckhan

Účinná verbální sebeobrana. Je ale potřeba si techniky neustále opakovat, jinak na ně člověk snadno zapomene.

28.09.2016 4 z 5

Filosofie Filosofie Ivan Blecha

Náročné čtení. Člověk už musí z filozofie něco znát, jinak se asi nemá šanci chytit.

28.09.2016 3 z 5

Kosmický mozek Kosmický mozek Jiří Krupička

Zhruba tak v druhé polovině knihy jsem začal mít pocit, že se tam opakuje to samé dokola.

28.09.2016 3 z 5

Smysl lidské existence Smysl lidské existence Milan Machovec

První filosofická kniha, kterou jsem přečetl.

28.09.2016 4 z 5

Řeč těla Řeč těla Christa M. Heilmann

Sice jsem to četl dvakrát, ale i tak mi to asi moc nepřineslo. Řeší se tu hlavně různé roviny komunikace. Rozebírání gest a mimiky nečekejte.

28.09.2016 2 z 5

Malá filozofie pro nefilozofy Malá filozofie pro nefilozofy Friedhelm Moser

Obohacující čtení. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

28.09.2016 5 z 5