Záhadnější než věda

Záhadnější než věda https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64446/zahadnejsi-nez-veda-64446.jpg 4 32 4

Toto pokračování pentalogie přináší dalších 48 vzrušujících a zajímavých příběhů, s převážně otevřeným koncem , nad jejichž řešením si vědci i laici dosud lámou hlavu.

Záhady

Vydáno: , Dialog

Stranger than Science , 1992

grizlinka
17.04.2021 3 z 5

Zvláštní čtení.... Nejsem člověk co musí mít vse podloženo vědecky a věřím že na světě se děje mnoho zvláštních příběhů které ani takové vysvětlení mít nemohou ale přesto u některých příběhů mi přišlo ze uz je to prilis ... Přesto příjemně čitelné příběhy, které přečtete během chvilky. A taky vás právě i ta nejistota zda se to opravdu stalo donutí se o příběhy zajímat i nad rámec knihy, to hodnotím velmi pozitivně

danny_21
19.03.2018 3 z 5

Další várka záhadných případů a událostí, která ale nemá až na čestné výjimky potřebnou šťávu i díky tomu, že většina příběhů je starých století a půl a navíc jsem nepochopil zařazení do záhad pro předskokana Marconiho, Stubblefielda, netradiční poslední vůle a slova umírajících. Nicméně opět se autor opírá o zdokumentované události tentokrát hlavně v případě Davida Langeho, Stillwella, Sidise a dalších. Nakonec ať si každý udělá obrázek sám, jedno je ale jisté, vše na tomto světě nelze racionálně vysvětlit - 50 %

Zikus
10.11.2016 5 z 5

Výborná knížka. Nenechte se zmást obalem knihy, který vyvolává dojem braku, protože ve skutečnosti je to hodně slušný a nejspíš i věrohodný čtení.

Ikkju
22.08.2016

Zajímavé nálezy, které se jeví zdánlivě bez skuliny nejistoty (u případu, ve kterém se pán propadl na přehledné celistvé rovině jsem si okamžitě vzpomněl na netopýří jeskyni z Cuja), pomocí které by bylo možné je vysvětlit. Dle mého ale vždycky nějaká nejistota existuje, ať už v médiích, které nález přenesou (od vyprávění místních po popis v knize), u účastníků (v příběhu vystupuje zmizelý jako oběť, ale co kdyby jeho motivy byly podobné jako u Trojanova zmizení v Samotářích?), nebo na místě samotném (nedávno jsem měl neodbytnou potřebu zahoukat na turisty pod skalní stěnou, na které jsem několik dní bivakoval, v místě, "na kterém by přece nic živého nemohlo být")...

Pro mě ideálně čtení k svačině do práce. Knížku beru též jako zásobník celkem neotřelých záhad, o kterých se případně dají dohledat další věci na internetu..

yetti záhady mimozemšťané obři

Frank Edwards
americká, 1908 - 1967
1993  73%Nejzáhadnější ze záhadných
1993  69%Záhadní lidé
1994  73%Záhadnější než věda
1994  67%Záhadný svět

Kniha Záhadnější než věda je v