Zigamviro Zigamviro komentáře u knih

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Vynikajicí kniha pro starší děti a mládež a možná i pro dospělé. Já sám jsme si ji, ač určenou pro dceru, přečetl se zaujetím.

11.01.2016 5 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

Nádhera. Já i moje 10-tiletá dcera jsme z dvou dílů Marie Terezie nadšeni. Jsem překvapen kolik historických reálií si dcerka z těchto poutavých knih pamatuje. Děkuju autorce.

07.03.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi působivá a poučná kniha. Už jsem si ji pořídil i v původní anglické verzi, tak se těším na repete.

19.08.2013 5 z 5

Pán protektorátu Pán protektorátu Emil Hruška

Důraz na kolaborantství mnoha Čechů vlastence nepotěší. Na druhou stranu i K. H. Frank je v knize vylíčen jako velmi zbabělý a bezcharakterní člověk, tak kniha působí celkem objektivně. Pozitivně hodnotím množství zajímavých informací.

29.06.2018 4 z 5

Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II. Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II. Jaroslava Černá

Je to takové velmi lehké čtení. Kdo se zajímá o historii a "aktivity" Julia Cesara d' Austria, tomu bych doporučil poslech 363. dílu Toulek českou minulostí (Krvavý masopust na krumlovském zámku).

30.01.2017 3 z 5

Kepler v Praze Kepler v Praze Zdeněk Horský

Vynikajicí. Malá kniha s bohatým obsahem informací o historii astronomie, optiky, ...

06.09.2016 5 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

I tato kniha, už z oblíbené edice, se mi i moji 10leté dceři moc líbila. Opět skvělé počtení je o to příjemnější, že se děj odehrává na známých místech v Praze (Ungelt, Staromák,.).

19.06.2016 5 z 5

Hetéra Hetéra Philipp Vandenberg

Moc hezký příběh v prostředí důvěryhodně popsaného života a významných událostí ve starověkém Řecku před dvěma a půl tisíci lety (např. slavná bitva u Thermopyl).

10.06.2015 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Díly Přemyslovské epopeje pojednávající o králích Václavech se mi líbily více než ty o jejích otcích Přemyslech. I tak je celá čtyřdílná série podle mě výborná.

01.06.2015 5 z 5

Učitelkou v Peru Učitelkou v Peru Olga Vilímková

Je sympatické, jak autorka uznává inckou kultůru a jakožto učitelka pomáhá malým Inkům v horách nalézt ztracenou hrdost. Z knihy získáte mnoho zajímavých a překvapivých informací o indiánech žijících ve vysokých peruánských horách.

07.09.2014 4 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Kniha mi přišla místy trochu nepřesvědčivá a trochu jako z červené knihovny, zejména vylíčení vztahu mezi králem a Kunhutou uherskou. Ale i tak rozhodně doporučuju k přečtení.

27.01.2014 4 z 5