Pán protektorátu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha o Karlu Hermannu Frankovi, nacistovi, který výrazně, někdy zásadním způsobem ovlivňoval dění v Protektorátu Čech a Morava, když předtím se agilně podílel na rozbití Československé republiky, není tradičním životopisem. Jakkoli autor nemohl pominout některá o K. H. Frankovi známá fakta, soustředil se na věci dosud neznámé či méně známé, zato nahlížené někdy v až paradoxních souvislostech. V knize se tak můžeme dočíst nejen o Frankovi samotném a jeho rodině, ale také o jeho poměru k jiným nacistickým pohlavárům (Henleinovi, von Neurathovi, Heydrichovi, Daluegovi či Frickovi), o jeho poradcích, o koncipování protektorátní politiky, podílu na vyhlazení Lidic a Ležáků, či o posledních měsících života. Pojednání o Frankovi a politice jsou zpestřena poněkud odlehčenými kapitolami o jeho údajných aférách, okradení či o „tajné sekretářce“. Knihu ilustruje řada dosud nepublikovaných fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227423/pan-protektoratu-tKB-227423.jpg 38
Žánr
Literatura česká, Literatura naučná, Historie
Vydáno, Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Pán protektorátu

Přidat komentář
konicekbily
11. ledna

Kniha obsahuje spoustu informací o K.H. Frankovi a tomu, kdo se zabývá o historii Protektorátu bude jistě přínosem. Obsahuje i spoustu informací o osobách, se kterými přišel Frank do styku v době jeho působení v naší zemi. Informace však nejsou vhodně setříděny a tak jsou spíše podkladem pro studium nebo vlastní rozbor - není to literatura faktu, ani beletrie - je to spíše historická studie.

Zigamviro
29.06.2018

Důraz na kolaborantství mnoha Čechů vlastence nepotěší. Na druhou stranu i K. H. Frank je v knize vylíčen jako velmi zbabělý a bezcharakterní člověk, tak kniha působí celkem objektivně. Pozitivně hodnotím množství zajímavých informací.


martin4563
17.07.2015

Knihu bych hodnotil s odstupem.
Ve velké míře dělá z Franka oběť Československé justice, což působí kolaborantsky. Autor ale na druhou stranu objasnil i fakta o Frankovi dosud neznámá, což u mě zvyšuje její reputaci.
Knihu doporučuji, ale pokud čekáte zázraky, tak si ji nekupujte, ale raději půjčte.
MK