Zdenda20 Zdenda20 komentáře u knih

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Nějak se mi nepodařilo sérii knih číst popořadě, ale i tak se mi líbila. Určitě mohu doporučit ostatním, nebudou zklamáni.

29.01.2018 4 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Upoutávka na knihu moc neříká. Ale kniha je velmi čtivá. Mohu jen doporučit.

16.01.2018 4 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Opět moc pěkná kniha z doby Jiřího z Poděbrad. Nikdy mi nedošlo, jak často se v té době válčilo a ještě lidi se bránili moru. V tomto díle je víc psáno o ženách z rodu Prokopů, ale i tak je to bezva počtení. Už teď se těším na poslední díl. I na Novinkách je pěkný článek s autorem.

07.01.2018 5 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Zkusil jsem si tuto knihu jako první od tohoto autora a mě se příběh líbil. I časová osa je reálná. Jen ti hrdinové mi přijdou hodně pozitivní. Za sebe doporučuji všem co mají rádi knihy o naší historii.

31.12.2017 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Očekával jsem trochu víc než příběh bez konce.

29.12.2017 2 z 5

Neprůstřelné alibi Neprůstřelné alibi J. D. Robb (p)

Několik knih od autorky jsem již přečetl, ale tahle je ta lepší. Dobrý příběh i s humorem. Jen mi vraždící zbraně přijdou dost směšně. Dnešní lumpové se mají asi co učit. Zkuste přečíst, ale moc se netrapte s realitou. Doporučuji všem co mají rádi detektivní příběhy.

12.11.2017 3 z 5

Ďábel Valdštejn Ďábel Valdštejn Jan Bauer

Moc krásně popsaný život vévody. Každý rok je spojován s událostmi v jeho životě a situace v říši. Doporučuji. Samotného mi zaujalo mnoho věcí co jsem o něm nevěděl. Díky za takové knihy panu Bauerovi.

06.11.2017 4 z 5

Poslední striptýz a další krimi povídky Poslední striptýz a další krimi povídky Milan Dušek

Některé povídky byly moc pěkné a jiné trochu černá kronika.

04.11.2017 3 z 5

Veteráni Veteráni Eric Lambert

Kniha je pěkně napsaná, smutný závěr jako u většiny knih z války.

06.10.2017 3 z 5

Záhadná vražda Záhadná vražda Věnceslava Dezortová

Podle mého názoru pěkné povídky. Autorka je podává zajímavou formou. Není to černá kronika. Doporučuji čtenářům detektivek.

27.09.2017 4 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Trochu roztahané, ale zápletka dobrá. A také myslím , že od poloviny se čte lépe.
Od autorky je ta z lepších podle mě. Doporučuji všem co nevadí zdlouhavý začátek.

20.09.2017 3 z 5

Ocel a krev Ocel a krev Harry Sidebottom

Čekal jsem od knihy víc. Vadí mi ty přesuny z místa na místo a hodně postav.
Lepší než první díl. Ta následná série s Balistou je ale super čtení.

15.09.2017 3 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Je to moje první přečtená kniha od tohoto autora. Bylo to příjemná četba a je to tak trochu k zamyšlení pro současnost. Doporučuji všem čtenářům historické literatury. Za mě super kniha.

29.08.2017 4 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Opět pěkná kniha od pana Vondrušky. I když se zde odvíjí část života malomocné, což je smutné, ale jinak je zde krásný příběh i s trochou humoru. Doporučuji všem čtenářům detektivek.

29.08.2017 5 z 5

Skrytá tvář českých dějin: Mýty a realita osudových okamžiků Skrytá tvář českých dějin: Mýty a realita osudových okamžiků Jan Bauer

Také musím konstatovat, že kniha je zajímavá především informacemi, které jsem do svých stařeckých let nevěděl. Například , že Dalimilova kronika nemá známého autora co ji napsal. Hezké pojednání je zde i o Bílé paní. Doporučuji všem co je zajímá naše historie.

19.08.2017 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Krásné pokračování příběhů rodu Prokopových jen trochu smutné. Osobně se mi celá série líbí a těším se na pokračování. Škoda, že existují čtenáři, kteří se zabývají počítáním stejných slov na stránce. To musí být super zážitek ze čtení. Doporučuji všem co mají rádi historii a nejenom z pera pana Vondrušky.

25.07.2017 5 z 5

Náušnice se skarabem Náušnice se skarabem Ivan Milan Jedlička

Taky mi to přišlo jako černá kronika. Je to jen pro ukrácení volného času.

27.06.2017 3 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Jestli mohu porovnávat dvě moc pěkné povídky, tak ta druhá nemá chybu. Nechápu, kde autor bere inspiraci. Příběh z kláštera má kouzelnou pointu.
Až bude někdo kritizovat autora, tak mu tohle vnutím přečíst.
Doporučuji, všem co mají rádi krásné detektivku s bezva zápletkou.

18.05.2017 5 z 5

Smrt na Karlštejně Smrt na Karlštejně Jan Bauer

Podle mého názoru moc pěkně napsané. Z počátku popsaná stručně doba vlády Václava IV a následně krásně vstupující zápletka se všemi podezřelými. Škoda, že autor se nechal slyšet, že je to poslední s Jakubem Protivou. Všem čtenářům mohu jen doporučit.

07.05.2017 5 z 5

Smrtelně nebezpečné lásky Smrtelně nebezpečné lásky Václav Pavel Borovička

Pěkně napsaný. Jen pro mě trochu roztahaný.

01.05.2017 3 z 5