x.capricorne x.capricorne komentáře u knih

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Před lety jsem přečetla Monyovou téměř celou. Připadala mi úžasně čtivá a vtipná. Teď jsem se k ní po letech vrátila a už mi tak skvělá nepřipadá. Podle mě má všechno na jedno brdo. Vždy se jedná o partnerský vztah a problémy v něm a skoro vždy (nebo úplně vždy? zatím jsem přečetla jen čtyři knížky) za všechno může chlap.

22.01.2018 4 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

22.01.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Ze začátku hodně nudné a depresivní čtení, knížka mě zaujala až v poslední třetině.

14.01.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Dobře napsáno, přečteno takřka jedním dechem. Knížka se mi moc líbila, až na ten nijaký závěr, ten mě trochu zklamal a posledním odstavcem zřejmé ve švédštině to autorka totálně zazdila.

22.12.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Skvělé. Přečteno takřka jedním dechem.

10.12.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka se mi moc nelíbila. Ze začátku jsem měla co dělat, abych ji nedoložila. Přišla mi nudná a zdlouhavá. Jediné, co mě drželo u čtení byl fakt, že jsem chtěla zjistit kdo koho, že to vlastně zabil. Teprve zhruba v poslední třetině jsem se do knížky pořádně začetla. Nebudu tady prozrazovat, kdo byl oběť a kdo vrah, ale konec opět přinesl zklamání. Jediné, co mě opravdu překvapilo a zaujalo, kdo byl Ziggyho otec.

30.11.2017 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Stejné skvělé jako první dil, vtipná, čtivá oddechovka

11.11.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Čtivé, hodně dobře napsané. Určitě si přečtu od Liane Moriarty i něco dalšího.

27.10.2017 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

hodně čtivě napsáno, přečetla jsem takřka jedním dechem. Když porovnám s Hlavou v pejru a Pekáčem buchet, tak zatím jednoznačně nejlepší!

26.10.2017 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Po přečtení Hlavy v pejru jsem dospěla k závěru, že Kateřina Petrusová píše výhradně sice zábavnou, ale jednoduchou červenou knihovnu. Asi do dvou třetin to tak vypadalo i s Pekáčem buchet. Závěr mě hodně příjemně překvapil. Dávám pět hvězdiček.

26.10.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Tak trochu Červená knihovna. Ale vtipně a čtivě napsaná. Žádné hlubokomyslné myšlenky, komplikovaná dějová linka nebo složité zápletky. Prostě pohodová oddechovka.

24.10.2017 4 z 5