WolfIssen WolfIssen komentáře u knih

Létající talíř pro Hitlera Létající talíř pro Hitlera Jan A. Novák

Naprosto unikátní publikace. Přímo hltám informace o tajných projektech Třetí říše a létající talíře jsou jedním z těch, z kterých ještě dlouho bude mrazit v zádech, protože jak se můžeme dočíst, i 70 let po válce není pořádně v ničem jasno, takže nezbývá než doufat, čekat, bádat a hledat. Klady knihy bych mohl rozepsat do sáhodlouhé recenze, ale nevím zda-li by to k něčemu bylo. Tohle chce si přečíst a vnímat to tajemno, desinformace, teorie a samozřejmě informace zřejmé a prokazatelné, jak to asi mohlo všechno být. Navíc ve spojitosti se Štěchovicema, Hradišťkem na Sedlčansku, všemi možnými jinými projekty, které doprovázely vývoj diskovitých letadel nebo atomové bomby se jedná o knihu více než bohatou na informace.

18.04.2016 5 z 5

Svět tajemných sil Arthura C. Clarka Svět tajemných sil Arthura C. Clarka John Fairley

Myslím, že pro milovníky záhad není třeba dalšího popisu jak samotné knihy, tak autora stejnojmenného seriálu a spoluautora tohoto významného záhadologického díla. Obrovským přínosem knihy je kromě výborné čtivosti a množství informací také fotografická část knihy. Dle mého názoru jsou fotogradie velmi zdařilé (musíte brát v potaz, že kniha vyšla před více než 30-ti lety). Jsem toho názoru, že žijeme na jednom z nejúžasnějších míst vesmíru a člověk bude ještě dlouho žasnout nad tím, co všechno zajímavého, tajemného a záhadného tento překrásný svět nabízí nebo ukrývá. Pokud jej tedy dříve nezničíme nebo nevyhubíme sami sebe... nemáme k tomu příliš daleko...

13.01.2016 5 z 5

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Jak zde už bylo avizováno, jde místy vidět, že autor není ve spisovatelství ještě tak zběhlý. Ljavold pořád tápe z jedné strany na druhou, Vinterblodovi je zase hned ze začátku všechno jasné. Nečte se to špatně, ikdyž místy špatně nebo nepřesně přeložené, nicméně kdo o blackmetalu nic neví, nemá smysl aby tuto knihu četl. Přečetl jsem si to čistě ze zvědavosti, protože nejen norská blackmetalová scéna je mou srdcovou záležitostí. Na tohle téma by se dalo komentovat a debatovat neskutečně dlouho, proto mi zbývá napsat jen památnou větu a název jedné ze skladeb kapely Nargaroth:
BLACK METAL IST KRIEG !!!

08.09.2014 3 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Asi do poloviny knihy dobré čtení, po odhalení tajemství a neúspěchu Herr Schultzeho příběh ztrácí obrátky. Tím ale nemyslím, že kniha nestojí za přečtení. Milovníci dobrých konců a pohádkové utopie si přijdou na své. Možná jsem si jako první Verneovku měl vybrat jinou knihu. Postava Marcela Bruckmanna mi trochu připomínala MacGyvera - čestnost, neomylnost, všeznalství a všeumělství :-)

08.02.2014 3 z 5

Záhady neznáma Záhady neznáma David Jefferis

Skvěle a vkusně provedená kniha hlavně pro malé milovníky tajemna.

20.03.2013 4 z 5

Runy Runy Bernard King

Pokud se zajímáte o Runy nebo chcete s jejich studiem začít, tohle je patrně nejlepší kniha, která se dá u nás sehnat.

25.02.2013 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Moc jsem se pobavil a četlo se to moc dobře.

16.01.2011 4 z 5

Německá a evropská svoboda ducha Německá a evropská svoboda ducha Alfred Ernst Rosenberg

Pan A. E. Rosenberg nejenže ve svém projevu trefně popsal události své doby, ale především předpověděl i dnes platné události, které sužují náš svět více než 70 let a ke kterým je dnes většina Evropy slepá a nedůvěřivá.

06.05.2024 5 z 5

Zázračné zbraně a tajné projekty Zázračné zbraně a tajné projekty Dennis Krüger

Jak již ve vyčerpávajícím komentáři napsal Eicherik, jde o komplexní seznam všemožných druhů pokrokových, tajných a odvetných zbraní, které mnohdy předběhly svou dobu o desítky let. Dodávám, že pro zájemce o více informací o jednotlivých zbraních a projektech, je u každé zbraně odkaz na prameny, ze kterých autor čerpal, stejně tak jako seznam použité literatury.

19.03.2024 4 z 5

Hans Kammler - Hitlerův technokrat Hans Kammler - Hitlerův technokrat Petr Vokáč

Pokusím se býti co nejvíce stručný. O tajných zbraních mám knih několik a další sháním. Tato knížka od pana Vokáče má čestné místo mezi nimi. Především poslední kapitoly vás nenechají bez ještě většího zájmu o nejtajemnějšího muže Třetí říše a možná i celé 2. světové války. Jsem si vědom toho, že napsat byť jen tenkou publikaci celou o Hansi Kammlerovi je prakticky a fakticky nemožné právě kvůli této tajemnosti, nicméně střípky nám postupně přibývají. Jak píše v komentáři uživatel vvikingg, je škoda, že autor zde nevzpomněl zařízení Die Glocke, které si v tajuplnosti s Hansem Kammlerem nezadá a navíc s ním jde ruku v ruce. Dle mého názoru, pokud Američané z Hanse Kammlera chtěli vytáhnout něco extra a myslím si, že to bylo jeho největší eso v rukávu kromě atomové bomby, tak to bylo právě zařízení Die Glocke. Asi to nebude chyba autorova, spíše editorova, ale v publikaci jsem si všiml několika chyb, ať už třeba ve slovosledu nebo špatně oddělených odstavcích, kousek chybějící věty nebo gramatická chyba.

16.08.2023 3 z 5

Cyklistika od A do Z Cyklistika od A do Z Ismael Barriguete Castro

Kniha pro ty, kteří s cyklistikou začínají úplně od píky nebo třeba po dlouhé době oprášili kolo a chtějí zase tuto skvělou věc naplno využívat. Pro mě, jakožto dlouhodobého cyklistu, je kniha spíše zajímavým nahlédnutím do základů ucelené problematiky. Mimo samozřejmých a běžných věcí jsem především ocenil část věnovanou fyziologii cyklisty, anatomii, jídelníček a cvičení. Doporučuji tedy hlavně začínajícím cyklistům. Výtvarná a grafická část knihy je moc pěkně zhotovena. Škoda jen, že chybí informace o autorovi.

12.08.2023 4 z 5

Obrazový atlas dinosaurů Obrazový atlas dinosaurů William Lindsay

Tuto knihu mám asi od 7 let stále ve své knihovně. Za ta léta jí téměř neubylo na kráse a při dnešním prolistování na mě dýchla nostalgie dětství, kdy jsem nad dinosaury bádal jako malý paleontolog. V knize mám doteď založených spoustu nákresů, výstřižků a obrázků o dinosaurech. Knížka je velice kvalitně vyvedená, co se týče textového obsahu, fantastických kreseb a celkového grafického zpracování, tudíž nepotěší jen děti, ale i dospělé. Je zajímavé, že se v knize nachází i spousta druhů málo známých dinosaurů. Co vám budu více povídat, přečtenou ji mám několikrát.

27.07.2023 5 z 5

První zemřel kancléř První zemřel kancléř Miroslav Hladký

Jak jsem si již u edice Magnet zvykl, jde o velice bravurní a podrobné zpracování dalšího velkého přelomu dějin. Tentokrát jde o předválečné Rakousko a události, které se staly před připojením Rakouska ke Třetí říši. Tehdy byl proveden nepovedený převrat, při němž byl zastřelen rakouský kancléř Engelbert Dollfuss.

30.06.2023 4 z 5

Tvář bohyně Tanit Tvář bohyně Tanit Jiří Jobánek

Značně nedoceněná a málo známá kniha. O tom svědčí i místní hodnocení. Přitom jde o překrásný příběh postavený na historické události či událostech a okořeněný dávkou sci-fi. Mě osobně nejvíce zaujala pasáž, kdy navštívili Kelty a posléze proslulou Rujanu. Knihu mi doporučil táta, který ji před léty četl se stejným nadšením a zájmem, jako dnes já.

10.05.2023 5 z 5

Werwolfové: Hitlerova poslední tajná zbraň Werwolfové: Hitlerova poslední tajná zbraň Roman Cílek

U nás pravděpodobně ojedinělá kniha na téma Werwolfů a jiných německých podzemních jednotek, které se, stejně jako jiné tajné projekty a akce Třetí říše, snažily změnit neodvratitelný konec války. Jde o nesmírně zajímavé a originální dílo překypující množstvím zajímavých informací a nejde jen o Werwolfy samotné, ale také o málo známé jednotky jako byly Guttenberg, Einheit Josef, Freikorps Adolf Hitler, Zeppelin nebo Svatováclavská dobrovolnická rota.
Mimochodem jsem moc rád, že se mi knihu podařilo sehnat zde na bazaru, protože jde o jednu z knih, která se opravdu těžko shání.

29.03.2023 4 z 5

Lovec Lovec Andrew Macdonald (p)

Nemohu nesrovnat s Turnerovými deníky. Oproti nim je příběh alespoň ve své první polovině vcelku čtivý a nepostrádá i momenty akce, kdy Oscar Yaeger jedná na vlastní pěst a později pod "ochranou" Ryana. Zbytek je v podstatě totožný - příliš americký, příliš utopický a příliš rozvláčný. Lovec je v podstatě knihou, jejíž velká část pojednává spíše o autorových názorech.

07.03.2023 3 z 5

Spálil jsem Adolfa Hitlera Spálil jsem Adolfa Hitlera Erich Kempka

Kniha se mi líbila více než obdobná publikace od Rochuse Mische, který byl osobním strážcem Adolfa Hitlera. Erich Kempka napsal svůj příběh poutavě a není v něm nouze také o nejeden zajímavý příběh nebo rovnou historickou zajímavost. Uvedu především příklad toho, že jednou ze zajímavostí 2. světové války je osud Martina Bormanna, avšak Erich nám tento osud odhaluje. Škoda, že knihu nenapsali i Otto Günsche nebo Heinz Linge.

09.11.2022 5 z 5

Talmud, zdroj nenávisti Talmud, zdroj nenávisti R.M. Vlas

Jsem moc rád, že první komentář k této útlé knížce patří napsat právě mně. Jde totiž o to, abych tady uvedl věci na pravou mír a někdo třeba již podle názvu knihy nemyslel například na to, že jde zaručeně o antisemitskou literaturu. Rozhodně to tak není a vy se v obsahu dozvíte především pravdu o tom, proč je Talmud tak tajemnou knihou. Nelze si ji totiž vypůjčit ani v knihovně ani ji nelze koupit v knihkupectví (schválně si to třeba zkuste) a po přečtení těch pár desítek stránek budete moc dobře vědět, proč tomu tak je.

19.10.2022 4 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Knižní předloha je oproti filmovému zpracování více syrová a brutální. V knize je více mrtvých, ale jinak se liší spíše detaily, které děj, známý divákům, nikterak neovlivňují.
Do knihy jsem se pustil s velkým zájmem, protože filmové zpracování mám hodně rád.

10.08.2022 4 z 5

Panství Panství Steve Alten

Ať už tento vynikající příběh čtete před nebo po roce 2012, neztrácí nic ze své poutavosti. Jde o slušnou sci-fi dobrodružnou jízdu v thrillerovém hávu, mnohdy okořeněnou zajímavými fakty a stejně tak inspirovanou archeoastronauctickou problematikou a autory, kteří se jí zaobírají. Konec mě zaujal, čekal jsem možná trochu jiný, ale i tak vcelku překvapil. Jen bych pro informaci lidem, kteří nechápou danou látku doplnil, že Staří Mayové nikdy neoznačili rok 2012 za konec světa. Tímto rokem "pouze" končí cca po 5000 letech jejich (mayský) kalendář.

11.04.2022 5 z 5