Zázračné zbraně a tajné projekty

Zázračné zbraně a tajné projekty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419067/bmid_zazracne-zbrane-a-tajne-projekty-YyE-419067.jpg 5 8 3

Pokročilé zbraňové technologie a tajemný vojenský výzkum v třetí říši. V posledních letech se na veřejnost dostává stále více detailů týkajících se dlouhou dobu neznámých zbraňových systémů, projektů a vynálezů německého válečného výzkumu. Nejnovější poznatky dokazují, že Německo bylo na špici nejen ve výzkumu konvenčních zbraní, ale i v oblasti chemického a jaderného výzkumu a vývoje a rozhodujícím způsobem ovlivnilo dnešní úroveň vojenských technologií. Vedle už známých pokročilých zbraní je v této knize slovem a obrazem představen nespočet dosud neznámých zbraňových projektů, plánů a myšlenek.... celý text

Literatura faktu Historie Vojenství
Vydáno: , Naše vojsko

Wunderwaffen & Geheimprojekte: Fortschrittliche Waffentechnologie & rätselhafte Militärforschung im 3. Reich , 2015

WolfIssen
19.03.2024 4 z 5

Jak již ve vyčerpávajícím komentáři napsal Eicherik, jde o komplexní seznam všemožných druhů pokrokových, tajných a odvetných zbraní, které mnohdy předběhly svou dobu o desítky let. Dodávám, že pro zájemce o více informací o jednotlivých zbraních a projektech, je u každé zbraně odkaz na prameny, ze kterých autor čerpal, stejně tak jako seznam použité literatury.

Eicherik
20.10.2020 5 z 5

Obsahem velmi rozsáhlá kniha, která se bez nadsázky zaobírá vojenskou technikou od rychlopalné pušky Sturmgewehr 44 až po záhadný projekt Glocke (zvon). Čtenář se má možnost dovědět v stručných, ale dostačujících kapitolách základní informace o pěchotních zbraních a vozidlech, o obrněných vozidlech, o dělostřelecké technice, o námořní technice, o vrtulnících, o letecké technice, o raketové technice, o zbraních hromadného ničení a v poslední, hodně spekulativní části o tajných projektech SS. Pro mě byli nejzajímavější kapitoly o megalomanských tankových projektech Ratte a Monster, proti nimž je supertěžký tank Maus dětskou hračkou, dále pak celý oddíl Letectvo, kterému se již nějaký čas věnuji, a které je zde rozděleno na stíhací letouny s proudovým motorem, na bojové letouny poháněné proudovým motorem, na samokřídla, pro která mám největší slabost, na letouny s kolmým startem & diskoplány a na raketové letouny a z poslední nejodvážnější části mě nejvíce zaujaly kapitoly o Repulsině, diskoplánech a o již zhora zmíněném zvonu, který snad souvisel i s cestováním v čase. To už je ale hodně odvážná spekulace. Na závěr bych ještě pochválil bohatou obrazovou přílohu.

Angel24
28.02.2020 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Je až překvapivé jak Němci předběhli dobu pokrokovou technologií.

tajné zbraně tajné projekty a zbraně Třetí říše Luftwaffe 1946

Autorovy knížky

2019  90%Zázračné zbraně a tajné projekty

Kniha Zázračné zbraně a tajné projekty je v