Svět tajemných sil Arthura C. Clarka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Knižní podoba světoznámého seriálu A. C. Clarka o záhadách. Za hranicemi světa, který můžeme měřit a analyzovat je ještě jiný, tajemnější svět. A právě tento nadvědecký svět pro nás v této knize odhaluje Arthur C. Clarke, jehož brilantní prorocké a varovné povídky čtou miliony lidí. Na jeho pokyn procestovali Simon Welfare a John Fairley 5 světadílů, aby zpovídali svědky podivných událostí a nevysvětlitelných jevů. Rozmlouvali s muži i ženami, kteří viděli obludy z hlubin oceánů a jezer, s těmi, na něž padaly z nebes žáby a ryby, ale i s těmi, kteří viděli neidentifikovatelné létající objekty (UFO), křižující noční oblohu v oslnivém jasu. Mluvili též s cestovateli a horaly, kteří viděli Yettiho, sněžného muže, dlouho ignorovaného jakožto produkt fantazie, i jeho bratrance, Bigfoota/Sasquatche, neboli Velkou stopu, který se krade severoamerickými lesy. Hrozivější události byly mimoto vyhodnocovány v naději, že můžeme shromáždit taková svědectví, jež možná zabrání budoucí katastrofě. Ohnivý předmět z nebes, který v roce 1908 zničil rozsáhlé území sibiřské tajgy, mohl koneckonců srovnat se zemí Paříž, New York nebo Londýn. Kdy máme čekat příští návštěvu? Arthur C. Clarke, tvůrce klasického díla 2001: Vesmírná Odysea, který se zahleděl zpět, k počátkům člověka, i dopředu, k meziplanetárním letům, by nerad dával odpovědi (jako že to stejně není možné) na všechny otázky, jež tato kniha klade. Napsal: "Vesmír je tak podivný a podivuhodný, že vždycky překoná tu nejbujnější představivost." (zdroj: kniha Svět tajemných sil A. C. Clarka)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59859/big_svet-tajemnych-sil-arthura-c-clarka-wMT-59859.jpg 4.254
Žánr:
Záhady

Vydáno: , Columbus (ČR)
Originální název:

Arthur C. Clarke's mysterious world, 1980


více info...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Svět tajemných sil Arthura C. Clarka

12341
28.03.2021

Milujem ten seriál. Znovu som si ho pozrel po dlhej dobe a všetky časti. https://youtu.be/wnrMCJuS_-8

Eicherik
28.04.2020

Svět tajemných sil je kniha plná záhad, s bohatým obrazovým materiálem. Všech dvanáct kapitol bylo zajímavých. Mě nejvíce zaujala ta devátá, s názvem Velký sibiřský výbuch, která pojednává o tunguzském meteoritu, dle mého názoru spíše o tunguzské kometě. Nutno podotknout, že kniha je už čtyřicet let stará. Na její zajímavosti to, myslím, neubralo a mnoho nových poznatků se v této oblasti asi neobjevilo. Jediné, čeho se obávám, je, že plocha pralesů se za těch 40 let podstatně zmenšila, vodní plochy jsou díky znečištění méně obyvatelné a některé starobylé památky jsou nyní v ohrožení díky přibližujícím se lidským sídlištím.


Janadvorackova
02.07.2018

Nevím tedy, jestli byla u mně první kniha, nebo seriál. Každopádně mě jedno z toho dovedlo k dílu pana Clarka. A ten pak k dalším autorům sci-fi.
Nejspíš asi platí, pokud se mohu považovat za fanouška žánru sci-fi, že tahle kniha/seriál/Clarke, ho ze mě udělali.
A to je sakra dobře.

Doteď pamatuji na část, tedy seriálu, v níž se chodilo po žhavém uhlí. A já pak často toužebně čuměla do kamen, protože my doma topili uhlím :), a říkala jsem si, jestli bych to taky dala.
Naštěstí jsem se k tomu u nás v obýváku nikdy neodhodlala, ale furt je to na seznamu věcí, které by mě bavilo minimálně vidět naživo.
Poznámka: oni k tomu ale nepoužívali ořech jedničku, (to bych to vymňoukla).
Poznámka č. 2: spáleninu od kamen ovšem vlastním. Je vidět i po čtvrt století.

Vlk.kh
05.01.2018

Jako dítko školou povinné jsem se zatajeným dechem sledoval seriál Svět tajemných sil, takže jakmile jsem vyčenichal, že existuje i kniha, okamžitě jsem bafnul našetřené kapesné a šel si jí koupit. Čekal jsem tehdy více duchařiny, co si vzpomínám, ale i tak se mi kniha hodně líbila.

kannibal28
01.12.2017

celkom slušná kniha

OldaB
21.12.2016

Tohle jsem jako dítě miloval. Záhady, tajemno, možnost objevovat něco nového. Škoda, že i po létech je plno záhad nevyřešených. A nebo je to dobře?

WolfIssen
13.01.2016

Myslím, že pro milovníky záhad není třeba dalšího popisu jak samotné knihy, tak autora stejnojmenného seriálu a spoluautora tohoto významného záhadologického díla. Obrovským přínosem knihy je kromě výborné čtivosti a množství informací také fotografická část knihy. Dle mého názoru jsou fotogradie velmi zdařilé (musíte brát v potaz, že kniha vyšla před více než 30-ti lety). Jsem toho názoru, že žijeme na jednom z nejúžasnějších míst vesmíru a člověk bude ještě dlouho žasnout nad tím, co všechno zajímavého, tajemného a záhadného tento překrásný svět nabízí nebo ukrývá. Pokud jej tedy dříve nezničíme nebo nevyhubíme sami sebe... nemáme k tomu příliš daleko...

Bob34
15.09.2015

Hodně zajímavá kniha.Měl jsem rád i původní seriál.

1