Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Tuto knížku mi doporučila kamarádka a už vím proč mi jí doporučila.
Demonata je tak skvělá knížka,že ani nemůžu o ní napsat nic špatného.
Vřele doporučuji.

16.10.2017 5 z 5

Metal: Temné noci Metal: Temné noci Scott Snyder

Naprostá spokojenost. Drsné, úžasné, velkolepé. Lépe bych to nemohl popsat.
Děj je komplikovaný, začal jsem se v tom orientovat až po prvních dvou sešiech. Vše pak zapadá do sebe a člověk z toho má radost.
Vše se týká kovů (metal). Kovy nás doprovázely celou Batmanovu sérii (New 52). A nyní se vyřeší jejich záhada a jejich účel. Protože něco přichází. Někdo přichází. A rozhodně to není někdo hodný.
Největších hrozba od dob Krize.
O scénář a kresbu se postarali největší legendy novodobého Batmana. Takže si asi můžete představit, jaký je to požitek.
Jsem vskutku unešen. Těším se na zbylé dva díly.
Hodnotím 5 kovovými hvězdičkami.

07.02.2020 5 z 5

Pravda Pravda Greg Rucka

Rozhodně lepší, jak první díl, ale pořád mě Wonder Woman nepřesvědčila.
Příběh mi přijde v jistých pasážích dosti komplikovaný, ale jinak se jedná o solidní děj, který přináší něco nového do světa a mytologie WW.
Kresba je typická mainstreamovská, ale ne, že by to vadilo, ba naopak tomu přispívá.
Na jeden komiks dost postav, na které po pár minutách zapomenete. Samozřejmě jsou tu vyjímky jako Steve Trevor, nebo Barbara Ann aka Cheetah či hlavní hrdinka - Diana (Wonder Woman).
Celkově se mi třetí díl této superhrdinské princezny nadprůměrně líbil, proto hodnotím 4 řeckými hvězdičkami.

07.09.2019 4 z 5

Teď poznáte Negana! Teď poznáte Negana! Robert Kirkman

Oproti hlavní řadě, která je bezchybná má tento speciál pár chybiček, jako třeba formát, rozdíl oproti normálnímu designu stran (ti, kteří četli pochopí) či, když to řeknu tvrdě ,,důležitost". Sám mám rád Negana to jako vážně moc ho zbožňuji, ale nepřijde mi důležité dělat kvůli tomu celý jeden komiks. Šlo by to normálně prohodit v dialogu a ne kvůli tomu dělat oddělený komiks. Samozřejmě to není hrůza, to neříkám, ale tyto chybky zprvu zamrzí.
Klady jsou zde taktéž. Negan opět vtipně a drsně hláškuje, zažívá dost emotivní chvilky a stává se z něj takový ,,cool" týpeček jak ho známe z hlavní řady.
Hodnotím 3 hvězdičkami.

22.07.2019 3 z 5

Neodvratný osud Neodvratný osud Robert Kirkman

Netuším, co pořád psát o téhle výborné komiksové sérii. Každý díl je výborný, plný obrovských zvratů, smutku, ale i radosti. A pokud jste někdy váhali o koupě či půjčení této série, tak už neváhejte. Vážně nevíte o co přicházíte. Jednoduše má nejoblíbenější komiksová série. Dávám 5 zombie hvězdiček.

22.07.2019 5 z 5

Mrtvé matky Mrtvé matky Jason Aaron

Drsné, vulgární, brutální, nic pro křehké povahy, takové jsou SKALPY. A přesně tohle na nich miluji. S ničím se nemažou, podobně jako Hra o trůny. Máte někoho rádi, tak přesně tu postavou zabijou nebo ještě hůř jí zmrzačí k nepoznání.
Příběh u takovýchto sérií je zbytečné popisovat, jelikož vám vše řekne anotace. Jednoduše řečeno je dokonalý. Stejně dokonalá je i kresba, která ve vás vyvolá opravdu ošklivé až hnusné emoce, které se vám to zalíbí. Atmosféra je ponurá a depresivní. No a postavy? Ty jsou výborně vykreslené, a každá z nich má svůj příběh, díky kterému se vám buď postavy zalíbí či je budete nesnášet do morku kostí. Prostě a jednoduše si tuto sérii nesmíte nechat ujít.
Hodnotím 5 oskalpovanými hvězdičkami.

22.07.2019 5 z 5

Tokijský ghúl 10 Tokijský ghúl 10 Sui Išida (p)

Další výborný díl, který nabírá více na akci, napětí a zvratech.

22.06.2019 5 z 5

Tokijský ghúl 9 Tokijský ghúl 9 Sui Išida (p)

Tak tohle byla vážně delikatesa. Série se každým dílem zlepšuje a více se vykreslují postavy, jak hlavní tak vedlejší. Děj se také více prohloubá. Ten je více napínavý a akční, zároveň i dobře pracuje s postavami. Obzvláště s Kanekim. Ten se stává čím dál tím víc mojí nejoblíbenější postavou. Pak zde máme také Tóku, Labužníka, Amona a Džúza, kteří jsou hned za ním v oblíbenosti. Přijde mi celkem zbytečné zde popisovat děj komiksu, když to máme napsané na anotaci.
Kresba je pořád stejně výborná jako vždy. Jen se někdy ztrácím v bojových scénách, které jsou někdy nepřehledné.
Postavy, jak již jsem psal jsou výborné a dostávají více prostoru i ty vedlejší.
Celkově se mi tento svazek vážně líbil a doufám, že jubilejní desátý svazek mě ještě více nadechne.
Dávám 5 tokijských hvězdiček.

07.05.2019 5 z 5

G jako genocida G jako genocida Grant Morrison

Na to, že X-Meny vážně miluji byl tento komiks dost průměrný až podprůměrný. Děj začíná vážně dobře, ale pak se zvrtne v totální ,,shitfest". V příběhu se čtenář nedokáže moct zorientovat. Nápad dobrý, ale zpracování dosti špatné. Další mínus je rozložení stránek. To mě doslova naštvalo, jelikož se komiks pak vážně špatně držel.
Upřímně kresba také není nijak skvělá. Ta je dost odfláklá a nepřirozená.
Ani postavy nejsou dobré. Asi tak spíše průměrné. Jediné postavy, která mě zde bavili byli Logan, Profesor X, Cyclops a Domino. Ostatní postavy mi byli zcela ukradené. Zpočátku jsem měl dokonce i rád Beasta, ale ke konci ho zkazili.
Každopádně Profesor X byl zde vážně skvělá postava a měla zde vážně ,,badass" momenty, které se mi vážně líbili.
Když to ale shrnu, tak z komiksu nejsem nijak odvázán, ba naopak dosti zklamán.
Proto dávám pouhé 2 mutantské hvězdičky.

07.05.2019 2 z 5

Smaragdový psanec Smaragdový psanec Benjamin Percy

Wow. Četlo se jedním dechem. Musím říct, že třetí díl Green Arrowa je zatím nejlepší a ze Znovuzrození patří GA k nejlepším sériím.
Děj komiksu je vcelku jednoduchý. Někdo se převléká za Green Arrowa, ale místo toho, aby chránil lidí Seattlu je naopak vraždí. Díky tomuto napodobiteli se GA ocitá v nebezpečí. Jak civilisté tak policie po něm jde. A k tomu i onen napodobitel se snaží, aby ještě více trpěl. Na scéně se také objevují tzv. Čističi, která zabíjí provinilé občany a vězně Seattlu. Aby Oliver zastavil Čističe a prokázal, že je nevinný se musí spojit s jeho spojenci a zastavit napodobitele.
Jak příběh, tak kresba je úžasná. Úplná pastva pro oči. Velice dobrá práce s barvami a mimikou postav. Komiksu také prospívá to, že je delší, takže je čas na super zvraty a úžasný cliffhangerovský konec.
Postavy jsou zde skvělé. Nejvíce prostoru dostává nečekaně Ollie a Dinah a.k.a Black Canary. Dokonce se dočkáme i znovushledání Olivera s Emiko, nebo mám spíše říct shledání Green Arrowa a Red Arrowa? To je jedno. Každopádně postavy jsou sympatické a záporáci skvělí.
Absolutní spokojenost. Komiks hodnotím 5 zelenými hvězdičkami.

28.04.2019 5 z 5

Kosmičtí Avengers Kosmičtí Avengers Brian Michael Bendis

Komiks je vcelku dost dobrý a hezky odcípá, ale mám k němu určité výhrady. Většinou když čtu první díly nějaké série, která má více dílů, tak očekávám, že dostanu origin (původ) postavy či týmu. Komiks začíná orginem Petra (nechápu, proč nemohli nechat jméno ,,Peter") Quilla a.k.a Starlorda, u kterého se krásně kouká na změnu charakteru, kterou si Petrova matka Meredith prošla. Každopádně jsem za tento krátký origin rád. Ale pak přejdeme nejednou k týmu SG, kde se zčista jasna objevil Tony Stark ve své vesmírné zbroji. Nedostává se mu pořádně žádný prostor pro vývoj charakteru, neboli jeho absence v komiksu by nijak neporušila děj. To je jeden mínus, dva další zbývají. Jak již jsem psal, tak jsem čekal, že dostanu origin SG, což jsem bohužel nedostal. Zrovna takový origin SG by mě zajímal o dost více než Petrův. Další mínus. No a poslední mínus je ten příšerně ukončený hlavní příběh. Bože! To radši ať udělají kratší zato lépe napsaný příběh komiksu, než aby tam na konec dávali krátké, sice hezké, ale úplně nepodstatné příběhy.
Jinak příběh popisuje dobrodružství SG, který se zaobývá vztahem otce Starlorda J-Sonem ze Spartaxu a samotného Petra. Nechybí zde akce, spousta postav a opravdu krásná kresba.
Vážně, kresba zde exceluje. Je krásně barevná a detailní.
Postav je přehršel. Ne, že by to bylo na škodu, jen začátečníci by se v nich mohli ztrácet. Samozřejmě, jelikož já jsem expert na komiksy (ego up xD), tak jsem se v nich neztrácel.
Celkově se mi komiks špatně hodnotí, jelikož je dost dobrý, ale má velké negativa.
Proto jsem se rozhodl, že komiksu dám průměrné hodnocení. Takže dávám 3 galaktické hvězdiček.

28.04.2019 4 z 5

Krev v éteru Krev v éteru Jason Aaron

Ze začátku malinko slabší, ale pak se to krásně rozjelo.
Děj pokračuje, kde druhý díl skončil. Magie zmizela a díky tomu Doctor Strange zranitelný. A toho využijí jeho největší protivníci: Baron Mordo, Dormammu, Satana a další. Avšak nepočítají s tím, že Stephen není Nejvyšším čarodějem kvůli, ale kvůli jeho inteligenci, vychytralosti a dobroty.
Kresba je opět výborná. Hrozně se mi líbí, že je krásně barevná a skoro až absurdní. Výborně nakreslení záporáci, hlavně Mister Misery.
Postavy jsou krásně vykreslené, i když mě moc nezaujala postava Satany.
Celkově dávám 4,5 podivných hvězdiček.

27.04.2019 5 z 5

Rok jedna Rok jedna Greg Rucka

Po prvním díle, který mě celkem zklamal tu máme krásný originový komiks, který se krásně čte a výborně se na něj kouká.
Příběh vypráví o princezně Dianě, která žije na ostrově Themyscira spolu s dalšími ženskými obyvateli (kompletně bez mužů).
Ale jednoho dne pronikne na tento magický ostrov havarované letadlo s jediným přeživším. Jmenuje se Steve Trevor. Amazonky na ostrově vycítí záhadnou hrozbu a proto posílají Dianu na výpravu do světa, kde žijí, jak muži tak ženy v symbióze.
Tímto se odkrývá velmi zajímavá dějová linka, kde Diana objevuje tento svět a postupně si na něj zvyká. Avšak zlo přijde a nebude se s ničím párat...
Kresba je velice hezká. Krásně barevná a ,,mírumilovná". A když je třeba, tak dokáže i přitvrdit, a tak výborné vykreslit atmosféru.
Postavy jsou zajímavé. Hlavně Diana, která je velice sympatická. A poté je zde Steve, který je na tom podobně a je stejně sympatický, jako Diana. Také se v průběhu objevuje Barbara Ann, která moc prostoru nedostává, ale věřím, že ve třetím svazku dostane.
Celkově se mi komiks velice zalíbil. Četl se prakticky sám. Veliké zlepšení oproti prvnímu dílu. Celkově hodnotím 5 ženskými hvězdičkami.

14.04.2019 5 z 5

Liga stínů Liga stínů James Tynion IV

O malinko slabší než předešlé dva díly. Tentokrát se nám přidávají do týmu dvě postavy. Batwing a Azrael. A jsou úžasný. Obzvláště Lucas Fox a.k.a Batwing. Ten je vtipný a nemá žádné super schopnosti.
Každopádně děj je výborný. Setkáváme se zde s Lady Shivou, která je setsakra OP (overpowered - přesílená). Dokáže vyřadit, jak Batmana, tak !!SPOILER!! svojí dceru Cassandru !!SPOILER!! neboli Orphan. Shiva přišla do Gothamu s Ligou stínů, která se s ničím nepárá. K tomu se přidává do hry Ra's al Ghul, který si s Batmanem dost prohraje. A aby to nestačilo vrací se opět Kolonie. Celkově hrozí Gothamu velikánské nebezpečí, které musí Batman spolu s jeho spojenci porazit.
Kresba je opět výborná a bezchybná. Jako u druhého dílu je krvavá a temná, ale tentokrát desetinásobně větší.
Postavy jsou ... Pořád se opakuji. Jednoduše, každým dílem jsou lepší a hlubší. Bohužel mi moc neseděl poslední krátký příběh o Azraelovi, který byl až moc o náboženství, což mi dost pletlo hlavu.
Každopádně je komiks opět povedený. Hodnotím 5 netopýřími hvězdičkami.

13.04.2019 5 z 5

Syndikát obětí Syndikát obětí James Tynion IV

Jedna z nejlepších sérií Znovuzrození hrdinů DC. Opravdu se mi líbí, kam příběh míří. Práce s postavami je vskutku úžasná. Postavy, které v prvním díle nedostali dostatečný prostor, dostali ve druhém díle.
I děj je vážně originální. Setkáváme se zde s oběťmi Batmanových soubojů se záporáky. Tito smolaři se jmenujou Syndikát obětí a chtějí se pomstít Batmanovi a všem, kteří s ním sympatizují. Dokonce jedna postava se dostane do stavu mentálního zhroucení (ze smrti Tima Drakea) a opustí tým. Bohužel jsem tento zvrat čekal, ale to nemění nic na tom, že je to skvělý zvrat.
Kresba je jako u prvního dílu skvělá. Je, ale oproti prvnímu dílu více temnější a krvavější.
Postavy jsou opět úžasné. Skvěle se zde pracuje s postavami. Všichni dostanou prostor (kromě Orphan, ta dostane prostor až ve třetím díle), což je naprosto boží. Dokonce se seznámíme se dvěma novými postavami a obě se později přidají do týmu. Batwing a Azrael.
Opět úžasný díl s úžasnými postavami a ještě úžasnějším dějem. Hodnotím 5 netopýřími hvězdičkami.

13.04.2019 5 z 5

Společný zájem Společný zájem Alex Paknadel

Čekal jsem toho víc, než jsem dostal. Jednička a dvojka se mi dost líbila, bohužel trojku jsem nečetl, i tak je dost ošklivé od tvůrců, že napíšou na hranu, že se jedná o první díl, přitom je to jasně čtvrtý díl.
Děj je dost zapomenutelný. Vím jen to, že se objeví noví nepřátelé, kteří jsou o dost silnější než asasíni či templáři. Proto se tyto znepřátelené strany musí spojit. Bohužel to, že se spojí je až na poslední straně komiksu. Snad děj vylepší v druhém (pátém) díle.
Kresba je dosti nezajímavá, ale dá se na ni koukat. A to je hlavní.
Postavy jsou totálně ,,vypatlané" (a je mi jedno, že toto slovo je nevhodné). Dělají naprosto neracionální rozhodnutí. K tomu jsou ještě bezcharakterní. Takže velké mínus.
Celkově mě komiks dost zklamal, ale dám šanci pokračování. Přece jenom to jsou asasíni a ty já miluji. Dávám 3 asasínské hvězdičky.

13.04.2019 3 z 5

Batman: Noc nestvůr Batman: Noc nestvůr James Tynion IV

Komiks není sám o sobě vůbec špatný, ale urychlený konec tomu neprodává.
Nato že komiks je crossover, tak je vcelku dost krátký a děj příliš zkrácený. Zápletka dobrá, ale mohla být lepší.
Příběh komiksu vypráví o jedné noci, kdy se začnou vskutku záhadné jevy. Nejdříve přijdou (respektive připlují) obrovské záplavy, a poté se začnou objevovat kolosální monstra s hrůzostrašným vzhledem, které začnou ničit vše, co jim stojí v cestě. Proto se Batman musí spojit s týmem Batwoman (a s ní samotnou) a Nightwingem, aby těmto monstrům zabránili zničit celý Gotham.
Kresba je typická mainstreamová. Nenadchne a neurazí. I když spíše se přikláníme k té krásnější kresbě, jelikož musím vypíchnout postavy monster, které byly vskutku výborně nakreslené.
Postav je zde mnoho, což se u crossoverů očekává. Všichni zde dostanou dostatečný prostor. Sice postavy nějak extra neuhranou, ale nejsou vůbec špatně napsané.
Celkově se mi komiks líbil. Ne tak hodně jako díly, které tomuto komiksu předcházeli, ale pořád se mi velice líbil.
Komiksu dávám 4 monstrózní hvězdičky.

29.03.2019 4 z 5

Epidemie Epidemie Bryan Hitch

O dost lepší než první díl. Vážně o dost. Takhle má vypadat správná týmovka.
Děj navazuje na druhý díl jen okrajově. Takže pokud se Vám (jako mně) nelíbil moc první díl, tenhle se Vám bude číst mnohem lépe a nebude Vás bolet mozek z nesmyslného děje. Liga na pokraji svých sil se bude muset vzpamatovat, jelikož na ně přichází nové nebezpečí. To ono nebezpečí se jmenuje Džin a je to program, který dokáže obejít jakýkoliv bezpečnostní systém. Proto Liga bojuje proti sobě, jelikož tento program dokáže obrátit Cyborga či prsteny Green Lanternů proti Lize. A nakonec monumentální bitva. Co víc si přát.
Kresba je mainstreamová. Nenadchne ani neurazí.
Postavy, které nedostali v minulém díle moc prostoru, dostanou v tomto díle. Třeba Jessica Cruz či Flash. Postavy spolu hezky fungují a je hezké vidět je pospolu.
Dávám 4,5 spravedlivých hvězdiček.

23.03.2019 5 z 5

Kick-Ass: Nářez 2 Kick-Ass: Nářez 2 Mark Millar

Fůha. Tak tato série se s ničím nepárá. Většinou u trilogií jsou druhý díly výplňové, ale ne tada. Tady toho dostanete ještě více než u prvního dílu.
Děj se přesouvá o pár měsíců napřed, od chvíle kdy skončil první díl. Zabijačka má zaracha a Dave se dává do kontaktu s týmem zvaném Věčná spravedlnost. Vše jde dobře dokud nepřijde opět na scénu Zuřivec, který se svým gangem obrátí město vzhůru nohama. Proto se Dave musí spojit s dalšími ,,superhrdiny'', aby zastavili Zuřivce jednou provždy.
Kresba od Johna Romity Jr. se mi velice líbila. Hodně lidí kritizuje Romitovu kresbu a chápu, že se ne všem lidem musí líbit, ale mně se upřímně velice líbí. Dodává příběhu více krve a reality.
Postavy jsou opět dokonalé. Obzvláště Dave, který si v tomto díle dosti protrpí. Zabijačka opět vražedná a vulgární. U ní typické.
Celkově Kick-Ass mě opět překvapil, že to není jen nějaká satira na superhrdiny, ale že dokázala čtenářům otevřít oči, že být superhrdina je pěkně na nic.
Celkově dávám 5 realistických hvězdiček.

23.03.2019 5 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Výborný pilotní díl této mangy. Budu zde dosti srovnávat s Tokijským ghúlem. Byli jste varováni.
První svazek Fullmetal Alchemist mi přišel dokonce lepší než první svazek Tokijského ghúla. Nevím jestli to dělala kresba, v které se dle mne více zorientujete, nebo jestli to dělají postavy, které jsou velmi sympatické. Jdeme si to rozebrat.
Děj je vcelku jednoduchý, ale to vůbec neznamená, že je špatný, ba naopak. Příběh je srozumitelný, lehce pochopitelný a poutavý. Fullmetal Alchemist vypráví o dvou bratrech, kteří jsou alchymisté. Umí třeba z kamení proměnit ve zlato a naopak. Ti jsou určitým způsobem zohaveni, kvůli nepovedenému vzkříšení jejich zesnulé matky. A proto se bratři snaží najít způsob, jak vše navrátit zpátky. Příběh mě opravdu bavil.
Kresba je, jak už jsem dříve zmiňoval srozumitelnější, než u jiných mang. Kresba nemá nic, co bych vytknul.
Postavy jsou velmi sympatické a vskutku vtipné. Obzvláště Edward (jeden z bratrů), který je vždy nahláškovaný k prasknutí. Na svůj věk je velmi chytrý a má nejlepší interpretaci emocí, kterou jsem kdy v komiksech viděl. Druhý bratr Alphons je poněkud klidnější a méně zbrklý. Při již zmíněné nehodě přišel o celé své tělo, proto jeho duše byla uložena do velké zbroje. Obě postavy naprosto zbožňuji a už teď patří o mým nejoblíbenějším postavám v manze.
Když to shrnu, tak nemám žádné výtky, ba jsem nadmile potěšen a už se těším na další pokračování této výborné mangy.
Dávám 5 ocelových hvězdiček.

10.03.2019 5 z 5