_wejunkaa_ _wejunkaa_ komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Zaslíbená, úvodní díl série Jedna noc, slibuje kombinaci napětí, romantiky a také vášnivého sexu a nekončící romantiky. Při přečtení prvních stránek, jsem vůbec netušila, co od knihy nebo autorky samotné čekat. Samotná kniha od Jodi Ellen Malpas bylo první dílo, které jsem od ní kdy četla. Rozložení příběhu bylo naprosto dokonalou houpačkou. Jednou je příběh nahoře, jednou zase dole. Promyšlení samotného děje je prostě na jedničku. Na začátek bych chtěla hlavně říct, že kniha se četla absolutně sama, jednotlivé sexuální scény jsou popsané živě a detailně, což knize určitě připisuje z mého pohledu jednohlasné a velké +. Musím uznat, že samotná Livy si u mě získala neskutečné sympatie. A to i přesto, že některé její myšlenkové názory nesdílím. Závěr knihy pro mě byl tak napínavý, že jsem měla pocit, jako bych svůj tlukot srdce slyšela v místnosti, nikoli uvnitř sebe. Za mě velmi napínavé zakončení knihy a už nyní se pouštím do hlubin druhého dílu této série. Samotný úvodní díl si rozhodně zaslouží 5/5 hvězd.

31.03.2024 5 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Když se mi dostala takhle kniha do rukou, vůbec jsem nevěděla co od ní očekávat. Ke knize jsem se dostala přes svojí kamarádku a tak jsem si řekla, že by nebyl úplně špatný nápad přečíst si zase něco, po čem jsem dlouho nesáhla.
Děj knihy se mi velmi líbil už jenom nápadem, samozřejmě nikdo nechceme spoilery a tak více neprozradím. Nejvíce se mi na knize líbilo asi to, že i když je vyprávěná ze dvou pohledů, tak se mi nestalo, že bych se v dějové linii ztratila. Rozhodně knihu doporučuji lidem, kteří hledají lehké a zároveň velmi humorné čtení. Kniha si zaslouží plný počet bodů.

13.02.2024 5 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Tento prozatím poslední díl Fantastických zvířat byl vskutku famózní! Filmové zpracování se mi velice líbilo a proto jsem od knihy měla velké očekávání, které bylo ve všech směrech splněno. Ať už jde o dějovou linii, či o úžasné ponoření do příběhu. Jednu z věcí, kterou bych chtěla u tohoto dílu velmi pochválit, je grafické zpracování. Jednotlivé nákresy, ať už Bradavic, nebo postav, jsou prostě dokonalé. Série je rozepsaná a proto se už teď nemohu dočkat další knihy v této sérii. Jak dlouho na ní budeme čekat, to je velká otázka. Kniha si samozřejmě odnáší plný počet bodů. Mohu ji doporučit fanouškům série Harryho Pottera, ale věřím, že i když třeba nemáte rádi příběh mladého čaroděje, tak Fantastická zvířata by vás mohly okouzlit.

02.01.2024 5 z 5

Filmové zpracování se mi velmi líbilo, proto jsem se rozhodla si přečíst také jeho knižní formu. Kniha je dokonalý popis filmu a to se mi na tom velmi líbí. Čtení scénářové knihy může být pro někoho těžké, protože dá někdy velmi zabrat zorientovat se v tom, kdo co říká. Rozhodně jsem si velmi oblíbila hrabáka, který celému dění dává vtipnou korunku. Kniha si odnáší plný počet bodů. Určitě mám v plánu pokračovat dalším dílem.

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

U momentálně posledního dílu jsem se rozhodla, že knihu absolutně nebudu srovnávat s filmem. Začátek knihy pro mě byl celkem pomalý a nudný, jednu chvíli jsem si dokonce myslela, že ji ani nedočtu. Drama a zápletka jsou zde ovšem od půlky čtení velmi dobře popsány a po velmi dlouhé době se mi stalo, že jsem se u knihy rozplakala. Řeknu vám totiž, že Epilog knihy stojí opravdu za to. Vím, že série 365 dní je rozepsaná, proto doufám v to, že se v nejbližší době dočkáme další části, která bude stát za to. Kniha si tentokrát odnáší 3 hvězdy z 5, a to hlavně za nudnější začátek.

02.01.2024 3 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Tento díl byl teda mega pecka. Ani nevím, kde mám začít. Rozjezd knihy mě celkem nezaujal, ale stále jsem si říkala, že jí dám šanci. Jak je zvykem, opět se ukázala paličatost naší milované Laury. Příběh nabírá na obrátkách a přibližně v půlce knihy to už opravdu stojí za to! Popravdě, musím říct, že nejvíce se mi z dílu líbily poslední kapitoly, kde příběh dostal neskutečný šmrnc a hlavně veliké drama. Zakončení knihy je velmi napínavé a z tohoto důvodu okamžitě sahám po 3. díle a těším se na pokračování této dramatické mafiánské situace. Příběh si odnáší 5/5, jelikož konec je naprostá pecka.
Rozhodně teké ocenuji, že je tam už větší rozdíl mezi filmem a knihou, upřímně kniha je o dost lepší jak film, nabízí více detailů a hlavně jsou situace lépe popsané, oproti útržku z filmu.

S větrem o závod S větrem o závod Lauren St John

Máme tady druhý díl trilogie Kůň za dolar, a já nenacházím slov. Začíná poněkud dramaticky, kdy nemáte absolutně tušení o tom, kde je pravda. Je velmi napínavý, a především náučný. Ne vždy to co vidíte musí být pravda, a tenhle příběh tomu naprosto dosvědčuje. Casey oslavuje svůj úspěch v Badmintonu který jako nejmladší jezdkyně, vůbec poprvé v historii vyhrála, ovšem to co ji čeká ráno po oslavě nikdo nečekal. Kniha nabírá na obrátkách a smutná realita se míchá společně s ukrutnou lží. Ovšem pravda vždy vyjde najevo, a tak tomu je i v tomto příběhu. Casey předvede v této knize něco neskutečného, ale stálo to rozhodně za to. Kniha opět dostává 5/5 hvězdiček a už teď se nemůžu dočkat až začnu číst první stránky třetí knihy této pro mě dokonalé trilogie.

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Rozhodně chci začít tím, že když jsem knihu vzala poprvé do ruky, vůbec jsem nevěděla co od ní čekat. První stránky knihy mi naháněly až doslovně husí kůži, proto jsem se jí nemohla nabažit. Za mě rozhodně úžasný nápad na Thriller. Místy byl příběh dost drsný až velmi nechutný, ale k téhle knize to prostě patří. Rozhodně se mi velmi líbil autorky styl psaní, kdy některé popsané pasáže neměly absolutní chybu. Ráda bych také podotkla, že samotná obálka knihy je dokonalá a naprosto odpovídá obsahu knihy. Zakončení samotné knihy bylo též velmi napínavé a rozhodně jsem takový konec nečekala. Dílo si tedy odnáší 5 z 5 hvězd naprosto zaslouženě a upřímně i teď se mi chvěje celé tělo.

01.05.2024 5 z 5

Cesta meče Cesta meče Henry Lion Oldie

Na začátku čtení jsem neměla sebemenší ponětí o tom, co od tohoto díla čekat.
Začátek čtení byl celkem zajímavý. Bohužel, další stránky na tom byly jinak. Samotné jména a názvy byly pro mě těžké na zapamatování, přibližně od půlky knihy jsem opravdu měla co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Samotná myšlenka příběhu se mi velmi líbila, jeho zpracování už ne. Příběh velmi chaotický a o jeho konci ani nemluvím. Kniha si odnáší pouze 2/5 hvězd a bohužel k tomuto příběhu se už nikdy na 100% nevrátím. Ani nevím, komu bych knihu doporučila, protože pro mě to bylo jedno velké zklamání.

22.03.2024 2 z 5

Sinón Sinón Dan Torsten Sehlberg

Od volného pokračování knihy Mona jsem měla celkem velké očekávání. Bohužel, tady se moje představy a realita silně rozcházejí. Jak tomu bylo u knihy Mona, tak i v této knize se setkáváme s velmi chaotickým a pomalým začátkem. Děj knihy začíná dávat smysl někde v polovině čtení, a přesně v této části přichází to velké zklamaní. Příběh sice dostává ten pravý šmrnc, ale také nepochopitelné tempo. Můj pocit ke konci knihy byl spíše takový, že se autor chtěl co nejrychleji dobrat konce. Z mého pohledu si kniha mohla zasloužit trochu triufálnějšího konce. Proto jsem se rozhodla, že kniha ode mě dostane pouze 3 z 5 hvězd. Na můj vkus byl konec knihy až moc utnutý a mohl se celý příběh lépe a trochu napínavěji ukončit.

04.02.2024 3 z 5

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Samotný začátek knihy mě opravdu nebavil. Dějová linka byla na můj vkus až moc hektická, někdy jsem se v příběhu ztrácela a nevěděla co se vlastně děje. Chvíle, kdy mě kniha opravdu začala bavit, přišla až kolem stránky 250+-, kde začíná celý příběh dávat smysl. Napětí z celé situace bylo čím dál zajímavější, proto jsem hltala každou stránku, abych věděla jak celý příběh skončí. Autoru knihy musím uznat jeho úžasný smysl pro dokonalé zakončení. Určitě bych knihu doporučila někomu, kdo má rád styl nepříliš obvyklého Fantasy. Kniha si odnáší 5/5 hvězd a nyní otvírám volné pokračování s názvem Sinón.

20.01.2024 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Ani nevím, jak bych u téhle knihy měla začít, jako první jsem viděla film. Tudíž jsem věděla, co se v knize bude přibližně odehrávat. Slyšela jsem několik komentářů od přátel, kteří knihu četli... "Je dokonalá, nemá to chybu." Popravdě? Mě se kniha líbí, ale nemám pocit, že by se nějak extra lišila od filmu. Ano, je pravda, že v knize je více detailů a konec knihy je stejně napínavý jako film. Neříkám že kniha a film jsou stejné, to vůbec ne, ale z mého pohledu je to nejspíš tak, že pokud od knihy čekáte zázraky, spíš se jich nedočkáte. Knihu hodnotím 3 z 5 hvězd, jak jsem psala o pár řádků výš, je to jen více detailní předloha filmu.

02.01.2024 3 z 5

Jako blesk Jako blesk Lauren St John

Poslední díl knižní trilogie, Kůň za dolar. Upřímně, pořádně nevím co k této knize napsat. Její čtení mě ze začátku vůbec nezaujalo, ale jak příběh začal nabírat na obrátkách, ponořila jsem se do příběhu Casey více, než v ostatních dílech.Objevují se nám zde nové postavy s velmi bohatou historií a mnoha tajemstvími, které se během příběhu krásně odhalí. Neočekávaný zvrat který se blíží ke konci knihy nabírá na obrátkách. Vždy se snažím, aby mé texty byly bez spoilerů, a proto k situaci paní Smithové napíšu pouze, že mě to dostalo do kolen a nějaká ta slza ukápla. A ne zrovna jednou. Zakončení série je vskutku srdcervoucí. I přesto, že mi tato trilogie nějaký ten pátek ležela nečtená v knihovně, jsem velmi ráda, že jsem se do ní pustila a zažila si tak příběh dokonalého spojení dvou duší. I z koně, který měl smrt opravdu za dveřmi, se může stát šampion military. A i přesto, jak je kniha zpracovaná, si tentokrát odnáší 4 hvězdy z 5. Jedna dolů za nudnější začátek.

02.01.2024 4 z 5

Kůň za dolar Kůň za dolar Lauren St John

Příběh mladé Casey Bluesové mě dostal víc, než cokoliv jiného. Dokonce jsem schopna říct, že se kniha četla sama. Drama, které se po celou dobu čtení odehrává je nepopsatelné. K nezaplacení. Každá kniha má čtenáři něco po přečtení dát, u této knihy se nebojím říct, že mi ukázala cestu. Máte sen? Držte se ho! Příběh Casey nebyl rozhodně procházka růžovou zahradou, ale o tom to je. Držet se svých snů ať to stojí cokoliv. Storm je kapitola sama o sobě. Lidská vytrvalost nezná meze. Casey měla rozhodně víc trpělivosti, než rozumu a možná proto se ze Storma, koně, který byl poslán na jatka, stane v průběhu knihy to, co si Casey nejvíc přála. Její přítel, kamarád a to nejvíce důležité v tomhle příběhu, parťák na společné cestě za snem. Knihu hodnotím rozhodně 5/5 a už teď se ponořuji do příběhu druhého dílu této knižní série.