warca warca komentáře u knih

Obejmi mě, lásko Obejmi mě, lásko Šárka Jínová

Za mě teda velmi nepovedené provedení. Příběh sám o sobě dost odstrašující, ale styl psaní mi absolutně nevyhovoval. Jakoby někdo ne příliš poutavým a trochu krkolomným stylem převypravoval příběh. A to velmi stručně. Postavy mdlé. Nestihla jsem dočíst, ale vůbec mě to netrápí. Možná jsem i ráda.

08.07.2021 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Pohodový příběh, který neurazí. Trochu moc jednoduchý, předvídatelný děj. Sympatické postavy. Jedna z mnoha knih typu šéf x sekretářka. Rozhovory měly snahu o jemný vtip.

22.06.2021 3 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Nebylo to špatné, člověk hlavně příliš nečeká.
Hlavní hrdninové sympatičí, děj celkem originální, příjemné čtení.
Jen ke konci se to už trochu vleklo.

21.06.2021 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Překvapivě čtivé, i když hodně přitažené za vlasy.
Hlavní postavy mi moc sympatické nebyly a prostředí mě příliš nepřesvědčilo.
Dialogy byly po většinu času fajn, kniha plynula.
Oddechové počteníčko na jedno odpoledne.

16.06.2021 3 z 5

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velmi čtivá psychologická novela. Překvapivě jsem přes to všechno jaksi soucítila s hlavním hrdinou.

06.05.2021 5 z 5

Slaměný měsíc Slaměný měsíc Sergej Alexandrovič Jesenin

Perfektní průřez Jeseninovou tvorbou.

30.04.2021 5 z 5

Povídky. 1, 1921–1929 Povídky. 1, 1921–1929 Vladimir Nabokov

Krásné povídky, čtou se samy, originální zápletky, napjetí a pak... pak konec. Čtenář si musí domyslet. Nájezd na detektivku a pak? Pak opět konec, spád situace dočista jiným směrem. Jako by si s námi Nabokov pohrával.

26.04.2021 5 z 5

Requiem Requiem Anna Andrejevna Gorenko

Velmi silné, krásné čtení plné emocí, bolesti, smutku, beznaděje... Perfektní reflexe událostí a všech pocitů, kterými si spisovatelka, ale i další, procházeli.

25.04.2021 5 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Nebylo to špatné, ale mě příběh až tolik nezaujal. Autorův styl je příjemný, ale celkově mě nechytlo spíš vyprávění jako takové.

25.04.2021 3 z 5

Ženské lži Ženské lži Ljudmila Ulická (p)

Spíše oddechové, nenáročné, ale poutavé povídky. Zajímavá síť lží a jejich následků.

25.04.2021 5 z 5

Moskva - Petušky Moskva - Petušky Venedikt Vasiljevič Jerofejev

Na mě to bylo příliš zmatené.
Velká intertextualita, obraznost, mlhavost...

21.04.2021 3 z 5

Žij a nezapomínej Žij a nezapomínej Valentin Rasputin

Velmi zdařilý pokus o jakousi baladu. Poutavé, krásné, smutné.

21.04.2021 5 z 5

Temné aleje Temné aleje Ivan Alexejevič Bunin

Povídky byly moc pěkné. Čtivé. Plné naděje a lásky... Ale pak tragické a smutné. Zato uvěřitelné, reálné, ze života.

06.04.2021 5 z 5

Černé masky Černé masky Leonid Andrejev

Mně tato krátká ruská hra připadala čtivá, strhující, fascinující. Pravděpodobně jsem všechny symboly správně nepochopila, ale rozhodně se kniha četla sama. Objevily se pro ruské spisovatele časté motivy masek a dvojnictví.

02.04.2021 5 z 5

Spadané listí Spadané listí Vasilij Vasiljevič Rozanov

Naprosto mě uchvátila koncepce knihy - útržky rozhovorů, vizitky, jízdenky, nápady, myšlenky - vše na přeskáčku vložené do knihy (dřív tato mozaika nebyla svázána do pevné vazby, ale jednotlivé lístky byly volně vloženy). To, co tyto myšlenky ukrývaly, mě již tolik nezaujalo a s Rozanovými názory jsem se nedokázala ztotožnit.

01.04.2021 4 z 5

Spadané listy Spadané listy Vasilij Vasiljevič Rozanov

01.04.2021 4 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Veliký a nádherně vyčerpávající román. Čtení to není vůbec snadné, ale za ten prožitek to stojí.

01.04.2021 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Druhý díl jsem četla po dlouhé pauze (jinak to ani nejde vzhledem k totožné zápletce).
Zdá se mi, že autorka má takový starodávný styl psaní, což mi nijak nevadilo, jen mě to zarazilo. Kniha nenadchla, nezaujala, pořádně jsem se ani nezačetla. Příběh předvídatelný, plný klišé, bez výraznější hloubky. Mně to nestačilo ani jako oddechovka.

13.03.2021 1 z 5

Hráč Hráč Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velmi zdařilé dílo literárního velikána ruské klasické literatury.

03.03.2021 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

První polovina knihy byla sice vtipná a celkem čtivá, nicméně mi vadily velké časové skoky, které jakoby vypustily vývoj mezi hlavními hrdiny. Pak přišel zvrat, který mi tam příliš neseděl. Tara byla jakožto hlavní hrdinka velmi sympatická a výřečná, což cením. Kniha hezky plynula a vtáhla do děje. Celkově ale čtení průměrné, oddechové.

03.03.2021 4 z 5