vvikingg

Úder přijde z mlhyÚder přijde z mlhyKarel Vrchovecký

na českého autora. který psal za socialismu , Skorzenyho akce v Ardenách skvěle popsána kniha doplněna i dobovými fotografiemi za mě 5 hvězdiček, komu jsem ji půjčil si rovněž pochvaloval

Dopisy z wehrmachtuDopisy z wehrmachtuFanny Chassain-Pichon

Dopisy chronologicky seřazeny což je skvělé.Na začátku války, jsou plné optimismu, víru v rychlé vítězství, dopisy z jara 1945 plné hořkosti a beznaděje, kniha stojí za přečtení

... a bude hůř... a bude hůřJan Pelc

jako bývalá mánička si normalizaci dobře pamatuji, kniha zaujala i byla zfilmována

Generál SSGenerál SSS. Hassel (pseudonym)

od Hassela jedna z nejlepších

Hitlerův černý řádHitlerův černý řádWolfgang Schneider

kniha není vůbec špatná, data chronologicky seřazená, vojenská nařízení, tajné rozkazy, zprávy o nasazení jednotek, korenspodence, výpovědi velitelů, vojáků, milovníka vojenské historie a literatury faktu zaujme

HolubinkyHolubinkyJiří Baier

nejrozsáhlejší atlas , pro toho kdo se zajímá o holubinky hlouběji, skvělá fota i popisy atlas obsahuje popis 150 druhů, vlastním starou knihu Václava Melzera- Holubinky (1945 Nakladatelství Kropáč/ Kucharský)na tehdejší dobu skvělé dílo, které obsahuje 35 druhů ručně kreslených autorem na 56 stránkách druhá kniha o holubinkách vyšla 1984 M.Cvrček , J. E. Erhartovi (nakladatelství Academia) obsahuje 79 popsaných druhů, popisy skvělé i klíč k určování , horší je to s nekvalitními fotogafiemi...

Ottova encyklopedie hubOttova encyklopedie hubLadislav Hagara

zdařilé dílo dosud největší atlas co u nás vyšel kromě autora L.Hagary se na kníze fotografiemi podíleli čeští i zahraniční mykologové

Encyklopedie léčivých hubEncyklopedie léčivých hubRadomír Socha

Nejlepší a dosud nejrozsáhlejší encyklopedie o léčivých účinkách některých hub uvedeny vědecké studie, užití v lidovém léčitelství, využití v kuchyni, velmi kvalitní fotografie špička na trhu pro toho kdo se zajímá o léčivé účinky hub, plný počet hvězdiček

Sbíráme čirůvkySbíráme čirůvkyJiří Baier

Ucelený přehled kolem stovky našich čirůvek, kniha rozdělena na jedlé druhy, nejedlé a jedovaté, doplněno vzadu recepty na využití čirůvek v kuchyni , pěkné fotografie i odborné popisy doporučuji milovníkům lesa

Malý atlas húbMalý atlas húbAurel Dermek

kvalitní kresby i popisy na rok 1979 jeden z lepších atlasů

Houbařův rokHoubařův rokZdeněk Kluzák

Roztomilá knížečka a povídání o houbách měsíc po měsíci jak rostou, každou kapitolu doplňuje poslední stránka recepty z hub , které momentálně v daný měsíc rostou, pan Kluzák známý mykolog z Českých Budějovic, bohužel je už po smrti ale jeho skvělá knížka je tu pořád

Slovník lidových názvů hubSlovník lidových názvů hubSvatopluk Šebek

Ojedinělé dílo, kde autor shromáždil lidové názvy hub ze všech krajů na Poděbradsku se třeba hřibu satanu říkalo lidově ,, blivák,, křemenáč na Mladoboleslavsku,,bolševik,, na Ostravsku rúthajtle, Havlíčkobrodsko ,,šlejfíř,,, a další stovky lidových názvů, usměvná knížka jak naši předkové pojmenovávali houby

Zapomenuté receptury masných výrobkůZapomenuté receptury masných výrobkůLadislav Steinhauser

Poctivá řezničina recepty na tlačenky,aspiky, jaternice,jelita,paštiky, salámy,drobné uzeniny,mozaikové výrobky,šunky,uzená masa,speciality. Na konci je kniha doplněna zkušenostmi starých uzenářů.

Milostné pletky Nathaniela P.Milostné pletky Nathaniela P.Adelle Waldman

Brak, ktterý jsem odložil po 30 stránkách. to se mi dlouho nestalo..americký bestseller určitě ne

11. únoraodpad!

Vraždy slavnýchVraždy slavnýchLibor Budinský

velmi dobře se to čte, dvoustránkové kapitoly, dost zajímavých informací

Tajemství a hříchy rytířů templářského řáduTajemství a hříchy rytířů templářského řáduJaroslav Šedivý

Velmi podrobně až detailně zpracováno, mnoho nových informací o tomto tajemném řádu

Spálená zeměSpálená zeměPaul Carell

od bitvy pod Moskvou následoval ústup, skvělá kniha jako od autora Operace Barbarossa

Můj generálMůj generálKarlludwig Opitz

skvělé počtení, autor si dělá srandu ze starých, zkostnatělých, pruských důstojníků a generálů, kteří nepochopily druhou světovou válku a vývoj v poválečném Německu

Hudba, která si neříká KRAUTROCKHudba, která si neříká KRAUTROCKPetr Ferenc

skvěle napsáno jako starší ročník jsem ocenil pohled na německé kapely Can, Amon Düül, Tangerine Dream, Ashra Tempel, Faust, Guru Guru, Klaus Schulze atd.

Prohrané války Jurije BěljajevaProhrané války Jurije BěljajevaPierre Sautreuil

Výborná kniha seznámení s válkou v Novorusku (Doněck, Luhansk), vzpomínky Juraje na divoká 90.léta, mafianské praktiky v politice, korupce v policii atd.,nakouknutí do ruské mentality obyčejného člověka,,důvěřuj tomu a tomu , protože jsi se s ním tuhle napil. Kniha není nudná dávám 5 hvězdiček

Světlo černé svíčkySvětlo černé svíčkyWolfgang Held

knihu jsem četl, příběh není špatný v roce 1972 NDR nafilmovala jako seriál, který se uváděl v 70. letech i u nás v televizi, jako mladý kluk pamatuji

Procvičte si mozek -- Jak si v každém věku udržet čilou paměťProcvičte si mozek -- Jak si v každém věku udržet čilou paměťkolektiv autorů

Zajímavá kniha,obsahuje i velké množství testů, hlavolamů na osvěžení paměti, logické uvažování, slovní zásoba atd.,,

Atlas holubinekAtlas holubinekVáclav Melzer

na tehdejší dobu, atlas vydán v roce 1945, povedené dílo , výborné popisy autorovi barevné malby na 56 stranách , vlastně první obsáhlejší atlas o holubinkách , který u nás vyšel autor V. Melzer se dočkal i své holubinky, kterou popsal další český mykolog J. Zvára holubinka Melzerova - Russula melzeri (Zvara 1927)

HolubinkyHolubinkyJosef Erhart

podařená kniha o holubinkách z roku 1984, perfektní popisy i klíč k určování, jen kvalita fotografii trochu pokulhává, kdo má hlubší zájem o holubinky , toho kniha potěší

Audacia contra TimororisAudacia contra TimororisOndrej Jajcaj

nedávno byl o něm natočen i studentský film , slušný úlet Ondrej se kaje a veze do Vídně v pohřebním voze uloupené z hrobu zubní protézy Brahmse, Strausse

Seděla v hrobě moudrost?Seděla v hrobě moudrost?Ada Milerová

prvotina nejslavnějšího slovenského vykradeče hrobů, který se zaměřil na zajímavé zubní protézy a jeho snem založit dentistické muzeum zubních protéz, vylupoval hroby na Slovensku, Rakousku v Čechách, vlastní zubní protézy Brahmse, Strausse, trochu morbidní čtení ale zajímavé, množství barevných fotografii

Přehled hub střední EvropyPřehled hub střední EvropyJan Holec

pěkné kresby, stručné popisy, milovníka hub potěší

Encyklopedie hub a lišejníkůEncyklopedie hub a lišejníkůVladimír Antonín

něco takové tu na trhu dlouho chybělo krátké stručné výstižné popisky

Co víme o houbáchCo víme o houbáchJaroslav Klán

skvělá studnice informací pro toho kdo chce o houbách vědět trochu více,, za mě plný počet hvězdiček

Léčivé houby dříve a nyníLéčivé houby dříve a nyníMarta Semerdžieva

první kniha z roku 1986 o léčivých účincích hub u nás vydaná, paní M. Semerdžiava dokončila knihu sama J. Veselovský umřel v roce 1980, vědecko-populární monografie na tu dobu velmi nadčasová a skvěle zpracovaná