vlčice68 vlčice68 komentáře u knih

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Mohu srovnávat pouze s knihou Šest let, kterou jsem od Cobena četla. V úvodu mě napadlo jediné, jak typické pro autora - život hlavní postavy se rozpadá a ztráta milované osoby. Ale brzy jsem změnila názor. Za mě jeden z nejlepších thrillerů.

06.08.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Já osobně si myslím pravý opak toho, co pověděl kardinál Duka novinářům - jeden Czendlik v české církvi není problém, ale kdyby takových Czendliků bylo deset, tak už by to problém byl.
Czendlik v knize nikomu nic nevnucuje, prezentuje myšlenky a je jen na samotném čtenáři co si vybere.
Mě bylo blízké mnohé a v knize jsem našla pasáže, ke kterým se budu vracet.

15.07.2017 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Řadím mezi jednu z nejlepších knih, které jsem četla.

07.07.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

I když je kniha složená ze sloupků časopisu Elle nic tomu neubírá na jejím kouzlu. Aňa přemýšlí o životě tak, jak plyne. Prezentuje se jako obyčejná ženská, které se v hlavě honí leckdy malicherné, jindy úsměvné, ale i smutné myšlenky.
PPS: Kupte si ji dvakrát
PPPS: Napíšu další, když se to prodá.
Knihu jsem si koupila jednu, ale i tak doufám, že se dočkáme další.

22.05.2016 5 z 5

Snaha autora o ,,vtipné podání,, nemusí mít v globále ten očekávaný výsledek.
Přečíst jako blog ano, jako kniha za mně ne.

12.05.2016 3 z 5

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Ani nevím proč, ale doposud jsem se vyhýbala německým autorů. Po knize jsem sáhla zcela náhodně a výsledek. Přečteno za den a skvělé hodnocení.

17.04.2016 4 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Při čtení jsem se vydala cestou, kterou jsem nahlédla do mysli a uvažování vraždící dívky. Životy osmi nevinných lidí jí posloužily jako nástroj pomsty lidem kolem ní a společnosti, ve které žila. Musela se postupně Hepnarová dostat až k tomuto cíli, nedalo se tomu zabránit?
Dle mého názoru není vítěz ani poražený. Co však zůstává jsou nevinné oběti a bolestivé vzpomínky.

12.04.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha, která ve mě zanechala hluboký dojem.
Autorka popisuje víru, která tyto ženy nazývané bohyně obohacovala, jejich úctu k bohům a sílu. Sílu nejen vnitřní, ale také sílu slova ať už myšleného či vyřčeného. Jejich pronásledování a trestání již od dob inkvizice až do doby nedávné, pramenilo pouze ze strachu a obav právě z těchto žen.

11.04.2016 5 z 5