vladislav6610 vladislav6610 komentáře u knih

Láska na lokální železnici Láska na lokální železnici Boris Dočekal

Přečteno ze zvědavosti, povídky v pohodě, ale nic, co bych četl pravidelně.

22.04.2024 2 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Mi dostalo za ůkol napísat o ta knížka vod Leonard Q. Roos, jaká to být fajn knížka, pšímo jedna klas. Já myslet, že já pan K*A *P*L*A*N mám rád. Velká ukázka, jak si lze hrát nejen s češtinou. A kdo měl možnost vidět i na jevišti v ABC, úžasný výkon a zážitek.

11.04.2024 5 z 5

Volejem i peřejemi Volejem i peřejemi Zdeněk Šmíd

Pokud čtenář nesrovnává s původní předlohou a ke knížce přistupuje jako k něčemu novému, je zaujat, překvapen, pobaven a na konci i zarmoucen, i když - co krásnějšího pro vodáka než doplout z řeky do ráje. A tak nejen tu vodáckou holku si navěky nech, ale i tu vodáckou knížku (tu původní, i tu novou) navěky čti. Škoda, že už žádná další nebude.

24.01.2024 5 z 5

Abychom úplně nezpustli Abychom úplně nezpustli Miloslav Švandrlík

Bohužel pro mě zklamání, hodně slabý odvar dřívějších románů. Několik podařených kapitol zachránilo hodnocení před propadákem. Chci si pana Švandrlíka pamatovat raději z jiných děl.

16.01.2024 2 z 5

Příšerná smrt krásné dívky Příšerná smrt krásné dívky Miloslav Švandrlík

Klasické hororové povídky s neuvěřitelným zakončením. Pro chvíle klidu a odpočinku, nebo před usnutím.

27.12.2023 5 z 5

Pozor, zlý pavouk Pozor, zlý pavouk Miloslav Švandrlík

Při čtení zjistíte, že buď máte smysl pro Švandrlíkův humor (sice už léty trochu opotřebený) nebo Arachnofobii.

27.12.2023 4 z 5

Vylomeniny Jiřího Krampola Vylomeniny Jiřího Krampola Jiří Krampol

Humoriáda - oblíbený pořad, Jiří Krampol - oblíbený herec. Dokonalé spojení, příjemné čtení.

11.12.2023 5 z 5

Zpověď posledního mnicha Zpověď posledního mnicha František Kalenda

Chvilku mi trvalo se začíst, konec však měl rychlý spád a nedalo se od knihy odejít.

14.08.2023 3 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

Drobnost, aby bylo co číst.

04.07.2023 3 z 5

Panna ve zbroji Panna ve zbroji Mark Twain (p)

Překvapivé a pro mě nečekaně podrobné na Marka Twaina.

23.09.2022 5 z 5

Kočky v patách čili fejetony z cest Kočky v patách čili fejetony z cest Rudolf Křesťan

Fejetony a Rudolf Křesťan, pohoda, klid, humor. Co víc si přát.

17.08.2022 5 z 5

Příběhy ze Šumavy v komiksech Příběhy ze Šumavy v komiksech Radek Drahný

Zajímavý pohled na historii Šumavy.

13.08.2022 4 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Krátká nahlédnutí do života ředitele ZOO, jeho kolegů a hlavně zvířat. Nejde o román, ale o zápisky a s tím by měl čtenář počítat.

08.08.2022 4 z 5

Král a císař: Příběh dlouhého panování Zikmunda Lucemburského Král a císař: Příběh dlouhého panování Zikmunda Lucemburského Jiří Hanibal

Životopis jednoho z velkých panovníků, který měl/má tu smůlu, že ho dlouhá léta veřejnost vnímá záporně.

10.05.2022 5 z 5

Výstup na Eiger Výstup na Eiger Ota Pavel

Otu Pavla mám rád už od dětství a pořád má co říci.

27.03.2022 5 z 5

Mezi námi rybáři Mezi námi rybáři Vladimír Renčín

Vladimír Renčín a rybáři, lepší spojení se těžko hledá.

23.02.2022 5 z 5

Jak byli vyhubeni draci v Čechách Jak byli vyhubeni draci v Čechách Miloslav Švandrlík

Co jste nevěděli a netušili o světě zvířat Vam prozradí dvojice Švandrlík - Neprakta

27.12.2021 5 z 5

O štěstí rybářském a pytláckém O štěstí rybářském a pytláckém Miroslav Hule

Rybář, Jihočech, jaké lepší spojení si přát. Neklidná doba si žádá alespoň klidné čtení.

05.12.2021 5 z 5

Strašidla a spol. Strašidla a spol. Vojtěch Steklač

Bez Boříka a jeho party by byl svět chudší a smutnější, ať je vám deset nebo devadesát. Vzpomínka na pana Steklače.

13.11.2021 4 z 5

Malý železniční pitaval 5 Malý železniční pitaval 5 Mojmír Krejčiřík

Případy z C. a K. železnic.

24.10.2021 4 z 5