Pozor, zlý pavouk

Pozor, zlý pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76434/bmid_pozor-zly-pavouk-4dD-76434.png 3 10 3

Inženýr Tomáš má děsivé trauma. V dětství mu vesnický voříšek ukousl ucho a od té doby prchá před každým pudlem. Psi na něho mají spadeno. Inženýr Tomáš ze strachu vylučuje pach, který psy dráždí. Proto je nutné pomocí speciálního elixíru tento pach změnit. To se stane. V téže době spolyká Tomášova manželka pilulku proti obezitě. Jejich vedlejším účinkem je však agresivita. Tomáš brzy pozná, že jeho pach je pavoukům velmi příjemný. Vzniká tak podivné přátelství mezi ním a pavouky. Tomáš proto začne sklípkany sám chovat a šokuje všechny arachnology svou nebojácností. Když ho manželka opustí, spojuje svůj život s nejtlustší lékařkou světa, zapsanou do Guinessovy knihy rekordů. Spolu s ní a léčitelem Skovjasou začne úspěšně podnikat. Kniha tak má překvapivý konec.... celý text

vladislav6610
27.12.2023 4 z 5

Při čtení zjistíte, že buď máte smysl pro Švandrlíkův humor (sice už léty trochu opotřebený) nebo Arachnofobii.

Kája95
30.09.2020 1 z 5

Tak tohle byla chyba

eraserhead
08.05.2011 1 z 5

První kniha od Švandrlíka a hned takové zklamání. Příběh nemá vůbec žádný drive, žádný koule, spád, je to jen suché a nezajímé potýkání (navíc naprosto nerealistické a nepředstavitelné) postav s jakýmsi osudem. Možná to je Švandrlíkův styl, který má nést jistou stopu jakéhosi humoru, jenže mě to připadalo jako dětský (pro hodně malé děti - první čtení) příběh pro dospělé a strašně mě to iritovalo. Postavy nezajímavé a jaksi idiotské, hovořící naprosto šílenou mluvou (žena odchází od muže a dialog probíhá takto: "Vím, že ti ubližuji, Jaroslave," přiznávala "a máš plné právo si o mně myslet, že jsem bezcharakterní ženská. Jenže já opravdu nemohu jinak! Jsou city, kterým člověk nedovede poručit. Sešla jsem se se svou láskou a oba jsme si rázem uvědomili, že k sobě patříme." Manželova odpověď: "To je v naprostém pořádku. Takové věci se stávají i v hodnotné literatuře. I ve filmu jsem to viděl.") Nezajímavé, nudné, bezduché až hloupé, naprosto mimo mě. Nejhorší kniha, tak za posledních 5 let, co jsem četl. Jakési mizivé hodnocení dávám jen za ten lehký horrorový nádech.