VladimirTetur VladimirTetur komentáře u knih

Kniha Mormonova Kniha Mormonova neznámý - neuveden

Další svědectví o Ježíší Kristu, ve kterém o něm není na prvních padesáti stranách ani slovo (dál jsem se zatím nedostal). Tohle studuju, abych pochopil tajemství manipulace davy skrze silně zakořeněný mem společnosti následovat bez vlastního úsudku podobná "díla". Svůj komentář rozhodně doplním, jakmile se tím prohryžu do konce. Možná mezitím obrátím na víru ty dva kluky americký, kteří mi ji dali :)

21.12.2015

Zlato Zlato Jan Struž

Takový obrázkový slabikář pro naprosté laiky. "Čtenář" se chce aspoň pokochat obrázky, když už se tady nic pořádně nedočte, ale on se ani ten tisk obrázků moc nepovedl. Bohužel.

Člověk mezi životem a smrtí Člověk mezi životem a smrtí Josef Dvořák

Soubor opravdu extrémních historek. U téhle knihy jsem si uvědomil, že za "určitých okolností" fyzicky sneseme jako lidé opravdu hodně (pád z letadla bez padáku, pád do šachty, ...). Mému kamarádovi se podařilo vysekat se z podobné zkušenosti, kdy spadl do schodišťové šachty v jedenáctém patře. Je jasné, že v takové situaci jsou dotyčnému úplně k prdu různé manipulativní a rádoby podpůrné plky. Jenže co jsou ty "určité okolnosti"? Je to opravdu jen náhoda?

21.12.2015 3 z 5

Posmrtný život Posmrtný život Jenny Randles

Čtivé a poutavé pojednání podpořené spoustou "skutečných" příběhů. Jak to je doopravdy se stejně dozvíme jen jednou.

21.12.2015 4 z 5

Šungit - Legendy, fakta, informace Šungit - Legendy, fakta, informace Irina Voblikova

Hodně slabé...

21.12.2015 odpad!

Léčení solí a minerálními vodami Léčení solí a minerálními vodami Anita Schweiger

Slaboduchá rešerše banálních základních faktů. Minimum užitečných informací. Nadstavovaná kaše. Zadarmo drahé.

21.12.2015 odpad!

Bezdětný kazatel prázdnoty a zevlu ve své nejlepší formě. Tahle kniha je peklo! Podobnou stísněnost jsem zažil jen při studiu scientologie. Fuj. Zlatý Tomáš Keltner s jeho Transformací Vědomí, která je v podstatě o tomtéž, ale aspoň se to skrze Keltnerův způsob mystifikace dá číst. Bohužel jsem jej četl jako prvního a k tomuhle jsem se dostal už s patřičným nadhledem. Keltnerův marketingový punc jako tatíka od rodiny, alias tajného agenta ve výslužbě a mentalisty v jedné osobě je mnohem lepší než tato zhmotněná deprese bezdětného ztroskotance, kterému v přítomném okamžiku a prázdnotě unikl celý život pod rukama a na staré kolena vydělává cash psaním knížek a sugescema v talkshow Oprah Winfrey. "Světelný mistr" Tolle recykluje a prodavá staré myšlenky jiných, tentokrát na americkém trhu. Namátkou zmíním třeba známého švýcara Paula Bruntona s jehož knihou Perspektivy jsou Tolleho postřehy téměř totožné. Nebýt marketingové masáže Oprah Winfrey, po Eckhartovi by neštěkl ani pes.

Několikrát mě napadlo, že by Ulrichovi/Eckhartovi mohlo pomoci LSD nebo DMT, že by pak třeba procitl, ale kdepak:

Currently, Eckhart Tolle, talking w/Oprah Winfrey, compared what he experienced after awakening, which he describes as "to perceive the world without this continuous interference of mental noise", to being on LSD/acid:

ECKHART: Yes...I woke up and...everything looked so fresh...and alive..I caught a bird song outside as if I'd never heard it before. Because the mind had become still, and there was simply the beautiful perception of everything...Incredible. I've never seen that before.

Eckhart Tolle
OPRAH WINFREY: Sounds like a drug trip.

ECKHART TOLLE: Well, later...people...ask me, "Is that like acid?" Because some people...say, "Oh, we experienced that when we took acid,"...Until finally, I'll tell you in confidence, finally I tried acid just for once...just to see…

OPRAH WINFREY: If it was the same thing?

ECKHART TOLLE: Yes.

OPRAH WINFREY: Yeah?

ECKHART TOLLE: It's not quite the same thing because what I experienced was much more subtle and beautiful. The acid...has almost a violent thing where violently the perceptions, sense perceptions become so magnified that there was no room for thinking anymore. But I could see why...for some people it's a glimpse of what it means to perceive the world without this continuous interference of mental noise.

OPRAH WINFREY: Yeah, but your trip without acid was better.

ECKHART TOLLE: Much better.

UFFF!

Pro ty, které zajímá ten vnitřní ruch, nebo šum, či jak tomu Eckhart říká, doporučuju prozkoumat práci Johna Lillyho, zejména jeho autobiografii Vědec, která se čte pomalu sama a hlavně jde opravdu do hloubky:

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

Slabší odvar "Nejbohatší muž v Babylóně - Clason, George S.", který je podle mě mnohem lepší a poutavější.

20.12.2015 2 z 5

Cesty k úspěchu - trvalé hodnoty soustavy Baťa Cesty k úspěchu - trvalé hodnoty soustavy Baťa Milan Zelený

V podstate vykradacka petihvezdickoveho spisu "Uvahy a Projevy" od samotneho velkeho a nenahraditelneho Tomase Bati. Tri hvezdy za snahu zviditelnit stare slechetne myslenky a dilo velikana.

20.12.2015 3 z 5

V soukolí okřídleného šípu V soukolí okřídleného šípu Jan Králík

Pro strojare, fandy skodovky se zajmem o ceskou prumylovou historii za 100%.

20.12.2015 5 z 5

Sněhová koule: Warren Buffett a škola života Sněhová koule: Warren Buffett a škola života Alice Schroeder

Pro otřesný český překlad a české vydání plné chyb jsem se rozhodl koupit originál a louskat to v angličtině. Posléze jsem zjistil, že mě čtení v angličtině hodně unavuje a moje porozumění náročnému textu není na urovni, kterou jsem čekal. Nakonec jsem se plácnul znovu přes kapsu a koupil, tentokráte už perfektní, slovenské vydání. V průběhu deseti let jsem knihu začal číst třikrát od začátku, víc času jsem strávil snad jen studiem bible. Pokud očekáváte prohloubení vašich investičních a obchodních znalostí tak, jako já, budete zklamáni. Jsou tady sice některé dobré tipy na zdroje, ale můj poznámkový aparát byl mnohem menší než u knih s třetinovým rozsahem textu, což znamená, že je zde obsaženo značné množství zbytečných informací. Dílo trpí podobnými neduhy, jako ostatní biografie týkající se ještě žijících osob s přesahem do mezinárodní politiky a businessu. Buffett buď neměl koule na to, říct světu na rovinu, jak to skutečně všechno bylo, jako např. Steve Jobs, nebo je Shroederová neschopná to z něj dostat. Bohužel je tím dána nízká naučná hodnota. Jelikož je autorkou žena, slabě zpracovaná obchodně naučná rovina je nahrazena přílišným prostorem popisu emoční roviny lidí okolo Warrena, což činí knihu nudnou. Sazba textu je ve slovenském vydání zhuštená na téměř tisíc stran a rozhodně to není četba na dva víkendy. Vydat to Podhajský s Nesnídalem, nebo Ivo Toman, měla by kniha stran tak patnáct tisíc a kupovali bychom si ji jako seriál na výhodnou půjčku i s životní pojistkou a každoročním intradenním trejdink seminářem. Rozhodně nedoporučuju, ztráta času zaručena!

17.12.2015 2 z 5

Modrá štola a jiné pověsti z hor na severu Modrá štola a jiné pověsti z hor na severu Oldřich Šuleř

Valašské pověsti v podání Šuleře jsou super. Čtivé a poutavé vyprávění v lokálním nářečí.

17.12.2015 5 z 5

Každé dítě může dobře spát Každé dítě může dobře spát Annette Kast-Zahn

Užitečná kniha. Po třech letech trápení a prostudování této knihy jsme začali konečně spát všichni ve stejný čas.

Vyvrací spoustu zažitých pověr, že miminka se nemají budit atd. Doporučuju.

17.12.2015 5 z 5

Neverbální komunikace Neverbální komunikace Oldřich Tegze

Souhlas s Herekem.

17.12.2015 4 z 5

Rychločtení aneb Šetřme časem! Rychločtení aneb Šetřme časem! David Gruber

Tohle je fajn a extrémně užitečné. Dobře zpracováno.

16.12.2015 5 z 5

Jak rozvíjet inteligenci svého dítěte Jak rozvíjet inteligenci svého dítěte David Gruber

Čekal jsem strašně moc. Bohužel, průměr.

16.12.2015 3 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Lepší než film.

16.12.2015 4 z 5

DMT: Molekula duše DMT: Molekula duše Rick Strassman

Parádní kniha. Objektivní referát o obrovsky obsáhlé studii, přesahující rámec našeho běžného chápání.

16.12.2015 5 z 5

Válka a antiválka Válka a antiválka Alvin Toffler

Dobré znát. Spousta věcí vám docvakne.

16.12.2015 4 z 5