Time Management - efektivní hospodaření s časem - klíčová součást beneopedie

Time Management - 	efektivní hospodaření s časem - klíčová součást beneopedie

Příručka se nám snaží poradit, jak efektivně hospodařit s naším časem. zdroj: mlp.cz

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/8714/time-management-efek-8714.jpg 2.67
Literatura naučná
Vydáno:, Management Press

lukes2424

Průměr. Měl jsem od knihy větší očekávání. Dále mi v knize vadily neustálé narážky na minulý režim a autorovu téměř až posedlost od strachu z vykradení jeho myšlenek. Myslel jsem, že kniha má být zaměřena na Time management a ne na hodnocení minulého režimu a výkladem autorských práv. Na druhou stranu oceňuji "Zlaté rady", jsou opravdu užitečné a dalších pár praktických věcí.

VladimirTetur
16.12.2015

Dve hvezdy. Nic svetoborneho.

meadow
12.12.2014

Kniha o hospodaření s jednou z nejcennějších komodit - totiž s časem.
Kniha není určena pro každého, porozumění knihy vyžaduje trochu širší znalosti, rozhled a vůli.
Člověk se za odměnu dozví leccos zajímavého,leccos co mu může dodat optimismu a pomoci v dalším životě.
Už jeden z úvodních citátů: " Dnešek je první den nekrásnějšího období, které můžete prožít-zbytku vašeho života" může leckomu povzbudit a dodat chuť, aby knihu "absolvoval". Není to jednoduché,protože, kniha je vlastně náročný kurs Time managementu. Přesto zdaleka nepůsobí stylem publikací typu "Jak překonat...cokoliv"

V knize je uvedeno několik zlatých rad a řada dalších užitečných věcí:

--Uvedu zlaté rady, které mě zaujaly a které každému nemusí být zřejmé:
-Life management: "Ujasněte si cíl života, kam směřujete a teprve tím cílem je daná cesta."
-"Most koncentrace" je podpírán malým pilířem vůle, středním dvojpilířem emocí (kladných a záporných) a superpilířem návyku,který se skládá z otce opakování a matky pravidelnosti. Jinými slovy- když nám nevychází předsevzetí, nemůže za to vůle (protože tu máme přece silnou :-) ), ale může za to fakt, že pravidelně neopakujeme.

--Namátkou užitečné věci:
-Uvedeny jsou některé praktiky "měkkého" řízení - jako ".Být tvrdý na věc, ale měkký na člověka, na jeho ego."
-systém zelené čáry v denním Time Managementu.
Knihu doporučuji každému, kdo má zájem na sobě pracovat.

David Gruber

David Gruber