Time Management - efektivní hospodaření s časem - klíčová součást beneopedie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příručka se nám snaží poradit, jak efektivně hospodařit s naším časem.

zdroj: mlp.cz

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/8714/time-management-efek-8714.jpg 2.78
Žánr
Literatura naučná
Vydáno, Management Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Time Management - efektivní hospodaření s časem - klíčová součást beneopedie

Přidat komentář
Koza3
30.10.2017

Kdybych využil metodu rychločtení, kterou autor ve své publikaci popisuje, na čtení této knihy, přeskočil bych prvních třicet stran, kde se autor pyšní svým peřím, tím co u nás vymyslel v totalitní a informacemi nedostupné době. Skládám autorovi hold za tuto aktivitu, kterou český národ edukoval, ale určitě by stačilo říci ublížení, které Vám bylo způsobeno na dvou stranách a ne na 15% knihy. Roztahanost je v místech, které nejsou pro time management klíčové, bohužel nemístné. Chápu systém diáře, který s využitím několika zvýrazňovačů, druhů čar a formulí umí udělat diář výjimečnou záležitostí šetřící čas, ale raději bych se dozvěděl něco o jiných kapitolách (třeba decision nebo talker management), které jsou z mého pohledu pro beneopedii klíčové.
Abych se přiznal, tak time management knížky jsem obcházel obloukem, protože jsem se bál, že mi budou diktovat, které činnosti (ty zábavné), mám v životě vypustit, abych byl úspěšným pracantem. Naštěstí o tomhle kniha není a snaží se pomoci zefektivnit některé činnosti tak, abychom s nimi strávili nyní a v budoucnu méně času. Základ je tedy dobrý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že kniha je spíše takový product placementem nabitý leták, který od všeho popíše jen trochu a pokud chcete vědět více, kupte si od pana Grubera další knihy nebo jděte na jeho semináře. Chápu, že některé oblasti vyžadují samostatnou publikaci, ale mám pocit, že se jich autor jen tak dotkl a nic podstatného vlastně neřekl. Musím tedy konstatovat, že tahle kniha pro mě není úplně přínosem.

lukes2424
17.02.2017

Průměr. Měl jsem od knihy větší očekávání. Dále mi v knize vadily neustálé narážky na minulý režim a autorovu téměř až posedlost od strachu z vykradení jeho myšlenek. Myslel jsem, že kniha má být zaměřena na Time management a ne na hodnocení minulého režimu a výkladem autorských práv. Na druhou stranu oceňuji "Zlaté rady", jsou opravdu užitečné a dalších pár praktických věcí.

VladimirTetur
16.12.2015

Dve hvezdy. Nic svetoborneho.

meadow
12.12.2014

Kniha o hospodaření s jednou z nejcennějších komodit - totiž s časem.
Kniha není určena pro každého, porozumění knihy vyžaduje trochu širší znalosti, rozhled a vůli.
Člověk se za odměnu dozví leccos zajímavého,leccos co mu může dodat optimismu a pomoci v dalším životě.
Už jeden z úvodních citátů: " Dnešek je první den nekrásnějšího období, které můžete prožít-zbytku vašeho života" může leckomu povzbudit a dodat chuť, aby knihu "absolvoval". Není to jednoduché,protože, kniha je vlastně náročný kurs Time managementu. Přesto zdaleka nepůsobí stylem publikací typu "Jak překonat...cokoliv"

V knize je uvedeno několik zlatých rad a řada dalších užitečných věcí:

--Uvedu zlaté rady, které mě zaujaly a které každému nemusí být zřejmé:
-Life management: "Ujasněte si cíl života, kam směřujete a teprve tím cílem je daná cesta."
-"Most koncentrace" je podpírán malým pilířem vůle, středním dvojpilířem emocí (kladných a záporných) a superpilířem návyku,který se skládá z otce opakování a matky pravidelnosti. Jinými slovy- když nám nevychází předsevzetí, nemůže za to vůle (protože tu máme přece silnou :-) ), ale může za to fakt, že pravidelně neopakujeme.

--Namátkou užitečné věci:
-Uvedeny jsou některé praktiky "měkkého" řízení - jako ".Být tvrdý na věc, ale měkký na člověka, na jeho ego."
-systém zelené čáry v denním Time Managementu.
Knihu doporučuji každému, kdo má zájem na sobě pracovat.

Autor a jeho další knihy

David Gruber
česká, 1955

všech 34 knih autora

Kniha Time Management - efektivní hospodaření s časem - klíčová součást beneopedie je v

Přečtených11x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce7x
Chystám se číst2x
Chci si koupit3x