Rychločtení aneb Šetřme časem!

Rychločtení aneb Šetřme časem! https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8712/rychlocteni-aneb-set-8712.jpg 3 15 3

Autor vlastní na pojem racionální čtení ochrannou známku a zahrnuje podle něj rychločtení (selektivní čtení = skimming), rychlovyhledávání (orientační čtení = skipping a kurzorické čtení = scanning) a rychlostudium (statarické čtení = studying). Všem oblastem se podrobně věnuje a poté procvičuje v testech i cvičeních. zdroj: mlp.cz... celý text

Svastas
18.04.2017 odpad!

Knížka je dle mého psaná velmi nešikovně, metoda je popsaná až moc teoreticky a chaoticky, chybí praktické příklady u jednotlivých "zbraní". Je tam spousta zbytečných pasáží, které s tématem nesouvisí, například téměř stránková filipika proti všem, kdo kdy autorovi neodpověděli na mail. Autor se snaží kde to jen jde dokazovat, že je geniální. Dokonce se přirovnává k Zátopkovi, Jágrovi, a dalším. Kdyby samochvála smrděla, nedala by se knížka přes hejna much a mušek , které by kolem ní létaly, ani vidět. Autor je také dost odtržený od reality a nemá smysl pro humor. Osobně mi to dost znepříjemňovalo čtení. Pan Gruber v knize (a také na webu) neustále zmiňuje, že tuto jeho metodu kdekdo zkopíroval a teď ji bez jeho svolení vyučuje, takže bych se spíše poohlédla po této kopii, možná to bude stravitelnější.

achai
17.05.2016

Knihu jsem sice nedočetl, nicméně absolvoval jsem dvoudenní kurz probíhající právě pod záštitou D.Grubera. Výsledky již po dvou dnech (mezi nimiž byl měsíc) byly citelé a měřitelné. Doporučuji.

VladimirTetur
16.12.2015 5 z 5

Tohle je fajn a extrémně užitečné. Dobře zpracováno.