Cesty k úspěchu - trvalé hodnoty soustavy Baťa

Cesty k úspěchu - trvalé hodnoty soustavy Baťa https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103687/cesty-k-uspechu-trva-103687.jpg 4 11 8

Živou a inspirativní rukovětí manažerských znalostí je poslední kniha profesora Milana Zeleného – Cesty k úspěchu s podtitulem Trvalé hodnoty Soustavy Baťa. Autor v ní nabízí reprezentativní výběr myšlenek a znalostí vycházející z tvůrčího odkazu českého podnikatele světového formátu Tomáše Bati. Zdroje, ze kterých profesor Zelený čerpal, vznikly převážně ve dvacátých a třicátých letech minulého století. O to více šokují současného čtenáře svou aktuálností a Baťovou prozíravostí v oblasti managementu řízení, vedení a motivování lidí, podnikání. Cesta k úspěchu obsahuje inspirativní průřez Baťovým konceptem managementu znalostí a řízení. Je sbírkou myšlenek a tezí, jejichž hodnotu umocňuje globální úspěch Baťova podnikání. Kniha vychází z citátů Baťových vlastních slov i z názorů a myšlenkových podnětů jeho nejbližších spolupracovníků – Jana Bati a Antonína Cekoty. ... celý text

mgeisselreiter
15.12.2021 4 z 5

Je to rozhodně zajímavé čtení k přemýšlení. Při četbě mám ovšem pocit, že Milan Zelený vykládá písmo svaté. Je to hodně jednostranné, autor vše, co vybral, převádí do současnosti jako to nejlepší, co může být. Někdy to možná platí, ale v mnohém už ne tak jednoznačně, ne-li vůbec. Pan Zelený by možná mohl přistupovat někdy více kriticky, případně ne tak vzdělaným uživatelům alespoň více objasnit, proč to tak je nebo by to tak mělo být, případně přiznat, že už je to překonané, že přímo tak to dnes nejde. Také bych uvítal hlubší úvod o Baťovi a jeho metodách. 70% a 4*, 15. 12. 2021.

Velekněžka
09.07.2019 5 z 5

Bosé nohy celého světa hledaly v mapách město Zlín a jeho geniálního vizionáře, jehož nadčasové myšlenky prochází stoletím jako nůž máslem.

martin3683
04.09.2016 4 z 5

Vizionáře poznáte snadno, ale většinou až s velkým časovým odstupem. Když čtete úryvky z proslovů, hesla, myšlenky a části dopisů Tomáše Bati (a nejen jeho) v této knize, které jsou často i 80 let staré, musíte smeknout. Většina je platná i dneska a často ještě více než před lety.

Tato kniha se nedá číst běžným způsobem, na to je myšlenkově moc hutná. Pokud nad textem chcete alespoň trochu popřemýšlet, tak dáte na jeden zátah tak jednu či dvě stránky. Proto je to ideální “záchodová” kniha. Ležet tam může měsíce, rok či tak dlouho, dokud vám něco bude dávat. Stačí si pak jen náhodně zalistovat a přečíst si pár vět od T. Bati a k tomu komentář od profesora Milana Zeleného, asi snad největšího propagátora hodnot podnikatelské soustavy Baťa.

Pokud podnikáte a styl uvažování “Baťovců” je vám blízký, tak knihu vřele doporučuji. Na cca 150 stránkách najdete to nejdůležitejší, co T. Baťa řekl nebo napsal.

VladimirTetur
20.12.2015 3 z 5

V podstate vykradacka petihvezdickoveho spisu "Uvahy a Projevy" od samotneho velkeho a nenahraditelneho Tomase Bati. Tri hvezdy za snahu zviditelnit stare slechetne myslenky a dilo velikana.

nickym
28.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha plná skvělých a inspirujících myšlenek Tomáše Bati. Povinná četba pro podnikatele...

DavidSuska
07.09.2015

Dobrý den, rád bych poprosil majitele této knihy o zapůjčení. Děkuji David Šuška, jsem@davidsuska.cz telefon 724513132

mike21
07.09.2015

Sháním tuto knihu. Kdokoliv by se jí chtěl zbavit, rád ji odkoupím. Emaily prosím na mpliva21@gmail.com
Díky moc!

Ivet91
08.08.2015

Ahoj,
ráda bych koupila tuto knihu. Pokud by jste ji měl někdo doma a chtěl ji pustit dál, tak prosím napište na můj e-mail: iveta.appeltauerova@volny.cz. Moc děkuji.

management podnikání podnikatelé podniková ekonomika Tomáš Baťa, 1876-1932

Milan Zelený
česká, 1942 - 2023
2005  87%Cesty k úspěchu - trvalé hodnoty soustavy Baťa
2007  80%Neučte se z vlastních chyb
2011  80%Hledání vlastní cesty
2012  67%To vám byl divný svět...
2011  100%Všechno bude jinak

Kniha Cesty k úspěchu - trvalé hodnoty soustavy Baťa je v