Vítr Vítr komentáře u knih

Zenová meditace Zenová meditace Hugo M. Enomiya-Lassalle

Fenomenální - pročítána stále znovu.

19.04.2014 5 z 5

Prázdné zrcadlo Prázdné zrcadlo Janwillem Van de Wetering

Moc pěkná knížka, několikrát přečtená, po určitém čase si ji znovu čtu pro radost i poučení.

18.04.2014 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Kniha poučná i poutavá. Nechává nás nahlednout posedlost a "genialitu" našich šéfů a řditelek.

14.04.2014 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

A tož, kdo zná lepší knihu než je tahle? Tolik lehkosti, radosti a poučení!

09.04.2014 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Ať čtu, kde čtu, dycky bečím.

18.02.2014 5 z 5

Baťa v kostce Baťa v kostce Zdeněk Pokluda

Baťa v kostce je vynikající dílko "majstrštyk", dozajista! Autor ze svého celoživotního zájmu "zkomprimoval" tento podařený text, tuto baťovskou kostku. Kniha se výborně čte od začátku až do konce. Výborná chronologie, faktografie a humor.

09.02.2014 5 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Není to špatná kniha, dost odlehčená (bojím se říci povrchní), rychlá (krátká), ale špatná není.

06.02.2014 3 z 5

Potrat: historická romance 1966 Potrat: historická romance 1966 Richard Brautigan

Kdysi jedna z mých nejoblíbenějších.

06.02.2014 5 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Zrzavý Orm od F. G. Bengtssona je nesírně krásná kniha a navíc velice poučná. Divím se, že tady nemá žádný komentář a je mi ctí ho zde mít první. S knihou však byla jedna potíž a to ta, že jsem ji dočetl, ale to není věcí knihy.

01.02.2014 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Dobrá detektivka, moderní, svižná a návyková - doporučuji! (neměl jsem s ní žádné potíže ((podivný začátek, nuda a pod.))).

27.12.2013 4 z 5

Anarchista Čtvrtek Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Není špatná, je dokonce výborná, avšak nebýt toho konce, byla by strašná.

27.12.2013 5 z 5

Je to fajn kniha, dobře se čte, je celkem dobře vystavěná. Životní lehkost Alana je nákažlivá. Nikdy jsem nic podobného nečetl, takže doporučuji!

05.12.2013 5 z 5