Vítr Vítr komentáře u knih

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Příběh je ještě děravý, strohý jak prvovýstup, drhne jako proschlý tabák, ale zrodil se Bond, ... James Bond.

31.03.2016 3 z 5

Pobořený chrám Pobořený chrám Jitka Vytrvalá

Textu byla věnována značná péče, což je dobře. Skvělý počin - rýpnout do takto smradlavé kopky!

10.03.2016 5 z 5

Na útěku Na útěku Jesús Carrasco

Dusné a pomalé tempo, rytmus vyprahlé pustiny... Silný příběh, dobrý překlad, typografie, sazba, design - krásná kniha.

10.03.2016 5 z 5

Kniha se dobře čte, autorka ji hodně vymazlila. Mě se líbí, ale korektury jsou hodně z rychlíku.
Co se uklízení týče, mě se to nedaří. Asi je nutné to udělat dost nekompromisně, protože udělat to tak nějak po svém, vůbec nefunguje.

26.01.2016 5 z 5

Alchymista (ilustrované vydání) Alchymista (ilustrované vydání) Paulo Coelho

Alchymista je kniha, kterou by si každý spisovatel přál napsat, pokud by se ovšem neupsal ďáblu vlastní krví.

09.11.2015

Milarepa Milarepa Eduard Tomáš

Co Sláča napsala, knihu vystihuje docela přesně, podobná kniha je Láma s paterou moudrostí.

03.06.2015

J. R. R. Tolkien: Životopis J. R. R. Tolkien: Životopis Humphrey Carpenter

"Víte, já věřím, že lidi nemůžete zkoumat, že se s nimi můžete jedině seznámit." C. S. Lewis, Životopis, str. 120.

21.05.2015 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Tato kniha má veliké štěstí, že nebyla po revoluci nově přeložena. Albatros sáhl po překladu paní Milady Misárkové z roku 1979, a udělal dobře! Nekonečný příběh toto štěstí neměl. Nemusím mít pravdu, ale kniha Příběh který nikdy neskončí a Nekonečný příběh se nadají srovnat, leda tak, že ta druhá se nedá číst.

20.12.2014 5 z 5

Tajemství jednoduché cesty Tajemství jednoduché cesty Mabel Katz

Tato kniha je velmi drahá. Pravděpodobně platíme za to, co musíme udělat my sami.

28.10.2014 3 z 5

Vlci proti Mustangům Vlci proti Mustangům František Omelka

Jedna z nejlepších!

29.07.2014 5 z 5

Vítězit Boží mocí Vítězit Boží mocí Gabriele Amorth

Poučné, kniha by mohla být inspirativní pro špičky katolické církve u nás, neboť např. v ol. arcidiecézi není ustanoven vůbec žádný exorcista. Knihu přeložil Ctirad Václav Pospíšil - enfant terrible katol. církve, přední (možná jediný) dogmatik u nás.

01.07.2014 5 z 5

Životopis hladu Životopis hladu Amélie Nothomb

Autobiografie a hodně z dálky. Pěkné je, že si autorka napsala co chtěla.

15.05.2014 3 z 5

Cymbelín Cymbelín William Shakespeare

Já mám tuto hru prostě rád, mockrát jsem ji slyšel v divadle, spoustu dialogů umím zpaměti. Prostě ji mám rád. Říka se, že je béčková. Nejdřív je to hodně zamotané, vypadá to, že to bude tragedie, ale dopadne to skvěle. Navíc je o velké lásce a cti, takže super.

07.05.2014 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Asa Earl Carter

Po přečtení jsem měl silný dojem, že by ji měly přečíst už děti ve škole, aby si uvědomily čím je protkán náš svět.

07.05.2014 5 z 5

Mám rád tu řeku Mám rád tu řeku Ota Pavel

Sametové pohlazení.

Prameny světla Prameny světla Tomáš Špidlík

Skvělá kniha!

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Naprosto skvělá knížečka, mockrát jsem ji četl, v různých podobách, na různém papíře....

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Tato kniha na mě silně zapůsobila, dosti ovlivnila a proměnila mne i moje vztahy. Je to sice dávno, ale dobře si pamatuji kdy a kde jsem jí četl. Měl jsem z ní dobrý pocit - povznesený :-)

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

V roce 1994 jsem měl dvacet let. Jel jsem hrát s kapelou na Bartošák. Bartošák byla hospoda se sálem na Mladcové, bylo třeba dojet nejprve z Otrokovic do Zlína trolejbusem a pak autobusem. Měl jsem ji zrovna vypůjčenou od Filípka. Tak jsem začal v trajflu číst, a když jsem dojel na koncert, měl jsem ji už přečtenou. Z autobusu vystoupil jiný člověk, než byl ten, který nastoupil. A koncert byl skvělý, večer byl nádherný, svět byl krásný.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jdi, a piš také tak!