Virga Virga komentáře u knih

Neobyčajné príhody Dr. Jekylla a Mr. Hydea Neobyčajné príhody Dr. Jekylla a Mr. Hydea Robert Louis Stevenson

Přečteno dvakrát, viděla jsem i část muzikálu (jednou se na něj dodívám) a příběh inspiroval spoustu dalších knih a postav.
Knihu doporučuji všem, je to klasika a vůbec by nevadilo, kdyby byla v seznamu knih na maturitu - zasloužila by si to. Její příběh a poslavy jsou doslova legendární a světoznámé, vztahy mezi postavami a plot twisty jsou velmi dobře napsané.
Jedinou nevýhodou je, že je šíleně krátká. Přečteno za den, max dva. Chtělo by to více takto úžasných knih

21.06.2020 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Miluji skoro všechny Shakespearovy hry, ale Hamlet je podle mě nejlepší. Úžasně napsaný, výborné postavy, fascinující příběh. Černý humor je můj oblíbený a samozřejmě každý zná nejznámější citát "být, či nebýt"
Četla jsem ho už dvakrát, možná se na něj kouknu i potřetí. Velmi doporučuji

21.06.2020 5 z 5

Stavy nestavy, bytosti nebytosti Stavy nestavy, bytosti nebytosti Petr Heteša

Nedokáži slovy vyjádřit, jak skvělá je tato kniha. Heteša je můj oblíbený autor právě díky této knize.
Prvně jsem si říkala 'aha, další dlouhá nudná kniha' no... po první kapitole jsem si přála, aby ty příběhy byly třikrát delší. Nechápu, jak může tak dobře psát a ještě k tomu worldbuild a postavy jsou top.
Skvěle se četla, ten kdo jí dal jen 2 hvězdičky, fight me

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dokonce i po deseti minutách od dočtení jsem stále musela sedět a přemýšlet, co jsem to vlastně přečetla.
Příběh je 10/10 - originální, úžasně vymyšlený a worldbuilding byl prostě wow. Postavy 11/10, Dorian je tak dobře napsaný, že bych se jím nechala i zabít. Henry je bůh sarkasmu a rad, je vidět že Dorian se svým temným směrem nasměroval z části sám, ale Henry mu výrazně pomohl, hlavně na začátku.
Mimochodem ship Dorian x Basil byl nejlepší ze všeho a nikdo mě nepřesvědčí jinak

Babička Babička Božena Němcová

Úžasná kniha. Výborně napsaná, sice se nehodí do základních škol, ale na střední ano. Člověk si u ní pobrečí (hlavně na konci) a možná se i naučí trochu o životu na venkově babiček/prababiček

19.06.2020 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Koncept knihy zajímavý, ale přímo napsaný příběh se mi moc nelíbil. Vím, že to má být poetické, ale občas jsem vůbec nerozumněla, co se stalo. Části, kde byly duchové, se moc nehodily do toho světa, ale byly zase zajímavé

19.06.2020 3 z 5

Virga (Komická zpráva o konci světa globálním vysušením) Virga (Komická zpráva o konci světa globálním vysušením) Martin Hobrland

Jak napovídá moje přezdívka, knihu miluji.
Krátká povídka, úžasná myšlenka a skvělý smysl pro humor. Nedokážu si vybrat nejoblíbenější postavu, jelikož úplně všechny jsou výborně napsané. A krátké kapitoly s králíky byly super