Vik909 Vik909 komentáře u knih

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Šla jsem do této knihy naslepo po předchozí zkušenosti s Burešovými spisy a rozhodně jsem nebyla zklamaná, vykreslená apokalypsa byla popsána tak dokonale živě, že jsem měla během čtení strach z usmívajících se spolucestujících v MHD. Představa, že bych se objevila ve světě idiotské totality, kde víte, že nemáte šanci kohokoliv podplatit či přemluvit k "odpuštění" byla silně děsivá. Přesto je text prolínaný tak úžasným tónem hlasu vypravěče, který dokáže odlehčit i odpornou scénu, že jsem dokázala knihou doslova proplout s úsměvem na tváři (i když v některých scénách ztěžka). Kniha pro všechny čtečky, čteče, čtenáře! Knihou jsem prolítla za dva dny a ani nevím jak.
Zkrátka nešlo přestat. Jednoduše to byla bomba. (A tečka)

04.04.2023 5 z 5

Krvavá Rose Krvavá Rose Nicholas Eames

Brečela jsem na konci jako malé dítě! Ne protože bych byla, tak dojatá (Možná malinko... To je jedno.. Kdo četl pochopí!) To co mě nejvíce odrovnalo, byl fakt, že není další díl, ke kterému bych s radostí přeskočila! Úžasné dílo a jsem nadšená, že jsem našla teprve začínajícího autora, který u mne ihned vystoupal na top 3 v mém žebříčku autorů. Doufám, že všechna jeho díla budou tak úžasná, jako prozatimní dva.

24.02.2021 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Musím říct, že si mě pan Eames pěkně omotal kolem prstu během prvních 40 stran! Přestože se některé komentáře vyjadřují o průměrné knize, za mě osobně se jedná o zlatou perlu mezi mými knihami!! Je zde vyvážená stránka humoru, akce a tři Obrovy prdele hrůz!! Do každé z postav jsem se hned zamilovala a během posledních stran jsem ani nechtěla, aby kniha skončila! Za mne osobně 100%!

01.01.2021

Princezna nevěsta Princezna nevěsta William Goldman

Knihu jsem si zakoupila s obrovským nadšením, když jsem jednou procházela knihkupectvím a narazila na tuto nostalgickou krásku, jejíž filmové zpracování jsem (shodou okolností) sledovala vždy, když jsem byla nemocná. Příběh mě nezklamal a právě díky oné nostalgii mě nutil číst a nasávat příběhy všech postav. Kniha je nabitá vtipem, napětím a fantasií a jediné co bych vytkla jsou autorovy komentáře. Abych se přiznala, zpočátku jsem se lekla jestli jsem omylem nekoupila autorovu autobiografii ale od 26 stránky začíná pravý příběh! Nechápejte mě špatně! Vsuvky byly trefné a zábavné, ale někdy mi přišlo, že jsem je raději chtěla přeskočit, jelikož když vám někdo v polovině napínavého odstavce řekne, že osoba neumře... I když jsem to moc dobře věděla, zkazilo mi to napětí, které celá kniha dodává. Doporučuji si vsuvky přečíst! Ale třeba až po kapitole nebo když budete číst knihu podruhé... Co se týče Beruščina dítěte, upřímně mi je líto, že kniha neskončila osmou kapitolou... Opět následoval dlouhý proslov autora a i když jsem věděla, že se tam nachází i vtip nebyla jsem schopná udržet pozornost... A to mám přitom vsuvky autora ráda (viz Terry Pratchett) Když to shrnu: Příběh dokonalý, vyprávění jak bysmet a pokud přeskočíte kurzívu o nic nepřijdete (ale vrátit se k ní je dobré :-D)

31.10.2020 4 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Přelouskat tuto knihu mi trvalo déle, než jsem očekávala. Příběh je příjemně odlehčený, ideální na sobotní odpoledne. Nápad udělat z ateistického Jonáše proroka byl geniální a následek tohoto zázraku popravdě i poměrně realistický! Vtipné promluvy samotného Boha mne nikdy nezklamaly a naopak vždy pobavily. Kniha je čtivá a věřím, že ji prolouskáte rychleji než já. Autor se s ničím nepáře a dlouhé pasáže zde také nehledejte. Současně tady nehledejte nějakou velkou kácí, kterou byste mohli hledat v jiných knihách, což byl asi důvod, proč mi trvalo tak dlouho knihu přečíst, jelikož jsem skočila z Úžasné Zeměplochy od Terryho Pratchetta na tuto knihu naprosto jiné kategorie. Jinak je kniha velmi příjemná a určitě doporučuji

03.05.2020 3 z 5

První příběhy ze Zeměplochy První příběhy ze Zeměplochy Terry Pratchett

Lehce fantastičná kniha! Plná úžasných plošných zázraků, které samozřejmě naprosto odpovídají pravdě! 100% doporučuji každému, kdo má rád osmičky, žádná kouzla, draky nebo kameny!

14.03.2020 5 z 5

Aligátor v koupelně Aligátor v koupelně Carter Langdale

Tato kniha mě velmi bavila! Spousta autentických příběhů o záchraně různých druhů zvířat byl opravdu můj šálek kávy a tuto knihu rozhodně doporučuji!!

09.02.2020 4 z 5

Smaragdové srdce Smaragdové srdce Lauren DeStefano

Příběh mě nalákal hned během první kapitoly a od té doby, jsem knihu nemohla pustit z ruky. Jediné co bych knize vytkla je románek dvou hlavních postav, ovšem byl mnohokrát zastíněn neustálým a dynamickým dějem!
Za mě osobně: Dobrá kniha a doporučuji!!

02.02.2020 4 z 5

Poesii jsem nikdy příliš nevyhledávala, přestože v metaforách se vyznám. Tato kniha je velmi čtivá a snad každý si v ní najde minimálně jeden verš, který jim změní život a možná ho i dokonce zachrání!

30.01.2020 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Dlouho jsem si chtěla Mechanický pomeranč přečíst, přestože jeho příběh jsem znala velmi stroze, jakmile jsem se ke knize dostala, přečetla jsem ji snad okamžitě. Uznávám, musíte se připravit na spoustu krve, násilí a odporností... Ovšem otázka, kterou se celé dílo zabývá je dokonalé a i když jsem mnohokrát myslela, že knihu budu muset s nechutí odhodit do kouta, nemohla jsem si pomoci a číst dál, protože přiznejme si, že každého alespoň trochu fascinuje smrt nebo násilí... Chce to dávku odvahy a ROZHODNĚ se pusťte do čtení!

30.01.2020 5 z 5