Veve11111 Veve11111 komentáře u knih

Čas smrti Čas smrti Andreas Gruber

Knihu odporúčam všetkými desiatimi. Prvá polovica knihy mi pripomínala dobré severské krimi. Druhá polovica, v ktorej sme už v podstate vedeli, kto je vrah, bola napínavým trilerom. Naozaj veľmi odporúčam :)

29.01.2023 5 z 5

Tichá pacientka Tichá pacientka Alex Michaelides

Kniha sa veľmi dobre číta. Mne to celá kniha pripadala tak, že v podstate sa tam celý čas nedeje nič podstatné, ale aj napriek tomu sa to výborne číta a dej, aj keď nie je ničím extra zaujímavý, tak veľmi rýchlo plynie a vy sa knihou tak ľahko prečítate na koniec a tam to príde. Na konci pochopíte, že to nepodstatné, bolo vlastne veľmi podstatné a kniha bola veľmi zamotaná celý čas, ale to, že zamotaná bola ziatíte naozaj až na posledných stránkach. Táto kniha má presne taký typ konca, že aj tí čitatelia, ktorí zvyčajne vedia koniec celkom presne odhadnúť, by to pri tejto knihe nikdy nedali. Proste na konci je niekoľko zvratov a wow efektov a práve to robí z tejto knihy super počin. Určite odporúčam.

24.04.2021 5 z 5

Za zatvorenými dverami Za zatvorenými dverami B. A. Paris (p)

Kniha bola super. Prečítala som ju za jeden víkend. Odporúčam.

01.08.2022 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moja prvá skúsenosť s Kingom a hneď veľmi pozitívna. Kniha bola super. Odporúčam. Hneď beriem druhý diel série.

13.11.2023 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Taká oddychovka s dramatickým nádychom. Prečítala som ju za 2 dni. Pointu som vytušila už niekde v strede knihy. Záver bol veľmi dopletený a prekombinovaný. V konečnom dôsledku kniha neurazí, ale ani nejak zvlášť nenadchne.

30.06.2023 4 z 5

Kde sa začína nenávisť Kde sa začína nenávisť Rachel Abbott

Kniha je rozdelená na tri časti. Prvá časť bola taká rozťahanejšia, bavila ma menej, šlo to tak pomalšie. Avšak od druhej časti kniha nabrala rýchly spád a už to šlo. Odporúčam ;) .

02.03.2023 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Toto by si mal prečítať každý. Povinná literatúra.

19.05.2023 5 z 5

Matkina spoveď Matkina spoveď Kelly Rimmer

Moja tretia kniha od autorky a túto zatiaľ hodnotím najslabšie, čo ale vôbec neznamená, že kniha bola zlá. Naopak, kniha bola super, len proste predchádzajúce dve, ktoré som od nej čítala, ma bavili o trochu viac. Recenzie od čitsteľov hovoria o veľmi prekvapivom závere. V podstate je to pravda, ale človek keď dáva pri čítaní pozor, ho ľahko vydedukuje už skôr. Ja som už v prvej časti knihy nadobudla isté podozrenie a ďalej som tú vec (ktorá sa odhalila v závere) brala už ako samozrejmosť. Ak si to však čitateľ v priebehu deja nevšimne, tak na záver bude ozaj prekvapený. Knihu rozhodne odporúčam.

16.03.2023 5 z 5

Harry Potter a prekliate dieťa Harry Potter a prekliate dieťa Jack Thorne

Návrat do detstva

13.01.2023 5 z 5

Tichá obeť Tichá obeť Caroline Mitchell

Napätie sa pomaly stupňovalo, dej gradoval. Do poslednej kapitoly rozmýšľate, kto je vlastne "dobrý" a kto "zlý". Čo sa tam vlastne stalo? Takéto knihy mám rada. Aj keď záver taký predpokladaný, žiadny wow efekt, ale celkovo knihu hodnotím veľmi pozitívne.

16.12.2022 5 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Poppy J. Anderson

Príjemná oddychovka. Po dlhom čase romantická kniha, ktorá ma NEnudila :)

10.03.2022 5 z 5

Tá predo mnou Tá predo mnou J. P. Delaney (p)

Zaujímavá kniha, námet, ale pre mňa rozuzlenie, ktoré ani neprišlo na úplný záver, ale o dosť skôr, nebolo nič prekvapivé, čo ja zas mám veľmi rada, keď mi záver vyrazí dych a vôbec by som to nepovedala. Okrem toho, mi aj vadilo, že v istých častiach nebola úvodzovkami označená priama reč, tak zvláštne sa tieto pasáže čítali. Ale v konečnom dôsledku nie zlá kniha a odporúčam.

02.08.2021 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Ja som videla pre pár rokmi film a trochu som sa bála ísť do knihy, či ma to tým pádom nebude nudiť, keďže som si film dosť pamätala, ale knihu som si chcela prečítať tiež. Nakoniec mám pocit, že kniha sa s filmom pomerne dosť zhoduje (neviem posúdiť samotný záver, keďže ten som si z filmu nepamätala), ale vôbec mi to nevadilo a kniha ma aj napriek tomu bavila, aj keď som vedela vlastne takmer všetko dopredu. Kto však nevidel film, tak pri čítaní knihy môže zostať pár krát dosť prekvapený. Odporúčam.

21.01.2024 4 z 5

Žena na hrane Žena na hrane Samantha M. Bailey

Zaujímavá, pútavá, napínavá kniha.

28.12.2023 5 z 5

Zamlčaná pravda Zamlčaná pravda Kelly Rimmer

Kelly je moja asi najobľúbenejšia autorka, no táto kniha je trošku z iného súdku oproti knihám, ktoré som od nej doteraz čítala. Aj napriek pomalšiemu začiatku som sa však nakoniec do knihy úplne dostala a na konci nechýbala ani slzička, ktorá sa mi s touto autorka už neodmysliteľne spája. Odporúčam.

26.12.2023 5 z 5

Koniec hliadky Koniec hliadky Stephen King

Trilógia skončená, na záver mi prišlo aj trošku lúto. Celú trilógiu som zhltla za pár dní, avšak stále pre mňa úplnou topkou ostáva iba jednička. Tento záverečný diel sa opäť čítal dobre,kniha fajn, Ale prišli mi to celé také nasilu. Veľmi mi tam vadilo to "nadprirodzeno" , "nereálno." A ja sa pýtam načo? Prvé dva diely nemali v sebe nič nadprirodzené, tak prečo to bolo potrebné v poslednej knihe? ... avšak v konečnom dôsledku hodbotím celú trilógiu pozitívne.

26.11.2023 4 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Prvý diel ma bavil viac. Toto pre mňa nebolo až tak napínavé, ako prvá kniha. Ale aj napriek tomu veľmi podarené dielo. Idem rovno na záverečný diel.

22.11.2023 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Mrzí ma, že ide o Kariku a ja musím napísať, že pre mňa bola táto kniha hrozná. Začala sa dobre, človek sa ako tak namoce, ale stále tomu niečo chýba, tak čaká, že sa to bude zrýchľovať, až sa to rozbehne tak, že tých necelých 300 stránok bude prečítaných za pár dní. No a v mojom prípade sa stal presný opak, na začiatku si hovorím, ok fajn, ale snáď sa to ešte viac rozbehne a od cca polovice knihy (keď sa rozprávač vybral s kamarátom na túru) to šlo dole vodou. Dej sa úplne zastavil, v knihe sa nedialo absolútne nič a ja som mala pocit, že na každej strane čítam presne to isté. No proste strašná nuda, nezáživné. Vôbec to vo mne nevyvolávalo žiadne pocity,nie to ešte strach, napätie a podobne, čo sa pri Karikových knihách očakáva.
Knihu som si zobrala na prekonanie menšej čiatateľskej krízy, ale zapôsobila úplne opačne. Z malej krízy sa stala obrovská kríza, kedy som sa do čítania musela doslova nútiť a vôbec sa mi nechcelo. Škoda.

01.11.2023 1 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Príjemná oddychovka :)

14.08.2023 4 z 5

Sully - Zázrak na rieke Hudson Sully - Zázrak na rieke Hudson Jeffrey Zaslow

Ak si hovoríte - Načo to budem čítať, veď som videl film...- odporúčam aj napriek tomu ísť do tejto knihy. Vo filme sa viac rozoberá daná katastrofa, následky a pod. , v knihe autor bližšia opisuje svoj život, predstavuje nám jeho rodinu, avšak daný let taktiež opisuje. To sa mi veľmi páčilo a čítalo sa to dobre. Mne osobne sa sa kniha veľmi páčila.

21.10.2022 5 z 5