Veve11111 Veve11111 komentáře u knih

Vražda v Mena House Vražda v Mena House Erica Ruth Neubauer

Od knihy som očakávala trochu viac...

09.03.2024 3 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Úprimne - mňa táto kniha dosť nudila. Doslova som sa pri nej zasekla a vôbec sa mi nechcelo do jej čítania. Je rozťahaná s veľa zbytočnými postavami, ktoré celú knihu pribúdajú. Tým pádom sa tam odohráva veľa nepodstatných vecí, namiesto toho, aby sa dej zameral skôr na menej postáv a viac do hĺbky. Tak si potom človek ani nemôže vytvoriť s tými postavami žiadny vzťah. Kniha pre mňa nebola oddychovkou, lebo sa mi ju vôbec nechcelo čítať. Ku koncu sa to možno trošku rozbehlo, ale mám pocit, že to bolo len tým, že som ju chcela už rýchlo dočítať. Škoda.

16.02.2024 2 z 5

Dobré dievča Dobré dievča Mary Kubica

Knihu som doslova zhltla za jeden deň. Nebola v podstate ničím tak výnimočná, ale veľmi dobre sa mi čítala. Nemyslím si, že v knihe bolo niečo prekvapivé, a že tam bolo veľa nečakaných zvratov, to nie, ale aj napriek tomu pre mňa mala niečo do seba. Aj keď sa môže zdať, že ide o napínavý triler, pre mňa bola kniha nakoniec príjemnou oddychovkou, pri ktorej som na konci aj slzičku vyronila.

28.01.2024 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Ja som videla pre pár rokmi film a trochu som sa bála ísť do knihy, či ma to tým pádom nebude nudiť, keďže som si film dosť pamätala, ale knihu som si chcela prečítať tiež. Nakoniec mám pocit, že kniha sa s filmom pomerne dosť zhoduje (neviem posúdiť samotný záver, keďže ten som si z filmu nepamätala), ale vôbec mi to nevadilo a kniha ma aj napriek tomu bavila, aj keď som vedela vlastne takmer všetko dopredu. Kto však nevidel film, tak pri čítaní knihy môže zostať pár krát dosť prekvapený. Odporúčam.

21.01.2024 4 z 5

Ešte jeden deň Ešte jeden deň Fabio Volo

Taká jednoduchá zmeska. Je tam aj humor, aj trošku dosť trápnejší humor, aj romantika. Len mi akosi prekážalo, že to bolo spojené do jednej knihy. Záver bol pekný, páčil sa mi.

15.01.2024 3 z 5

Žena na hrane Žena na hrane Samantha M. Bailey

Zaujímavá, pútavá, napínavá kniha.

28.12.2023 5 z 5

Zamlčaná pravda Zamlčaná pravda Kelly Rimmer

Kelly je moja asi najobľúbenejšia autorka, no táto kniha je trošku z iného súdku oproti knihám, ktoré som od nej doteraz čítala. Aj napriek pomalšiemu začiatku som sa však nakoniec do knihy úplne dostala a na konci nechýbala ani slzička, ktorá sa mi s touto autorka už neodmysliteľne spája. Odporúčam.

26.12.2023 5 z 5

Neznámy v našej spálni Neznámy v našej spálni Samantha Lee Howe

Dosť nudná kniha. Vytáčala ma neskutočná naivita hlavnej hrdinky.

10.12.2023 2 z 5

Koniec hliadky Koniec hliadky Stephen King

Trilógia skončená, na záver mi prišlo aj trošku lúto. Celú trilógiu som zhltla za pár dní, avšak stále pre mňa úplnou topkou ostáva iba jednička. Tento záverečný diel sa opäť čítal dobre,kniha fajn, Ale prišli mi to celé také nasilu. Veľmi mi tam vadilo to "nadprirodzeno" , "nereálno." A ja sa pýtam načo? Prvé dva diely nemali v sebe nič nadprirodzené, tak prečo to bolo potrebné v poslednej knihe? ... avšak v konečnom dôsledku hodbotím celú trilógiu pozitívne.

26.11.2023 4 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Prvý diel ma bavil viac. Toto pre mňa nebolo až tak napínavé, ako prvá kniha. Ale aj napriek tomu veľmi podarené dielo. Idem rovno na záverečný diel.

22.11.2023 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moja prvá skúsenosť s Kingom a hneď veľmi pozitívna. Kniha bola super. Odporúčam. Hneď beriem druhý diel série.

13.11.2023 5 z 5

Smrť a kúzelník Smrť a kúzelník Tom Mead

Príjemná, jednoduchá, klasická, oddychová detektívka. Nečakajte žiadne napätie. Táto knihu (snáď konečne) prelomila moju čiateteľskú krízu. Odporúčam, ak chcete niečo jednoduchšie.

05.11.2023 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Mrzí ma, že ide o Kariku a ja musím napísať, že pre mňa bola táto kniha hrozná. Začala sa dobre, človek sa ako tak namoce, ale stále tomu niečo chýba, tak čaká, že sa to bude zrýchľovať, až sa to rozbehne tak, že tých necelých 300 stránok bude prečítaných za pár dní. No a v mojom prípade sa stal presný opak, na začiatku si hovorím, ok fajn, ale snáď sa to ešte viac rozbehne a od cca polovice knihy (keď sa rozprávač vybral s kamarátom na túru) to šlo dole vodou. Dej sa úplne zastavil, v knihe sa nedialo absolútne nič a ja som mala pocit, že na každej strane čítam presne to isté. No proste strašná nuda, nezáživné. Vôbec to vo mne nevyvolávalo žiadne pocity,nie to ešte strach, napätie a podobne, čo sa pri Karikových knihách očakáva.
Knihu som si zobrala na prekonanie menšej čiatateľskej krízy, ale zapôsobila úplne opačne. Z malej krízy sa stala obrovská kríza, kedy som sa do čítania musela doslova nútiť a vôbec sa mi nechcelo. Škoda.

01.11.2023 1 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Pri knihe som sa nejak zasekla. Niežeby bola úplne zlá, ale mne osobne asi nejak nesadla.

16.09.2023 3 z 5

Pomalý oheň Pomalý oheň Paula Hawkins

Za mňa lepšia ako predchádzajúca od autorky.

28.08.2023 4 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Príjemná oddychovka :)

14.08.2023 4 z 5

Prekliaty tanzanit Prekliaty tanzanit Monika Wurm

Podobne ako v prvej časti, aj v tejto ma viac bavili pasáže z minulosti. Tie z prítomnosti mi prišli dosť naivné a tak detinsky napísané. Obe knihy ako jeden celok, však podľa môjho názoru, nie sú na slovenské pomery zlým dielom, aj napriek tomu, že príbeh pôsobí celkom naivne a miestami až absurdne.

09.08.2023 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Musím konštatovať, že za mňa bohužiaľ najslabšia kniha zo série. Stále ide o výborne napísanú knihu, avšak od tohto autora a samotnej série človek čaká proste niečo viac.

07.08.2023 5 z 5

Dôveruj mi Dôveruj mi J. P. Delaney (p)

Kniha ma zaujala a bavila este viac ako predošlá, ktorú som od autora čítala.

01.08.2023 5 z 5

Klub ranostajov Klub ranostajov Robin S. Sharma

Naozaj netradičným spôsobom napísaná motivačná kniha. Je dosť "ťažká" a pri jej čítaní sa treba sústrediť. Určite nejde o žiadnu oddychovku, ale za mňa to nie je nepodarené dielo, ako tu odznelo v komentároch nižšie.

12.07.2023 4 z 5