Smrť a kúzelník

Smrť a kúzelník https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510301/bmid_smrt-a-kuzelnik-zmw-510301.jpg 4 11 2

Joseph Spector vyšetruje série

Román Smrť a kúzelník ponúka čitateľovi napínavý prípad vraždy v zamknutej miestnosti, inšpirovaný detektívnymi románmi zlatého veku. Nadšencov klasickej detektívky zaujme pôsobivou atmosférou Londýna 30. rokov minulého storočia a naoko nerozlúštiteľnou záhadou. Meadovi sa darí držať čitateľa v napätí až do samého konca, ktorý prináša uspokojivé rozuzlenie. Milovníci záhad budú netrpezlivo čakať na pokračovanie. Publishers Weekly Londýn 1936. Keď gazdiná Olive Turnerová nájde svojho zamestnávateľa - popredného rakúskeho psychiatra doktora Reesa - mŕtveho v zamknutej pracovni, inšpektor Flint zo Scotland Yardu si uvedomí, že bude potrebovať pomoc svojho dávneho priateľa Josepha Spectora, kúzelníka s výnimočným talentom riešiť nevysvetliteľné záhady. Spolu vypočúvajú pestrý rad podozrivých – doktorových pacientov a členov jeho domácnosti -, odhaľujú ich temné tajomstvá a snažia sa prísť na motív ohavného činu. Keď však dôjde ku krádeži vzácneho obrazu a k ďalšej vražde v uzavretom výťahu, obaja pochopia, že páchateľa musia vypátrať čo najskôr.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Death and the Conjuror , 2022

lusila
08.11.2023 4 z 5

Je možné spáchať vraždu v uzamknutej miestnosti bez stôp? Vydarený detektívny príbeh , všetko sa sústreďuje na vyriešenie. Trochu mi tam chýbalo navodenie doby v ktorom sa príbeh odohráva.

Veve11111
05.11.2023 4 z 5

Príjemná, jednoduchá, klasická, oddychová detektívka. Nečakajte žiadne napätie. Táto knihu (snáď konečne) prelomila moju čiateteľskú krízu. Odporúčam, ak chcete niečo jednoduchšie.

vraždy Londýn tajemství zločiny historické detektivky detektivové vyšetřování

Tom Mead
britská
2023  82%Smrť a kúzelník
2024  0%Vražedné koleso

Kniha Smrť a kúzelník je v