Tichá obeť

Tichá obeť https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404599/bmid_ticha-obet-Zn6-404599.jpg 4 201 68

Emma je milujúca manželka, oddaná matka... a páchateľka neúmyselnej vraždy. Celé roky skrýva mŕtvolu učiteľa Luka, ktorý ju zviedol, keď bola v tínedžerskom veku, neistá a dôverčivá. Toto tajomstvo by možno zostalo pochované, keby jej súčasný život bol menej dokonalý. Emminho manžela Alexa povýšili a to znamená, že sa konečne môžu aj s malým synom presťahovať do väčšieho domu. O ich starý dom čoskoro prejavili kupci vážny záujem, ale Emma ho nemôže opustiť skôr, ako zničí aj poslednú stopu svojho zločinu. Lenže keď sa vráti k plytkému hrobu v záhrade, aby pozostatky vykopala a premiestnila, nájde ho prázdny. Telo zmizlo. Emma sa v panike prizná manželovi, ale to je iba začiatok. Alex o nej čoskoro zistí skutočnosti, ktoré sa mal dozvedieť oveľa skôr. Aj ďalšie, na ktoré by najradšej zabudol.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Silent Victim , 2018

Pavlína2019
06.03.2024 5 z 5

Mě se kniha velice líbila. Velmi dobře se mi četla. Prostě mi téma sedlo. A hlavně se mi líbilo, že jsem pořád nemohla přijít na to, kdo je ten opravdový cvok. Já doporučuji.

Janaves
07.10.2023 2 z 5

Do čtení jsem se nutila. Téma dobré, ale příběh ne.

čef
30.09.2023 3 z 5

Doporučuji vřele všem těm, kteří mají v oblibě moderní psychothrillery v té nejčistší formě. Mohou se ponimrat všemi záhyby duší všech 4 zúčastněných osob a hádat, jak to všechno vlastně bylo a kdo je ten největší psychouš a manipulátor. Pro mne to tedy vůbec nebylo. Vztah dívka versus učitel mne nebere, hádky mezi postavami a mazlení s děťátky mne taky nerozněžní. Přeji však samozřejmě postiženým příjemnou zábavu.

dencazrnu
05.02.2023 3 z 5

Za mě zajímavý thriller, který byl celkem dobře napsaný. Líbilo se mi, že kniha střídala pohledy různých osob a měli jsme možnost podívat se i do minulosti. Díky krátkým kapitolám kniha rychle ubíhala. Ale i přes to všechno hodnotím knihu jako průměrnou. Nebyla špatná, ale knih v tomto žánru je velké množství a já musím přiznat, že jsem se nedokázala úplně začíst a už teď, když po pár dnech píšu recenzi moc nevím, o čem kniha byla. Takže knihu spíše hodnotím mezi ty lehčí a méně propracované, ale čtivost se knize upřít nedá.. :-)

Veve11111
16.12.2022 5 z 5

Napätie sa pomaly stupňovalo, dej gradoval. Do poslednej kapitoly rozmýšľate, kto je vlastne "dobrý" a kto "zlý". Čo sa tam vlastne stalo? Takéto knihy mám rada. Aj keď záver taký predpokladaný, žiadny wow efekt, ale celkovo knihu hodnotím veľmi pozitívne.

Lexie321
09.06.2022 4 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila. Jednotlivé kapitoly a postavy, čo ich rozprávali sa dobre a rýchlo čítali. So záverom som bola osobne spokojná.

TeriLoch
21.05.2022 4 z 5

Téhle knížce jsem moc velké naděje nedávala a o to víc mě mile překvapila! Příběh zajímavý, líbily se mi návraty do minulosti a pohled na věc od více postav. Díky krátkým kapitolám se knížka dobře a rychle četla. Doporučuji :)

Holly.W
18.01.2022 4 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, ale mile mě překvapila. Četla se dobře, nenudila jsem se, dokonce jsem místy byla i napnutá, jak to bude pokračovat. Takže za mě dobrý.

micha-ella
05.01.2022 3 z 5

Typický thriller pro ženy - do polovičky čtivé, další polovina volovina, konec béčkový. Do děje je vraženo skoro všechno, co by mělo být překvapující, ale je toho nad soudnou míru. Četla jsem i autorčinu knížku Pravda a lži - a ta se mi zdála ještě slabší.

Miro67
05.01.2022 4 z 5

Dostat se do spárů manipulátora změní život v peklo. O to víc je to tragické, když jeho kouzlu podlehne mladá dívčina.
Příběh je věrohodný, vyprávěn z pohledu tří hlavních postav. Takže všem vidíme do hlavy a překrucování pravdy ze strany Luka na nás neplatí. Bude mít Emma nakonec štěstí, že vše ji pomůže překonat Alex, partner, který slíbil s ní zůstat v dobrém i zlém?

em75
27.11.2021 4 z 5

Líbily se mi krátké kapitoly a vyprávění z více pohledů. Hodně napínavá kniha, přemýšlela jsem, kdo je opravdu blázen. Jen ten konec mě malinko zklamal. Ten být trošičku jinak, dala bych plné hodnocení.

ivana1975
07.08.2021 5 z 5

Tak toto bolo brutálne... Fuj ešte teraz mám zimomriavky. To čo zažívala Emma by som nezvládla a klobúk dolu pred autorkou, že sa pustila do takejto témy. Za mňa všetky hviezdičky

preciousek
21.07.2021 5 z 5

Právě docteno, za mě paráda, krátké kapitoly, takže to odsejpalo a byla jsem napnutá, kde je vlastně pravda.... Doporučuju

Januli
06.05.2021 3 z 5

Banda psychicky nemocných lidí, takhle hodnotím postavy. Příběh je takový mišmaš, který má dost mezer. Ale dočetla jsem to, kapitoly krátké a pokud nepřemýšlím nad tím vším tak i čtivé.

princesse
02.05.2021 4 z 5

Vcelku pěkná cvokárna. A tak to mělo i být, takže určitě kniha splnila očekávání. Čtivé to bylo rozhodně, mělo to spád a krátké kapitoly tomu výrazně pomáhaly.

jana79
13.03.2021 4 z 5

Tak hned v prvni stránce přišel trošku šok i zklamání, protože mi přišlo, ze uz je odhalen konec a kniha bude jen o tom jak k tomu došlo. Ale kupodivu ne, jen mi některé části přišli moc rozepisovane a jiné zas tak rychle jakoby našup napsané. Ale kniha je vcelku zajímavá, upoutá tím, že chcete vědět, jak to bylo a od určité části (nechci prozradit děj) chcete vědět, co se vlastně stalo. Je to dobrá detektivka a kniha stojí za prectenim, ale takové to wow a čtení jednim dechem s mrazenim v zádech nečekejte. Přesto doporučuji mě se líbila.

RebeccaLynn
12.03.2021 2 z 5

Na můj vkus překombinováno: vyprávění ve dvou časových rovinách ě ještě z pohledu různých lidí. Autorka to asi chtěla udělat zajímavé, ale na mě to nefungovalo. Nezvládla jsem dočíst.

SilvieSisinka
22.12.2020 4 z 5

Tak tahle kniha je ta co se čte sama.

Řinakateřina
17.12.2020 4 z 5

Skvělá knížka , mělo to spád, konec malinko překombinovaný, ale stojí za přečtení :)!

gordon13
04.12.2020 3 z 5

No, začalo to dobře..celkem napínavý a zajímavý příběh se v druhé polovině zvrhl v docela nevěrohodnou slátaninu,kterou jsem měla problém dočíst. Škoda, začátek byl nadějný...