Veruna111 Veruna111 komentáře u knih

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Od knížky se těžko odchází ,díky chřipce jsem ani moc nemusela ,takže jsem ji přečetla v rekordním čase.Až mě to mrzí.Postupně byl u mě podezřelý snad každý ,díky postupnému rozplétání děje a objasňování nových skutečností.Tak jako "Už mě vidíš?"je pro mě TOP v tomto žánru.Těším se na další "dítko" autorky.

01.03.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Krásná knížka.Silné téma dneska, natož v té době.Můj velký obdiv patří Gretě .Byla schopná dát tolik lásky a porozumění člověku , který jak se mi přestalo líbit, byl víc a víc sobecký a sebestředný.Ale těžko soudit,, když to neprožiješ sám.Líbilo se mi zapálení autora seznámit nás s totou tématikou,konkrétním příběhem.Přínosný byl pro mě i rozhovor s autorem a doslov.Moc se mi líbil i film, viděla jsem ho dřív.Uchvátilo mě prosředí ve kterém se děj odehrával...obrazy...galerie...domy..ulice... postavy,jemné,citlivé a něžné.Z jednotlivých záběrů by byly nádherné obrazy.Určitě se ještě vrátím ke knize i filmu a to dělám opravdu velice málo.

22.02.2017 5 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

vážím si a dojímá mě to ryzí jádro vnitřního já autorky, zlobí,bouří se, nechá se týrat- nechápu ,ale přesto si nese pocit zodpovědnosti za svou rodinu, jak jí velí výchova.Jiná mentalita- nechápu i když se snažím.

28.10.2016 4 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

bolí z toho srdce... proč?proč? co je to za lidi....proč?proč?

28.10.2016 4 z 5

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Nešlo se odtrhnout,dobrá knížka.Bohužel je to příběh jedné ženy z mnoha.Doufám, že mé snad někdy vnučky, pravnučky... nebudou svědky takového zacházení vlastní rodiny k dětem respek,ženám.
Nechápu jen poděkování autorky vlastním rodičům " za poskytnutou péči odpovídající jejich možnostem".

21.02.2016 5 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Být dcerou takových rodičů jako měla Samia je sakra špatný osud.Nechápu tuhle nelidskost, kde se to v nich bere?Ale zase se ukázalo, jak může a je silná tahle osobnost ženy,která přes všechna příkoří jde hlavou proti, a dosáhne toho, po čem z hloubi srdce touží.Je dobré si občas připomenout ,že naše starosti , vlastně ani nejsou starosti v porovnáním s tímto životem.

15.05.2015 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Na můj vkus moc překombinované,ale opět dobře,čtivě napsané.Mírný pocit zklamání.

15.05.2015 4 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Ano,silný příběh silné ženy.Obdivuji ji a přeju si ,aby se našly další a další REBELKY a dokázaly se oprostit od chorého nábožensví a fanatismu.Mám neskutečné štěstí,že jsem se narodila ,kde jsem se narodila.

14.04.2015 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Ameneh se jedním okamžikem změnil celý život.Prožila pro mě nepředstavitelnou bolest,přesto si zachovala čest a dobré srdce.I když vyhrála soud a mohla se pomstít,rozhodla se jak se rozhodla.Děvče ,máš můj hluboký obdiv.

22.03.2015 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

příběh jako takový už jde stranou,je tam hodně historických fakt a mě ten dějepis přece nikdy nebavil.škoda,čtyři díly předtím super.

12.03.2015 3 z 5

Děsivé tajemství Děsivé tajemství Cynthia Victor

slabé

27.02.2015 2 z 5

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

zklamání po velkém očekávání.Silný příběh,ale suše napsáno.

22.02.2015 4 z 5

Tajný život Usámy bin Ládina Tajný život Usámy bin Ládina Jean Sasson

Je to jiná kultura,díky téhle knížce,se trochu orientuju ,ale přesto nechápu.Obětovat vlastní děti pro nějakou ideu,pro mě neskutečné a odsouzení hodné.

15.02.2015 4 z 5

Tajemství závojů Tajemství závojů Zoë Ferraris

průměrné,nevtáhne do děje

11.02.2015 3 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Spíše průměr.

18.01.2015 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasné.V dnešních chaotickém, uspěchaném světě oáza klidu a míru.
Krásná kniha ,potěcha pro oko,srdce i duši.

17.01.2015 5 z 5