Verousek Verousek komentáře u knih

Sedmikráska Sedmikráska Jaroslav Durych

Kniha Sedmikráska mě opravdu okouzlila. Přirovnala bych ji k románu, které se v dnešní době píší pro mladé holky, ale přitom se výrazně odlišuje. Mladá láska je tu vykreslana tak, že se občas musíte i zasmát.
Možná by se dalo říct i "telenovela na pokračování"...sedmkrát ji ztratil, ale nakonec stejně našel :)

Balada z hadrů Balada z hadrů Jan Werich

Tato hra se mi sice líbila, ale abych pravdu řekla znovu už si ji asi nepřečtu. Znám spoustu lidí, které okouzlila, ale já znám jiné hry, které mají větší kouzlo než je tahle

03.06.2012 2 z 5

Na statku a v chaloupce (1 povídka) Na statku a v chaloupce (1 povídka) Vítězslav Hálek

Na statku a v chaloupce se mi opravdu velice líbilo. Původně to byla jen položka v mé povinné četbě, ale nelituji, že jsem si tuto knížku přečetla

Krev příšery Krev příšery Robert Lawrence Stine

Když tahle knížka vyšla, tak jsem si jí hned koupila, protože jsme očekávala prima horor - četla jsem totiž i jiné knížky od R.L. Stine. Kniha se mi moc líbila. Dnes už tuto knihu předávam mladší generaci

03.06.2012 4 z 5

Karkulka v maskáčích Karkulka v maskáčích Alois Mikulka

Tahle knížka se mi velice líbila, když jsem byla malá. Byla to pohádka, ale přitom úplně jiná než ostatní a asi tím mě dostala. Tuhle knihu jsme četla několikrát :)

Shakespearova kletba Shakespearova kletba Jennifer Lee Carrell

Tahle kniha se mi líbila, měla celkem působivý a zajímavý děj. Zprvu jsem měla trochu problém se do ní začíst, ale pak jsem byla ráda, že jsem knihu "přelouskala". Řekla bych, že o Shakespearovi kolují různé teorie (a bude vždy zajímavé o něm číst) a J.L.Carrell jen možná lehce rozvinula jednu, která jí přišla zajímavá, nicméně se zde projevil její smysl pro vyprávění, protože samozřejmě část informací je nepravdivá

03.06.2012 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha se mi líbila. Určitě si v ní každý najde svoji myšlenku

02.06.2012 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Musím říct, že tahle kniha na mě udělala velký dojem. Když jsem jí četla, prožívala jsem příběh spolu s hlavním hrdinou

31.05.2012 5 z 5

Nádhera. Navíc jsem si ho vytáhla u maturity, takže i moje štěstí :)

31.05.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Opravdu krásná knížka. Nejvíce se mi líbil "citát" někde zhruba na konci...lidé se dívali do očí prasatům a prasata se dívala do očí lidem, ale už nebyl znám rozdíl, nebo tak nějak... Opravdu velice výstižné a docela dobře to sedí na dnešní vládu

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Další zdařilé dílo. Velice se mi líbilo

31.05.2012 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Dílo se mi líbilo. Bylo to velice dobře zpracované a rozhodně se k němu ještě vrátím. Rozhodně se řadí do povinné četby, ale řekla bych, že přečíst si tuto knihu by nemělo být z nutnosti zaplnit prázdné místo v četbě, ale potěšení

31.05.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tato kniha mě opravdu dostala. Úplně mě pohltila (v tom správném slova smyslu). Musela jsem číst a číst, protože dané téma je sice mému srdci vzdálené, ale dílo je velice poutavé.