veronika3072 veronika3072 komentáře u knih

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Bohužel jak psali jiní, poprvé kdy je film lepší. Příběh se táhne, zápletka není tak pěkně udělaná jako ve filmu.. Celkově jen člověk čeká kdy už docte

31.03.2024 1 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

Naprosto úžasná kniha, už dlouho. Možná nikdy jsem nezažila. Knihu kterou nejenže jsem četla jedním dechem, ale nemohla jsem ani spát jak mě zajimalo co bude dál. Je inspirativní, plná emocí, dokonale napsaná prostě wow

14.03.2024 5 z 5

Normanské královny Anglie (1066-1167) Normanské královny Anglie (1066-1167) Alison Weir

Souhlasím s Shardlake, nejedná se o beletrii jako spíš o naučnou literaturu příběh královen je psán ve stylu v tomto pramenů se dočtete toto nicméně to je nebo není pravda protože v těchto dalších je to takto a je třeba brát to s rezervou, rozhodně to není psáno jako například Anna boleynova a spol, jsem na stránce 70 a mám velkou potřebu ji vůbec ne dočíst

31.01.2024 2 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Je potřeba brát v potaz že je to deník, takže cca polovina jsou poměrně nudné poznámky z života Alana a max to můžete využít jako vzhled do jeho života, co si o čem a o kom myslel atp, předmluva od yemmy je skvělá a pobavila mě. Závěr od jeho ženy Rimy zase dává vzhled do posledních chvil než ho nemoc školička, jak rychle to vzalo spád atp a mezitím několik let deníku kde se občas i objevu zajímavé poznámky co vtipné hlášky z jeho života v reakci na různé situace. Rozhodně to není běžná literatura ke čtení a je třeba to brát opravdu s tím že čtěte něčí deník a že je to doslova datovane, někdy i s časem a občas je ke dni jen jedno slovo nebo pár slov a někdy celé odstavce. Někdy se to čte samo a někdy je to pár nudných stránek

03.12.2023 3 z 5

Zase jeden nádherný příběh který jsem četla snad jedním dechem a obrečela to. Prostě nádhera. Nic méně bych od A. Weir nečekala

11.09.2020 5 z 5

Nádherný příběh do kterého se přenesete spolu s hlavní hrdinkou. Prožíváte veškeré chvíle s ni, nesnasite ji, štve vás a rozbrečí vás. Můžete ji ze začátku nesnášet ale Nakonec ji stejně budete milovat!

30.05.2020 5 z 5

Mumie před soudem Mumie před soudem Christian Jacq

Naprosto skvělá kniha, poutavý příběh, přečteno jedním dechem

14.02.2020 5 z 5

P.S. – diář 2020 P.S. – diář 2020 Lenka Geislerová

Hezky zpracované, barevné provedení skvělé. Chtělo by to více motivačních poznámek a bylo by to dokonalé ❤️

20.12.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

kdybych nevedela z filmu o čem to je tak to asi ani nedočtu. Nezajimavé napsané, nekdy az nesmyslne reakce Anny na svet bdsm...velké mezery mezi zajimavými pasazemi

02.06.2019 3 z 5

Zajatá královna Zajatá královna Alison Weir

naprosto užasná kniha přibližujici dobu krále Jindřicha II Plantageneta a jeho ženy anglické královny a akvitánské vévodkyně Eleonory. Poukazuje na neštastné role žen v minulosti a co vše museli vydržet v rámci udrženi manželstvi a sveho postaveni zakomponované v užasně napsaném románu od velice schopné autorky A. Weir.

02.06.2019 5 z 5

Čtyři tankisté a pes 2. Čtyři tankisté a pes 2. Janusz Przymanowski

jednička sse mi moc libila, ale z nějakého důvodu jsem se u téhle hrozně nudila..je to škoda

16.01.2019 3 z 5

Kladivo na čarodějnice / Malleus maleficarum Kladivo na čarodějnice / Malleus maleficarum Iacobus Sprenger (p)

pribeh miluju a chtěla jsem se kouknout i na tohle ale to se nedá. dvojjazyčná kniha která se nedá normálně čist. Je to opravdu jen "technicka" kniha o zákoně Kladivo na čarodějnice. Nic záživného. Nikdy jsem nenechala rozečtenou knihu, ale tahle je prvni.

16.01.2019 odpad!

Královna ze Sáby Královna ze Sáby Marek Halter

skvěla kniha která se čte sama. velmi naučná a hezky psaná.

24.11.2018 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

naprosto skvělá kniha, určitě si koupim i pokračováni

24.11.2018 5 z 5

Královna Zenobie Královna Zenobie Jiří Tomek

Musím říct že jsem byla skeptik. Nemám víru v české autory a v jejich šílená díla protože dnes může být spisovatele mi člověk bez talentu. Stačí sláva a peníze. Ale musím říct že tady jsem byla unesená. Je to opravdu krásně napsané, a hezky se to čte. Jeho styl psaní mi hodně připomíná Christiana Jacqa a toho mám hodně ráda. Celkově příběh je opravdu poutavý, do puntíku popisuje všechny detaily a neni tam moc věcí které by člověk mohl předpovědět. Určitě mne to pozitivně překvapilo a určitě doporučuji.

09.10.2018 5 z 5

Narozeniny Narozeniny Danielle Steel

dokonale se dokážu vžít do situace kterou obě ženy zažívají. velice barvitě popsané a celkově to je nádherný příběh

Milovat znovu Milovat znovu Danielle Steel

zamilovala jsem si ji. je to nádherně napsané. plné zvratů.

Přátelé navždy Přátelé navždy Danielle Steel

Brečela jsem jako želva. Nabralo to jiný spád než jsem čekala. Úplně mne to dostalo. Ale mě se moc líbila i přes nečekané zápletky

Hotel Vendôme Hotel Vendôme Danielle Steel

velice pěkná kniha, nemůžu říct že jsem ji četla jedním dechem ale je to hezky napsané jako všechny její knihy, je tam hodně kontrastních osudů a každý tam najde někoho do koho se vcítí. Občas ale mám pocit že i na toto prostředí je tam až přespříliš charakterů

10.06.2017 4 z 5

Dárek na rozloučenou Dárek na rozloučenou Teresa Driscoll

je to velice emotivní kniha která vás rozhodně zasáhne. četla jsem ji jedním dechem, a klidně bych si ji přečetla znovu. Rozhodně doporučuji, je to poněkoud smutný příběh, ale svým způsobem se do něj každý vžije a vnímá emoce daleko více než jste zvyklí.

10.06.2017 5 z 5