veronie veronie komentáře u knih

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Knih s válečnou tématikou jsem četla několik, ale toto byla první, která nebyla napsána z pohledu obětí - Židů, ale německé dívky. Ukázala, že život obyčejných lidí Německa také nebyl jednoduchý, že i oni se stali obětí nacistického režimu. Ač někteří vládu Hitlera a jeho počínání respektovali a schvalovali. Nepochopitelné.
Příběh je velmi emotnivní a po velmi dlouhé době se mi u knihy chtělo plakat.

14.11.2016 5 z 5

Maxipes Fík na cestách Maxipes Fík na cestách Rudolf Čechura

Maxipsa Fíka jsem znala pouze z večerníčku a byla to chyba. Knížka je lepší :)

14.11.2016 5 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Všechny knihy s krtkem jsou krásné, i tato. Příběhy jsou vždy pěkné, poučné, doplněné hezkými obrázky.

11.11.2016 5 z 5

Radovanovy radovánky - Jak se Radovan naučil hvízdat a další příhody Radovanovy radovánky - Jak se Radovan naučil hvízdat a další příhody Zdeněk Svěrák

Opět musím konstatovat, že pan Svěrák píše báječně a je úplně jedno jestli se jedná o čtení pro děti či dospěláky. Radovanovy příběhy jsou milé, veselé a už máme nachystanou další knihu s tímto usměvavým rošťákem.

10.11.2016 4 z 5

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Krásná dětská knížka..

07.11.2016 4 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Ingrová

Tato kniha je úplně jiná než ty, které jsem dosud od autorky četla. Vrátila mě zpět do dob, kdy jsem milovala dívčí romány. Příběh se mi líbil. Bylo fajn vidět vše pohledem jak Světlany, tak i Lumíra.

04.11.2016 5 z 5

Kotě z Kocourkova Kotě z Kocourkova Václav Čtvrtek (p)

Krásně ilustrovaná knížka.

04.11.2016 3 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Další zamotaný, zapeklitý případ. Opět naprosto nepředvídatelný motiv i pachatel. Začátek byl pro mě pomalejší, ale od poloviny už příběh nabral spád i napětí. Bylo to dobré.

04.11.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásná knížka. Četli jsme na dobrou noc a to se to spinkalo :)

02.11.2016 5 z 5

Krtek a televize Krtek a televize Hana Doskočilová

Jo jo, televize, to je mor :) Opět krásně napsáno, nádherné ilustrace.

28.10.2016 5 z 5

Krtek kamarád Krtek kamarád Jiří Žáček

Čekala jsem pohádky a místo toho nás čekala knížka básniček. Ale nevadí. Veršovánky byly moc hezké..

27.10.2016 4 z 5

Krtek a zelená hvězda Krtek a zelená hvězda Hana Doskočilová

Momentálně je u nás krtek velmi oblíben a tak jsme jako čtení na dobrou noc zařadili i knížky s tímto tématem. Příběhy jsou napsány moc hezky a za mě jsou lepší než zfilmovaná verze.

27.10.2016 5 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Moc pěkné čtení pro děti. Jako malá jsem měla strašně ráda nejen Ferdu, ale i brouka Pytlíka a Berušku. Ač to není typická sympaťačka, díky její kráse je vše odpuštěno.

25.10.2016 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Kniha je psaná věcně a stručně. Čte se naprosto báječně a než se nadějete, jste na konci. K tématu není třeba moc komentářů. Obsáhla bych jedním slovem: smutné. Jsem ráda, že takové knihy jsou, že lidé, kteří tuto hrůzu zažili vše předávají dál..

23.10.2016 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

V této knize autor dokázal bravurně vykreslit charakteristiku velmi sympatických hlavních postav, osvětlit základy a podstatu symbologie a vytvořit úžasný příběh, díky kterému se rozhodně nebudete nudit. Udrží Vás v napětí až do samého konce.

17.10.2016 5 z 5

Nemám žádné jméno Nemám žádné jméno Dagmar Hilarová

Mám ráda knihy, které se zakládají na pravdě a tak i do této jsem se s chutí pustila. Téma je velmi smutné. Je strašné, co všechno museli lidé v té době prožít a vydržet. Jediné hezké co toto všechno hlavní hrdince přineslo je spřízněná duše a láska.. Co se týká uloupeného autorství, je to nechutné. Už jen kvůli obsahu knihy je to velmi neuctivé a ne nadarmo se říká, že lež má krátké nohy..

27.09.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha má pomalejší rozjezd a dle mého vkusu by některé situace mohly být popsány trochu stručněji. Hlavní hrdina i jeho pomocnice jsou sympatická dvojka, která se báječně doplňuje. Co se týče vyšetřování, během postupného odhalování dalších a dalších informací jsem podezřívala snad skoro všechny :) Autorka mě mile překvapila a už těším se na druhý díl.

23.09.2016 4 z 5

Kuřátko Píp Kuřátko Píp Boris Vladimirovič Zachoder

Knížka z mého dětství, ve které je několik krásných poučných příběhů.

23.09.2016 4 z 5

Okresní : přebor Okresní : přebor Petr Kolečko

Ač je kniha napsána jazykem vysloužilého dlaždiče, mě se líbila. Asi to k tomu tak nějak patří. Jak film, tak i seriál zbožňuju a vždycky mě zaručeně pobaví.

30.08.2016 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Naprosto úžasná a strhující kniha, která mě zkrátka uchvátila. Od samého začátku až do konce neskutečné napětí, které vás nenechá chvíli v klidu. Prostě musíte číst dál, musíte vědět co dalšího se bude dít a kdo se za tou vší hrůzou skrývá. Co se týká autora, hluboce smekám a těším se na další jeho díla. Hodnocení pěti hvězdami je nedostačující. Dávám šest a vřele doporučuji :)

26.08.2016 5 z 5