Veronica.Faye Veronica.Faye komentáře u knih

Iba sekunda Iba sekunda J. Levinski

Kniha ako celok je naozaj dobrá, do deja ma vtiahla rýchlo a celkovo sa čítala dobre. Avšak okrem plusov, mala kniha aj nejaké mínusy, ktoré sú však subjektívne a iným to prekážať vôbec nemusí .
Začala by som asi najskôr tou negatívnou časťou, aby som skončila tým dobrým. Síce majú Wafley a Sirius odlišnú povahu, protiklady sa priťahujú, je to napísané a vykreslené naozaj dobre, ale občas som mala pocit, že tých pasáží s hádkami bolo priveľa a stal sa z toho v knihe taký predvídateľný stereotyp. Hlavné postavy mali svoje svetlé aj menej svetlé chvíľky. Niekedy ma vedeli obaja vytočiť svojou povahou. Poslednou vecou, ktorú by som v tejto časti spomenula, bola predvídateľnosť deja. To však nebránilo v tom, aby som chcela čítať ďalej.
Medzi pozitívne stránky knihy radím druhú polovicu knihy, kde to začalo tak nejako správne fungovať a čítalo sa to oveľa lepšie. Tiež sem určite radím postavu Dana, ktorého som si naozaj obľúbila. Tiež kvitujem nazretie do sveta pole dance, pretože klobúk dole pred všetkými, ktorí sa tomu venujú. Čo môjmu srdcu ulahodilo bola dobrovoľná pomoc v psom útulku, nakoľko zvieratá a psov zbožňujem, takže toto je veľké plus, že autorka dala do pozornosti aj túto vec . Nakoniec musím pochváliť záver príbehu, ktorý bol plný emócii a síce nemám rada otvorené konce, tu sa hodil a ja sa neviem dočkať, čo bude ďalej.
Napriek mojim subjektívnym negatívam som si knihu užila a som rada, že sa ku mne dostala. Autorka vie písať naozaj dobre, vie si čitateľa udržať a tiež vystavať príbeh a udržať napätie.
Autorke ďakujem za možnosť nazrieť do jej knižného sveta a držím jej palce v ďalšom písaní a verím, že s ďalšou knihou budú pribúdať aj hodnotiace body a bude to lepšie a lepšie. Som zvedavá na pokračovanie príbehu, ako to celé dopadne a či... ale na to si musíte knihu sami prečítať, aby ste vedeli .

05.03.2023 3 z 5

Spútaná životom Spútaná životom Martina Kováčiková

Kniha je príjemným príbehom z každodenného života, ktorá prináša úsmevné, aj smutnejšie pasáže.
Dej plynulo napredoval a postupne nám odhaľoval ďalšie a ďalšie časti zo života hlavnej hrdinky a spoznávanie nového druhu kamarátstva.
Marianna je knihomoľka a tak sa počas deja stretávame s rôznymi odporúčaniami na knihy (aj keď skôr také klasické).
Najviac sa mi páčil kamarátsky vzťah Marianny a Michala, ktorý bol veľmi pekne vykreslený a autorka skvelo poukázala na to, že aj medzi mužom a ženou existuje priateľstvo.
Schuti som sa zasmiala, pri niektorých situáciach, najmä asi pasáž s kaprom , cestovateľské časti boli tiež dobré.
Epilóg bol dokonalá bodka za príbehom.
Autorke sa podarilo vyrozprávať veľmi pekný príbeh, ktorý pôsobí reálne, nakoľko sa v ňom rozoberajú každodenné starosti aj radosti a rôzne situácie, ktoré sa dejú aj okolo nás.

01.11.2022 4 z 5

Iba s tebou Iba s tebou Simona Kutišová

Autorky nám postupne dávkovali príbeh, v ktorom sa stretáva letná láska, tajomno a záver, po ktorom ostanete pozerať na knihu s otázkou “A teraz čo?”. Zažila som pri príbehu mix emócií. Od zvedavosti, cez radosť až po finálny šok. Autorky si na príbehu dali naozaj záležať a táto ich spolupráca vypálila naozaj skvelo. Štýlovo si naozaj sadli, nebadať absolútne žiaden rozdiel. Páči sa mi, že v príbehu bolo tiež dostatok pekných okamihov a myšlienok. KONIEC, ten koniec ma dostal. Nečakala som ho, ostala som v šoku a nevedela som, ako reagovať. Človek očakáva vyriešenie istých vecí a v závere dostane emocionálnu nálož, ktorú vstrebáva ešte dlho po dočítaní knihy. Tlieskam, lebo tento koniec naláka ľudí na pokračovanie, ktoré už chcem držať v rukách, aby som vedela čo bude ďalej. A že som teda riadne zvedavá. Ak teda vyhľadávate dobré letné YA oddychovky, v ktorej sa dočkáte snáď každej emócie, vrelo odporúčam práve knihu Iba s Tebou. Autorky odviedli skvelú prácu a predostreli nám toto skvelé dielo. Verím, že pokračovanie bude rovnako dobré, ak nie ešte lepšie.

07.10.2021 4 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Kniha sa čítala veľmi dobre, bolo to také svižné. Bolo to práve tým, že kapitoly boli kratšie a tak som ich hltala jednu za druhou. Išlo o naozaj rýchle a vtipné čítanie, ktoré mi padlo vhod. Navyše som neobjavila žiadne hluché a nudné momenty. Je ale pravda, že niektoré časti príbehu boli predvídateľné, ale mne to nevadilo. Občas sa v knihe vyskytli aj smutnejšie momenty, avšak striedali sa s tými vtipnými scénami a doťahovačkami, ktoré ma fakt bavili a nasmiala som sa. Čo sa týka postáv, obľúbila som si ich celkom rýchlo. V knihe ma prekvapil naozaj nečakaný zvrat, po ktorom som si nebola istá, aký záver mám čakať. Ten ma samozrejme nesklamal, bol milý a vtipný, presne v duchu celej knihy. Ak teda vyhľadávate príjemné a vtipné oddychovky, odporúčam Vám siahnuť práve po tejto knihe.

06.10.2021 4 z 5

Sedem sestier Sedem sestier Lucinda Riley

Kedy naposledy ste sa dokázali naplno ponoriť do príbehu? Mne sa to stalo pri počúvaní audioknihy Sedem sestier. V tejto prvej knihe sledujeme príbeh Maie a jej cestu za poznaním jej pôvodu. A veru bude to zaujímavá cesta. Autorka vyskladala pútavý príbeh a pripravila si pre nás cestu do Ria a za spoznaním histórie Brazílie ako takej. Kapitoly boli primerane dlhé a v prípade audioknihy bola skvelo zvolená rozprávačka príbehu – Zuzana Kapráliková. Vedela veľmi dobre a kvalitne pracovaťs hlasom pri jednotlivých postavách, skvelo ich odlíšila a jej počúvanie ma neskutočne bavilo. Klobúk dole. Keď sme pri tej minulosti, páčilo sa mi, že v príbehu sa dej pohybuje medzi dvoma časovými obdobiami. Prítomnosť s Maiou a minulosť s Isabellou. Postupne sa nám takto vyskladal celý príbeh, ktorý do seba zapadal a odokryl nám, čím si prechádzali jednotlivé generácie. Čo musím vyzdvihnúť sú opisy okolia, či už v Ženeve alebo v Riu. Tiež sa mi páčil opis Paríža. Vedela som si to živo predstaviť. O to viac ma potešilo, keď som si začala niektoré veci okolo stavby hľadať na internete a našla som, že meno staviteľa sochy z príbehu je reálne a našla som aj fotky z príprav sochy. To mi pomohlo vžiť sa do príbehu ešte viac. Ja mám totiž veľmi rada, ak si viem konkrétne veci z príbehu aj reálne dohľadať a pozrieť. Kniha sa mi ako celok veľmi páčila, užívala som si počúvanie a prežívala jednotlivé udalosti spolu s postavami. Je to moja prvá kniha od Lucindy Riley a musím povedať, že vie skvelo narábať s textom a postavami a vytvorila naozaj pútavý príbeh, plný emócii. Ak máte radi knihy s romantickou linkou, cestou do minulosti a radi objavujete nové miesta, túto knihu Vám vrelo odporúčam. Ja som si ju celú, od začiatku až do konca, užila . Dovolím si ju zaradiť aj medzi jednu z najlepších kníh za tento rok. Teším sa na ďalšie príbehy ostatných sestier.

26.09.2021 5 z 5

Štyria chlapci Štyria chlapci Michal Škombár

Príbeh, v ktorom sa prelínajú postavy, svety a všetko do seba pekne zapadá. Kniha Štyria chlapci v sebe ukrýva prvky sci-fi a vyžaruje z nej tajomnosť. Autor ma veľmi príjemný štýl písania, žiadne extrémne dlhé opisy a nezrovnalosti v texte. Ponúkaný príbeh je rozdelený do troch väčších celkov, v ktorých spoznáme chlapcov, potom sa dostaneme do minulosti a nakoniec zakotvíme na druhej strane. V príbehu sa vyskytujú hlboké myšlienky, ale aj vtipné pasáže, ktoré dokazujú autorov zmysel pre humor. Autor vymyslel naozaj zaujímavý príbeh, v ktorom cestujeme medzi prítomným a minulým časom a ešte ďalej. Ako hlavných hrdinov si zvolil štyroch chlapcov, ktorých detstvo sa rapídne zmení, akonáhle sa začnú zaujímať viac o ich mestskú záhadu. V príbehu nastane viacero zvratov, ktoré som spočiatku nečakala a príbeh tak postupne gradoval a zvyšovalo sa aj napätie a zvedavosť. Tiež som mala možnosť na príbeh a jeho časti nahliadnúť z rôznych perspektív, keďže sa v ňom striedali aj postavy. Všetko sa postupne dostávalo do finále a zapadalo ako puzzle. Čo sa týka úplného záveru knihy, trošku som ho odhadla, ale neprekážalo mi to. Niekde by som si tam však priala pár strán navyše (ak sa nechystá nejaké pokračovanie), lebo by ma zaujímalo pár vecí, ktoré si musím asi domyslieť. Knihu určite odporúčam, lebo je naozaj veľmi dobrá a čítala sa rýchlo, bavila ma. Ak máte radi sci-fi, záhady a celkovo určité napätie, dajte knihe šancu. Myslím si, že to neoľutujete.

29.06.2021 4 z 5

Božská hra Božská hra Danny Tobey

Ani neviem ako začať, dovolím si povedať, že celá táto myšlienka bol jeden zaujímavý nápad a autorovi sa to podarilo skvelo predostrieť čitateľom. Bola to jedna prepracovaná jazda medzi virtuálnym a reálnym životom. Celé to začalo ako nevinná zábava. Čo by už len počítačová hra mohla narobiť (haha, dozviete sa, keď knihu prečítate ). Postupne zisťujeme, že to nebude len taká obyčajná zábavka a v skutočnosti ide o život. Štýl písania mi veľmi vyhovoval, autor zvolil krátke kapitoly, čo je skvelé a dej napredoval naozaj rýchlo. V príbehu stretávame viac postáv – skupinku „podivínov“, ktorí milujú programovanie a majú svoj vlastný klub a skupinu zbohatlíkov, ktorí si nenechajú len tak zničiť meno. Autor veľmi dobre poukázal na to, aké rozdiely sú medzi bohatými a obyčajnými/normálnymi ľuďmi. Čo sa samotnej hry týka, bola skvelo premyslená, vďaka okuliarom nabrala „novú realitu“ a tak mali hráči pocit, že sa všetko odohráva v reálnom svete. Aj odmeny a tresty boli zaujímavým nápadom. Aká bola spočiatku super, tak neskôr sa ukázala jej nebezpečnosť. Ak máte radi virtuálnu realitu, vrelo Vám knihu odporúčam (aj ak ju radi nemáte ).

08.05.2021 4 z 5

Príliš neskoro Príliš neskoro Juraj Gerbel

Spočiatku sa mi kniha čítala dobre, neskôr som však natrafila na prvky, ktoré mi trochu prekážali. Začnem tým, že mne osobne moc nesadol štýl, akým autor píše. Príliš veľa opisov v krátkych vetách. Druhou vecou, ktorá mi udrela do očí a vyskytovala sa tam pomerne často, bolo opakovanie a pripomínanie niektorých udalostí, spojitostí a podobne. Bonusom sú krátke kapitoly. Aj napriek tomu, že štýl písania mi nesadol, kniha sa vďaka tomu čítala ľahko a celkom rýchlo. Stále sa niečo dialo, dej postupne gradoval a napredoval. Stránky ubiehali a poháňala ma vpred hlavne myšlienka, že chcem teda vedieť záver. Tiež som uvítala striedanie pohľadov – zo strany dobrých a strany záporných postáv. Mali sme tak možnosť sledovať príbeh z oboch strán. Ak máte radi akčné thrillery, rozhodne knihe dajte šancu.

02.05.2021 3 z 5

Budeš iba moja Budeš iba moja Martina Kováčiková

Medzi nové, debutujúce autorky sa zaradila aj Martina Kováčiková, ktorá nám priniesla príbeh s názvom – Budeš iba moja. Hovorí sa – Nesúď knihu podľa obalu. V tomto prípade to platí na 100%. Obálka tejto knihy vo Vás môže vytvoriť domnienky, že ide o romantickú knihu. Nič také však nečakajte. Je to pravý opak, ktorý má od romantiky ďaleko. Stretávame sa tu s vážnou témou domáceho násilia, ktorá sa v knihách v poslednej dobe objavuje častejšie. Už je len na autoroch, ako sa s témou popasujú. Kniha rozoberá príbeh Natálie, ktorá sa ocitne vo vzťahu, kde je fyzicky aj psychicky týraná. Napriek tomu, že pomáha ženám s podobným osudom s rozvodom, ona sama si pomôcť nedokáže. Musím povedať, že štýl akým je príbeh napísaný mi veľmi vyhovuje. Kapitoly boli primerane dlhé a stále som mala potrebu pokračovať v čítaní, aby som vedela, čo sa stane. Príbeh bol dynamický, obsahoval dostatok akcie a kniha sa celkovo veľmi rýchlo čítala. Mínusom knihy, boli občasné preklepy a chyby, avšak pri čítaní ma to až tak extra nerušilo.
Čo ma skutočne vtiahlo do deja bolo striedanie dejových línii, ktoré sa navzájom dopĺňali a vytvárali tak zmysluplný celok. Ocitáme sa v prítomnosti a vďaka Natálii a jej spomienkam nazeráme aj do minulosti a dostávame sa k počiatku problémov, ktoré ju teraz sprevádzajú a k dôvodom, prečo a ako sa ocitla v tomto toxickom vzťahu. K postavám nemám výhrady, boli vykreslené veľmi dobre aj keď len tak povrchovo. Trochu mi chýbal obšírnejší a hlbší opis, ktorý by nám ich priblížil o čosi viac a uvítala by som možno aj niečo málo z ich života. Mali by sme možnosť tak pochopiť ich konanie v niektorých situáciách. Ale celkovo príbeh pekne dopĺňali. Čo sa týka záveru knihu, prekvapil ma, lebo som ho nečakala. Trošičku som ostala sklamaná, že to neskončilo podľa mojich predstáv. Už som mala v hlave vymyslené, ako by to mohlo skončiť, žiaľ sa tak nestalo. To však neznamená, že sa mi knižný koniec nepáčil. Naopak, páčil sa mi, no zaujímalo by ma možno ešte viac z jej „nového“ života.
Síce ide o útlu knihu (novelu), autorke sa podarilo predostrieť nám príbeh, ktorý stojí za prečítanie. Odporúčam Vám siahnuť po tejto knihe. Okrem toho, že knihu prečítate naozaj rýchlo, nazriete aj do sveta a myslenia žien, ktoré žijú „v zlatej klietke“ a ukáže Vám, čo všetko dokážu peniaze, majetok a kontakty a ako dokážu tvarovať charakter.

23.02.2021 4 z 5

Detektív z minulosti Detektív z minulosti Ivica Ďuricová

Nádherná, malá kniha, ktorá v sebe ukrýva veľmi veľa. Tešiť sa môžete na nezvyčajný príbeh lásky a krásne prostredie, ktoré na mňa veľmi zapôsobilo. Tina Minor opäť predviedla svoje ilustrátorské nadanie a priniesla nám ďalšiu krásnu obálku knihy, ktorá sa v knižnici bude medzi ostatnými vynímať.
Autorka vie, ako človeka chytiť za ♥ a tieto romantické knihy sa jej naozaj daria. Jej štýl písania je veľmi dobrý, dokáže ma vtiahnuť do deja veľmi rýchlo a mám problém sa od knihy potom odtrhnúť. Tým, že je kniha menších rozmerov a kapitoly sú primerane dlhé, čítanie išlo rýchlo a človek sa zrazu ocitol na konci knihy.
Čo sa týka prostredia, ako som už vyššie spomínala, sa mi naozaj páčilo a vďaka opisom som si to mohla predstaviť do detailov. Ako bonus boli jedlá, ktoré hlavná hrdinka pripravovala a opisovala a veru, nepohrdla by som ochutnávkou (ku knihe by sa hodil dodatok v podobe receptov ????). Okrem toho je kniha plná pekných myšlienok, ktoré si Vás získajú a uviaznu Vám v hlave.
Eliza Fiore, hlavná hrdinka celého príbehu, sa mi naozaj zapáčila. Veľmi ma potešilo, že sa autorka v knihe venuje body positivity téme. Eliza sa vďaka pomoci jej najlepšieho kamarátka dokázala posunúť vpred a stala sa sebavedomou ženou. Edmond mi prirástol k srdcu od prvého momentu. Mal ju rád a bolo to cítiť. Detektív, celý príbeh záhadná postava, o ktorej sa viac dozvieme až postupom času a v závere ostaneme prekvapený. Obľúbila som si ho.
Celé ich zbližovanie, postupné spomínanie a striedanie pohľadov z prítomnosti a z dní pred nehodou bolo skvelé. Odhaľujeme jej minulosť, aj keď si ona na ňu ešte nespomína, zisťujeme čo sa udialo a veríme v šťastný koniec. Kniha ukrýva dôležité témy, sebelásku a robí tým určitú osvetu a je doplnená o čiastočné napätie. A ako celok je naozaj úžasná. Páči sa mi, že sa autorka odhodlala pridať aj skutočnú udalosť a napokon aj záver knihy, kde sú vysvetlené niektoré pojmy. Dodáva to knihe reálnosť, napriek tomu, že je to fikcia.
Ak stále váhate, či si knihu prečítať, vrelo Vám ju odporúčam. Oddýchnete si a spoznáte nové prostredie a postavy, ktoré si obľúbite. Ako bonus sa aspoň nachvíľu v týchto dňoch ocitnete na súkromnej pláži zaliatej slnkom a vo vzduchu budete cítiť more.

31.01.2021 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Hneď na začiatok Vám odporúčam, siahnite po knihe - ak máte 18+, nevadí Vám v knihe násilie a vulgarizmy a zobrazený svet podsvetia. Veci v knihe sú bez cenzúry, ako napovedá názov. Nečakajte sladkú romantiku.

V prvom rade chválim obálku a jej farby, oceňujem neónový nadpis, ktorý hneď upúta pozornosť čitateľa a záhadná silueta dodáva tajomno okolo celej knihy. Štýl autorky už celkom poznám a ani v tejto knihe nesklamala. Striedanie hlavných postáv nám pomáha viac ich spoznať a nahliadnuť do ich hlavy a duše, čo sa v nich odohráva a aký vedú vnútorný boj. Kapitoly boli primerane dlhé a aj pri tejto knihe som si v neskorých hodinách vravela „ešte jednu kapitolu a pôjdem už spať“. Čítala sa celkom rýchlo, vždy tam bol nejaký moment, kedy som jednoducho chcela vedieť, čo sa udeje ďalej.

Dej knihy bol dynamický, obsahoval napätie, akciu a kopec iných vecí. Dá sa povedať, že podchvíľou sa niečo dialo, čo Vás posúvalo vpred pri čítaní. Musím pochváliť aj zvrat, ktorý som už spomínala. Nečakala som ho, dosť ma to prekvapilo a bolo skvelé si potom pospájať jednotlivé veci dokopy. Autorka sa rozhodla zmeniť trochu smer a zariskovať, a teda bola to dobrá voľba. Ide jej písanie aj týchto odvážnejších, vulgárnejších a temnejších riadkov. Nekládla si servítku pred ústa a to dodalo knihe na reálnosti. Každá jej kniha je špecifická niečím iným a som veľmi zvedavá, aké príbehy nám ešte v budúcnosti ponúkne.

Dlhšiu recenziu nájdete na mojom blogu - https://veronica-faye.blogspot.com/

04.01.2021 4 z 5

Slepý život Slepý život H. J. Bornemisza

Už veľmi dlho som nečítala fantasy, ktorá by bola prepracovaná do takých detailov. Bonus je, že dielo pochádza od slovenskej autorky a navyše je to debut. Verte, že to ako debut nevyzerá. Hravo sa vyrovná svetovým knižným fantasy svetom. Autorka má skvelú predstavivosť a fantáziu, navyše sa úžasne pohrá aj s tou Vašou. Priniesla nám hneď niekoľko rás, ktoré v príbehu postupne spoznávame. Celý príbeh sa nám pomaly odhaľuje a dozvedáme sa ako to bolo v minulosti. Autorka vytvorila krásny, aj keď miestami temný, svet, ktorý si fantasy milovník určite zamiluje hneď po prečítaní. Štýl, akým autorka píše, mi veľmi vyhovuje. Všetko, čo bolo napísané, pekne nadväzovalo a dávalo to dokopy zmysluplný celok. Navyše sa v knihe ukrýva veľké množstvo pekných myšlienok, asi ešte v žiadne knihe som toľko vecí nevyznačovala ????. Z postáv som si veľmi obľúbila Zaoena a Dariu, tí mi k srdcu prirástli najviac. Ďalšia vec, ktorá sa mi na celom príbehu páčila bola, že ľudia tvorili tú zlú časť, resp. ostatné rasy nás považovali za zlo. Priznám sa, že som sa pri čítaní párkrát zamyslela nad otázkou – Čo ak? - čo ak je to skutočné a naozaj medzi nami žijú aj iné rasy, len o nich nevieme. Dôkaz, že sa kniha s Vašou fantáziou neuveriteľné zahráva. Vrelo odporúčam každému, nielen milovníkom fantasy.

09.12.2020 5 z 5

Škriatok Bertil a záhada strateného potoka Škriatok Bertil a záhada strateného potoka Mária Lazárová

Stretávame škriatka Bertila a jeho dvoch myších kamarátov a spolu s nimi sa vydáme hľadať stratený potok.
Ide o veľmi pekne spracovanú knihu, doplnená je krásnymi ilustráciami (Hedviga Gutierrez), ktoré sa mi páčili. Nesie v sebe poslanie, snaží sa deťom ukázať kolektívnu prácu a tiež poukazuje na udržiavanie prírody, aby bola čistá.
Kniha je písaná zrozumiteľne, aby si detský čitateľ vedel všetko predstaviť, vzal si nejaké to ponaučenie a aby ho čítanie bavilo. Samotný príbeh poukazuje na čítanie kníh, čo sa mi páčilo. Pekný spôsob, ako deti priviesť k čítaniu ďalších kníh.
Mňa samú čítanie bavilo, bolo to milé a úplná zmena oproti knihám, ktoré čítam teraz. Myslím si, že kúpou tejto knihy potešíte nejedno dieťa a na čítanie sa bude tešiť.

09.12.2020 5 z 5

Umenie a iné straty času Umenie a iné straty času Daniella Dair (p)

Na začiatok musím priznať, že poéziu moc nečítam. Je len pár kníh, ktoré mám a ktoré ma oslovili. Pri tejto knihe som poriadne nevedela, do čoho idem.
Musím však povedať, že ma milo prekvapila. Síce to bolo trošku negatívne ladené, v konečnom dôsledku to dávalo zmysel. Medzi tie časti, ktoré sa mi páčili najviac radím – Láska po desiatej a Sociálny vrah.
Tiež musím pochváliť, že dielo bolo doplnené o špecifické ilustrácie vo vnútri, ktoré na prvý pohľad zaujmú. Naopak obálka je úplne jednoduchá a tak nám dáva priestor vytvoriť si ju podľa našich predstáv.
Mladá autorka nám priniesla trošku iný pohľad na poéziu ako takú, ak teda tento žáner obľubujete, odporúčam po knihe siahnuť.
Navyše vytvorila Dairnight Community, ktorá pomáha mladým spisovateľom, čo je obdivuhodné.

09.12.2020 4 z 5

Noc, ktorá mi zmenila život Noc, ktorá mi zmenila život Lina Elys

Kniha ma od začiatku zaujala a nápad a príbeh sa mi páčili. Problematika násilia na ženách bola dobre opísaná, taktiež aj obdobie, čo sa deje po tom. Čo sa týka samotnej knihy, možno by som trošku popracovala na obálke, ktorá nie je zlá, vystihuje knihu, ale na mňa je príliš neostrá a text až tak nevyniká. Potom ma trošku mrzelo, že sa čitateľ, v niektorých častiach dozvie dopredu, čo sa stane a potom sa stráca efekt napätia a prekvapenia. Knihu som čítala celkom rýchlo, kapitoly neboli príliš dlhé. Štýl písania mi tiež celkom vyhovoval. Opisy boli dostačujúce na to, aby som si vedela postavy a okolie predstaviť. Páčilo sa mi, ako sa po počiatočných ťažkých chvíľach začala Anna dávať dokopy. Prvá polka knihy bola pomalšia a dialo sa v nej menej vecí, vidíme ako sa hlavná hrdinka dáva dokopy. Viac sa mi páčila druhá polka príbehu, najmä bližšie ku koncu, kedy to bolo trošku akčnejšie a nastalo tam viacej zvratov, ktoré ma prekvapili a záver, ktorý som po tom všetko nečakala. Keď knihu hodnotím ako celok, je to zaujímavá prvotina a odporúčam siahnuť po nej práve kvôli rozoberanej problematike, ktorá sa až tak veľmi na verejnosti nerozoberá. Ukáže Vám, čím si jedinec po traumatickom zážitku musí prejsť. Nikto z nás by nechcel niečo podobné zažiť.

02.09.2020 4 z 5

Šéf môjho šéfa Šéf môjho šéfa Michaela Zamari (p)

Autorka ma úžasný štýl písania, začítate sa do príbehu veľmi rýchlo. Ani neviem ako a stránky postupne mizli a ocitla som sa na konci. Opis postáv bol dostatočne detailný, aby som si ich vedela naživo predstaviť. Kapitoly boli taktiež primerane dlhé. Záver ma prekvapil a zároveň namotal na čítanie pokračovania. Postava Nely sa mi páčila už od začiatku. Prešla si nepeknými udalosťami, aj napriek tomu bola silná. Páčila sa mi jej cieľavedomosť a občasná drzosť, vedela čo chce. Tiež som si obľúbila aj jej dve kamarátky – Gabi a Lianu. Richard je typ šéfa, ktorého by si želal asi každý zamestnanec. Aspoň ja určite áno. Ich kamarátsko-pracovný vzťah som si obľúbila a bolo vidno, že Richardovi na Nele záleží a chce, aby bola už len šťastná, dával na ňu istým spôsobom pozor. Tomas Leroy. Meno, ktoré si teda zapamätám, lebo vo mne od začiatku zanechával samé otázniky. Takto záhadnú postavu som v príbehu už dlho nezažila. Vzhľadom na záver som teda veľmi zvedavá, čo všetko sa o ňom ešte v pokračovaní dozviem. V knihe nájdete rôzne vtipné pasáže, ale aj tie smutnejšie. Obsahuje aj veľmi pekné myšlienky, pri ktorý sa nachvíľu zamyslíte.

27.08.2020 4 z 5

Horkosladké esencie Horkosladké esencie Baja Dolce

Neuveriteľné krásny a silný príbeh troch generácii, ktorý Vás chytí za srdce. Príbeh o kliatbe jedného rodu, o spomenutí a odpustení. Kniha Vás po emocionálnej stránke doslova vyšťaví, Baja proste vie ako narábať s emóciami čitateľa. Musím pochváliť aj krásnu obálku, ktorá napriek jednoduchej ilustrácii vystihuje dej knihy. Kniha sa čítala naozaj ľahko a rýchlo. Ani neviem ako, a zrazu som bola v polke knihy, stránky mizli jedna za druhou neuveriteľnou rýchlosťou. Baja ma vynikajúci štýl písania, že Vás do deja vtiahne snáď okamžite. Taktiež boli v knihe vtipné prirovnania, na ktorých som sa schuti nahlas zasmiala. Kapitoly boli primerane dlhé, páčilo sa mi, že na seba nadväzovali a tak som sa rýchlejšie zorientovala. Stretávame sa so starosťami, prekážkami a utrpením, napokon aj so šťastím. Som rada, že záver bol presne taký, aký som chcela a s príjemným pocitom na duši som knihu napokon odložila. Priznám sa, Linda mi občas liezla trochu na nervy s jej správaním a unáhlenými rozhodnutiami, napokon to však skončilo presne tak, ako malo. Daniela som si obľúbila hneď na začiatku. „Moja Čučoriedka“ – oslovenie, ktoré sa mi neskutočne páčilo a vždy, keď ho použil, pousmiala som sa. Jeho vzťah ku sestre bol krásny, bolo vidieť, že je to jeho malá sestrička, ktorú ľúbi a spravil by pre ňu čokoľvek. Stará mama Olívia a Nicolas – niet čo dodať. Prešli si doslova peklom, obaja z nich to mali veľmi ťažké a chceli spraviť čokoľvek, aby boli spolu. Láska je večná. Bolo potrebné jediné – ona si musela spomenúť a on musel odpustiť. Príbeh je písaný tak, že každá veková kategória si v nej nájde presne to, čo hľadá a čo potrebuje. Je to jedna z tých kníh, ktoré si jednoducho chcem prečítať znova s väčším časovým odstupom, pretože viem, že potom ma to ovplyvní úplne iným spôsobom ako teraz a zase mi to dá niečo viac. Každá generácia si nájde to, čo bude na tejto knihe milovať. Fantasy prvky, aj keď ich nebolo veľa, dodali knihe úplne iný nádych, odlišný od bežnej romantiky. Idea dvoch realít sa mi veľmi páčila, sama som si predstavovala, čo by som spravila inak, keby som mala podobnú možnosť. Sny, ktoré Linda mávala, boli taktiež pekným osviežením deja. Kniha si zaslúži čestné miesto v mojej knižnici a taktiež v knižnici každej beznádejnej romantičky. Každú z nás čaká napokon šťastie, musíme len vyčkať. Knihu som si zamilovala a budem ju odporúčať všetkými desiatimi.

05.08.2020 5 z 5

Lily a Magor – 1. díl Lily a Magor – 1. díl Jaroslav J. R. Tylich

Dej s potenciálom, ale mierny chaos. Nevedela som, čo do recenzie napísať. Úprimne hovorím za seba, že mi táto kniha nesadla a do čítania som sa nútila. Od začiatku tam bolo príliš veľa postáv a každá časť textu sa odohrávala niekde inde a bola z pohľadu niekoho iného. To spôsobilo, že sa do deja nedalo začítať. Pozitívom bola Žofinka (opička) a nápad s Navrátilcami, ktorý by si kľudne zaslúžil samostatný príbeh. Mne síce príbeh nesadol a čítalo sa mi to ťažšie, ale niekomu sa môže páčiť.

30.07.2020 2 z 5

Krásny život tučniakov Krásny život tučniakov Ivana Alexi

Realita. Tak by som túto knihu definovala.
Získala si ma hneď na začiatku a čítala sa veľmi rýchlo. Dej ma bavil a stále som chcela vedieť viac. Nie je to klasické romantické klišé s happy end-om. Bonus je pútavá obálka.
Miriam som si obľúbila, občas som sa s ňou stotožnila. Autorka ma skvelý štýl písania. Spôsob, akým bol príbeh písaný ma zaujal. Kniha vo mne vyvolala veľa pocitov a čítanie som si užila.

30.07.2020 5 z 5

Rande so svokrou Rande so svokrou Eva Hrašková

Čakala som vtipný príbeh s komickými zápletkami. Aj keď bolo občas niečo vtipné a úsmevné, najčastejšie sa u mňa opakoval pocit hnevu.
Napriek tomu išlo čítanie celkom rýchlo. Kniha nám ukazuje, ako to niekde reálne vyzerá. Zo všetkých najviac som si obľúbila postavu Ivany. Naopak Dušan a jeho mama Mária ma vytáčali permanentne. Nechcela by som niečo takéto zažiť. Napriek všetkému som si čítanie užila a aspoň som mala možnosť nahliadnúť ako to niekde môže byť a tak trochu viem, čomu sa vyhýbať

30.07.2020 4 z 5