Škriatok Bertil a záhada strateného potoka

Škriatok Bertil a záhada strateného potoka https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445746/bmid_skriatok-bertil-a-zahada-strateneho-oMg-445746.jpeg 5 4 2

Na povale starého domu býva škriatok Bertil s dvomi kamarátmi - Pipom a Olíviou. Pipo a Olívia sú myšky. Nosia Bertilovi jedlo z neďalekej továrne na piškóty a on im za to číta rozprávky. Bez myšiek by sa škriatkovi žilo naozaj ťažko, pretože nikdy nevychádza von. A načo aj? Mesto je prázdne a zarastá burinou. A zostalo by to tak navždy, keby sa zvedavá Olívia v jeden deň nerozhodla nájsť potok, ktorý tu voľakedy tiekol.... celý text

Karcoolka2210
29.07.2023 4 z 5

Podarené dielo pre deti s hlbšou myšlienkou ochrany našej plantéty. Určite odporúčam túto autorku nie len pre deti :)

Veronica.Faye
09.12.2020 5 z 5

Stretávame škriatka Bertila a jeho dvoch myších kamarátov a spolu s nimi sa vydáme hľadať stratený potok.
Ide o veľmi pekne spracovanú knihu, doplnená je krásnymi ilustráciami (Hedviga Gutierrez), ktoré sa mi páčili. Nesie v sebe poslanie, snaží sa deťom ukázať kolektívnu prácu a tiež poukazuje na udržiavanie prírody, aby bola čistá.
Kniha je písaná zrozumiteľne, aby si detský čitateľ vedel všetko predstaviť, vzal si nejaké to ponaučenie a aby ho čítanie bavilo. Samotný príbeh poukazuje na čítanie kníh, čo sa mi páčilo. Pekný spôsob, ako deti priviesť k čítaniu ďalších kníh.
Mňa samú čítanie bavilo, bolo to milé a úplná zmena oproti knihám, ktoré čítam teraz. Myslím si, že kúpou tejto knihy potešíte nejedno dieťa a na čítanie sa bude tešiť.

Kniha Škriatok Bertil a záhada strateného potoka je v