verka5083 verka5083 komentáře u knih

Sprechen Sie Deutsch? – 1. díl Sprechen Sie Deutsch? – 1. díl Doris Dusilová

Tato učebnice je vynikající nástroj pro přípravu na maturitní zkoušku z němčiny, poskytující komplexní přehled důležitých gramatických pravidel, včetně tabulek, frází, skloňování a časování. Její obsah je také velmi užitečný pro studenty germanistiky na vysokých školách. Díky této knize jsem úspěšně složila maturitu a osvojila jsem si základní dovednosti potřebné pro další studium na univerzitě. Nyní se k učebnici opětovně vracím, abych si osvěžila tyto základy a mohla na nich dále stavět v mém akademickém i profesním životě. Rozhoně mohu jen doporučit. Jak už tady bylo řečeno, nejsem si jistá, zda je učebnice vhodná pro samouky.

30.01.2024 5 z 5

Němčina nejen pro samouky Němčina nejen pro samouky Lucie Zemanová

Nejlepší knížka pro samouky .

25.01.2024 5 z 5

Themen aktuell 1 - pracovní sešit Themen aktuell 1 - pracovní sešit Heiko Böck

Tento pracovní sešit představuje vynikající doplněk k učebnici a je zvláště vhodný pro studenty středních škol. Nabízí bohaté příležitosti k procvičování slovní zásoby, která je v sešitu obsažena. Přestože je pracovní sešit objemnější než samotná učebnice, což může vést k náročnějšímu psaní, jeho používání je velmi efektivní pro zapamatování nových slovíček. Díky systematickému procvičování a opakování se slovní zásoba efektivně vryje do paměti, což přispívá k hlubšímu pochopení učiva a celkově lepším výsledkům ve studiu.

22.01.2024 5 z 5

Cesta z Baghdádu k volžským Bulharům, 921–922 Cesta z Baghdádu k volžským Bulharům, 921–922 Ahmad ibn Fadlan

V roce 921 byl na příkaz abbásovského chalífy z Bagdádu vyslán Ibn Fadlán s poselstvem do království ležícího na soutoku řek Volha a Kama. Jeho cesta vedla do Volžského Bulharska, oblasti ležící daleko za hranicemi tehdejšího islámského světa. Ibn Fadlán ve svém arabsky psaném pojednání nám zanechal detailní a barvitý popis jedinečných historických a etnografických aspektů eurasijských oblastí, které během své cesty prozkoumal.

Tato kniha je obdivuhodná díky svému podrobnému líčení cesty, která poskytuje čtenáři hluboký vhled do různých kultur a zvyků, zejména v kontextu pohřbívání a cestování. Nejvíce mě zaujalo popis pohřebních rituálů v Kyjevské Rusi, jež byly nejen překvapivé pro mě, ale i pro samotného autora. Kniha dokonale zachycuje rozmanitost pohřebních obřadů ve světě a poskytuje čtenářům fascinující pohled na různé kultury, které Ibn Fadlán během své cesty potkal.

22.01.2024 5 z 5

Kniha o technikách keramiky Kniha o technikách keramiky Pravoslav Rada

Tato technická příručka je neocenitelným zdrojem nejen pro výtvarníky, ale i pro sběratele umění. Detailně popisuje široké spektrum používaných materiálů, zpracování, technické pomůcky a postupy. Kromě toho nabízí cenné informace o glazurách, barvách a poskytuje řadu praktických návodů. Tato kniha mi byla nesmírně užitečná během přípravy na zkoušky na vysoké škole a jsem si jistá, že se k ní budu i nadále vracet pro další poznatky.

Themen aktuell - učebnica Themen aktuell - učebnica Heiko Böck

Tato učebnice byla pro mě nepostradatelným nástrojem během mého prvního ročníku na střední škole, kde jsem ji intenzivně využívala. Posloužila mi jako solidní základ, na kterém jsem mohla efektivně stavět své další znalosti. Výrazně mi pomohla zejména v oblastech čtení a poslechu, což bylo klíčové pro získání základů německého jazyka. Tuto učebnici bych rozhodně doporučila každému, kdo hledá spolehlivý základ pro studium němčiny.

17.01.2024 5 z 5

Německo-český, česko-německý slovník s novým německým pravopisem Německo-český, česko-německý slovník s novým německým pravopisem kolektiv autorů

Dvojjazyčný NĚMECKO-ČESKÝ a ČESKO-NĚMECKÝ SLOVNÍK je ideální nástroj pro studium a práci. S nabídkou přes 60 tisíc slov a frází, je neocenitelným pomocníkem pro širokou škálu uživatelů – od mírně pokročilých školáků až po studenty různých jazykových, středních a vysokých škol. Tento slovník mě doprovází již od základní školy a stále mi poskytuje neocenitelnou podporu v mém jazykovém vzdělávání. Jeho rozsáhlý obsah a spolehlivost ho činí nepostradatelným nástrojem pro každého, kdo se učí nebo pracuje s německým a českým jazykem.

17.01.2024 5 z 5

Německo-český a česko-německý archeologický slovník Německo-český a česko-německý archeologický slovník Lubomír Košnar

Tento slovník je pro mě opravdu neocenitelným pomocníkem. Díky němu se mi mnohem snáze daří psát články v němčině a také mi poskytuje velkou podporu při překladech odborných článků z archeologie.

Celkově vzato, tento slovník je pro mě nezbytným nástrojem při práci s němčinou a archeologií. Určitě ho doporučuji všem, kteří se potřebují lépe orientovat v německém jazyce a překladech odborných textů.

07.01.2024 5 z 5

Hurá do Afriky Hurá do Afriky Jozef Pavlovič

Tato kniha je jako skrytý poklad, objevený na policích babiččiny knihovny, připravený oživit své kouzlo pro novou generaci čtenářů. Přestože kniha strávila roky zapomenuta, její obsah je stále aktuální a fascinující. Krásné ilustrace oživují stránky a dodávají příběhům hloubku a barvu, čímž zaujmou nejen dětské čtenáře.

Co dělá tuto knihu výjimečnou, jsou vtipné texty s velkými písmeny, které jsou ideální pro mladé čtenáře na počátku své čtenářské cesty. Humor, který je do textů vpleten, je přístupný a zábavný, což podněcuje zvědavost a lásku ke čtení u dětí. Tato kniha je skvělým společníkem pro děti z prvního stupně základní školy, pomáhá jim rozvíjet čtenářské dovednosti a zároveň je baví. Je to dokonalý příklad toho, jak mohou starší knihy nabídnout neocenitelné hodnoty a poznatky, které překračují generace.

04.01.2024 5 z 5

Neklidné časy - Kapitoly ze společných dějin přírody a lidí Neklidné časy - Kapitoly ze společných dějin přírody a lidí Petr Pokorný

Tato kniha je žádným příkladem multidisciplinárního přístupu k poznání, který zasazuje geologickou minulost a historické kořeny současnosti do nových perspektiv. Jádrem knihy jsou delší vědecké eseje, které inteligentně a poutavě navazují jedna na druhou, spřádajíce příběh naší neustále se měnící planety, české krajiny a specifických lokalit. Fascinující je, jak kniha zachází s přírodou a civilizací jako s rovnocennými partnery v tomto epickém příběhu.

Kniha je skvělým zdrojem pro všechny zájemce o historickou ekologii, biologii (zejména botaniku), geologii, prehistorickou archeologii a krajinářství. Nabízí základní, ale komplexní přehled, který je obzvláště užitečný pro studenty připravující se na zkoušky nebo ty, kteří hledají základní znalosti v těchto oborech.

Knížka poskytuje základní přehled o palynologii, vysvětluje pojmy jako POLYCZ a EPD, a umožňuje čtenáři porozumět historii bádání o glaciálu a interglaciálu. Kniha je výjimečná tím, jak poskytuje pevný základ, na kterém lze dále stavět a rozšiřovat znalosti. Její přístup k propojení různých disciplín je nejen osvěžující, ale také inspirativní, a ukazuje, jak může být poznání našeho světa komplexní a propojené.

04.01.2024 5 z 5

Středověká keramika ze Sezimova Ústí Středověká keramika ze Sezimova Ústí Miroslav Richter

Miroslav Richter ve své knize pečlivě zkoumá vznik a rozvoj středověkých měst, přičemž se zaměřuje na klíčové lokality svých archeologických výzkumů. Sezimovo Ústí, zaniklé dne 30. března 1420 v důsledku husitských bouří, představuje fascinující místo, jehož rychlý a násilný zánik umožnil odkrytí bohatých archeologických nálezů.

Autor systematicky a komplexně mapuje archeologický výzkum levobřežního předměstí Sezimova Ústí, což nejenže představuje významnou událost v oblasti archeologie, ale také výrazně rozšiřuje historický výzkum urbanistického osídlení. Výsledky tohoto výzkumu dodnes poskytují nové a nedostupné poznatky a informace, které tato naučná literatura výborně zachycuje.

Literatura je bohatá na odborné a zajímavé texty, doplněné fotografickým materiálem, který detailně ilustruje získaná data. Richterova práce představuje nejen důkladný průzkum středověkých měst, ale i přínosný zdroj pro všechny, kteří jsou zainteresováni v historickém výzkumu.

19.12.2023 5 z 5

Soukromý detektiv Matyld - Na stopě sériového vraha Soukromý detektiv Matyld - Na stopě sériového vraha Jan Poláček

Tato knížka mě opravdu zaujala svou zajímavostí a nápaditostí. Během čtení jsem se dokonce několikrát usmála, což naznačuje, že má skvělý smysl pro humor. Přestože mě kniha bavila, občas jsem měla rozporuplné pocity, protože se zdála kombinovat lehkost s vážností. V určitý okamžik jsem váhala, zda je určena spíše pro mladší děti nebo pro ty, kteří jsou již na druhém stupni základní školy.

Jak již bylo zmíněno, některé pasáže knihy jsem přeskakovala, protože mi přišly příliš rozsáhlé, a měla jsem dojem, že by mohly být zkráceny, aby bylo čtení plynulejší a zajímavější. Nicméně musím uznat, že základní myšlenka knihy je originální a má něco jedinečného.

19.12.2023 3 z 5

Hradišťko u Davle Hradišťko u Davle Miroslav Richter

Miroslav Richter patří k zakladatelským osobnostem československé středověké archeologie. Richter byl vynikající terénní pracovník, který pracoval se středověkou keramikou přímo na svých vlastních výzkumných lokalitách a mohl pracovat na přímé metodice práce se středověkou keramikou. V tomto ohledu vzniká tato úžasná kniha jeho top dílo, kde základem je slovní situační popis keramiky vytvořený s cílem vyhodnocení zastoupení hlavních typů a morfologických prvků s cílem pomocí dalších komparací a analýz časových a lokálních vytvořit datování.
Právě na základě studia keramiky z Hradišťka u Davle vytvořil Richter svůj vlastní deskripční systém, který byl současně určen pro zpracování těchto konkrétních lokálních nálezů. Deskripční systémy mají za cíl vytvoření jakéhosi katalogu nálezů, což jednak vede k vytvoření jeho soupisu, ale také poskytuje základní interpretaci složení celého souboru. Richter vycházel z procentuálního zastoupení tvarů nádob a typů okrajů ve vybraných souborech z určitých objektů a jejich fází. A právě tato studie je dokladem toho, jaký přínos měl Richter pro zkoumání středověké keramiky u nás a zejména také pro práci s nálezy z této oblasti.

11.12.2023 5 z 5

Kočka, která milovala pomeranče – a další báječné  terapeutické příběhy Kočka, která milovala pomeranče – a další báječné terapeutické příběhy Viktoria Soltis-Doan

Brilantní originalita a mistrovské zpracování příběhů tvoří nezaměnitelný prvek autorovy tvorby. Její vyprávění je propracované do detailů a vždy vyvrcholí nečekanou poučkou, která vyplynula z daného příběhu. Každý příběh je psán s takovou pečlivostí a umem, že čtenář je držen v napětí až do posledních okamžiků, kdy se děj elegantně a překvapivě uzavírá. Autorka nejenže excelize ve vyprávění, ale i ve vytváření atmosféry, která pohlcuje čtenáře a udržuje jej zaujatého až do samého konce každého příběhu. Kniha zanechává dojem nejen kvalitního vypravěče, ale i myslitele, jehož příběhy nejsou pouze zábavné, ale také hluboké a inspirativní.

08.12.2023 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

(SPOILER) Knížka je skvělá, je krásné napsaná a umí člověka vtáhnout do děje. Bohužel na druhou stranu jsem trochu nedávala některá úmrtí a chvilrma jsem knihu trochu obrečela. To ale nemá vliv na moje hodnocení - autor skvělé píše a knihu mohu jen doporučit.

26.11.2023 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Knížka mi byla doporučená a abych pravdu řekla, tak jsem neměla nějak velká očekávání. Ale opak se stal pravdou. Už začátek knihy mě nadchnul a s chutí jsem knihu musela číst dál. Nakonec jsem knihu četla každý večer po kapitolách, abych měla možnost se nad daným tématem zamyslet. Díky knize jsem zjistila, jaké chyby v životě dělám a postupně se snažím přijít na to, jak se jim vyvarovat.
Jak už tady bylo řečeno, tak kniha dává opravdu naději na novou energii a takové nakopnutí do lepšího života. Což dalo i mně. Knihu mohu s velkou chutí jen a jen doporučit.

24.11.2023 5 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Tento díl jsem poprvé jako malá slyšela na kazeťáku jako audioknizku a nyní mi to nedalo, abych si nepřečetla i knížku. Ale při čtení jsem stále měla v hlavě ten poslech z dětství.

07.11.2023 5 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Skvělá omítka z dětství, která nikdy neomrzí

07.11.2023 5 z 5

Děťátko Děťátko Josef Václav Sládek

Taková malá párminutová jednohubka, která je strašné jednoduše a pěkně udělaná. Nejlepší byl pro mě ten konec, to jsem i zasmála.

05.11.2023 5 z 5

Čtyři dohody - Inspirační karty Čtyři dohody - Inspirační karty Don Miguel Ruiz (p)

Tato kniha elegantně osvětluje téma, které je běžnou součástí lidského života, i když si to možná neuvědomujeme. Při čtení jsem si uvědomila, že její obsah odráží realitu, kterou znám, avšak zároveň jsem si uvědomila, že často nedokážeme plně dodržovat její zásady. Již od dětství jsme formováni do určitých vzorců chování, které nás provázejí celým životem. A když dospějeme a uvědomíme si, že bychom měli jednat jinak, často je obtížné změnit náš postoj.

27.10.2023 4 z 5