Soukromý detektiv Matyld - Na stopě sériového vraha

Soukromý detektiv Matyld - Na stopě sériového vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261880/bmid_soukromy-detektiv-matyld-P7l-261880.jpg 4 18 5

Konečně zvířecí detektiv, na kterého jsme čekali! Na zahradě se našla mrtvola a začíná pátrání plné spletitých záludností a záludných spletitostí, na jaké vyzraje jedině tak protřelý kocour, jako je Matyld. Spolu s partou kočičích kamarádů, mezi nimiž se najdou nejrůznější postavičky, zažívá Matyld jedno dobrodružství za druhým a kromě jiného se toho spoustu naučí o lidském světě.... celý text

hanka24
20.02.2024 3 z 5

Měli jsme jako audioknihu, vyprávění úžasné. Spíš pro děti školou povinné, mého prcka to nezaujalo a já sice doposlouchala napnuta jak to dopadne, ale úplně můj žánr to není

verka5083
19.12.2023 3 z 5

Tato knížka mě opravdu zaujala svou zajímavostí a nápaditostí. Během čtení jsem se dokonce několikrát usmála, což naznačuje, že má skvělý smysl pro humor. Přestože mě kniha bavila, občas jsem měla rozporuplné pocity, protože se zdála kombinovat lehkost s vážností. V určitý okamžik jsem váhala, zda je určena spíše pro mladší děti nebo pro ty, kteří jsou již na druhém stupni základní školy.

Jak již bylo zmíněno, některé pasáže knihy jsem přeskakovala, protože mi přišly příliš rozsáhlé, a měla jsem dojem, že by mohly být zkráceny, aby bylo čtení plynulejší a zajímavější. Nicméně musím uznat, že základní myšlenka knihy je originální a má něco jedinečného.

gabriela9668
09.11.2023 5 z 5

Syn 5 let tuto knihu miluje. Je nadšený už několik měsíců. Jako audioknihu ji poslouchá jednou za 14 dnů. Dcera 8 let ji tak neprožívá, líbí se jí, ale není tak moc nadšená.

work
31.12.2022 2 z 5

Docela fajn pokus jak převést detektivní thrillery pro dospělé do světa dětí. Povedlo se to ale jen tak napůl.
Tím, že se to povedlo jen tak napůl, mám na mysli to, že aby se člověk dostal na úroveň dětského čtenáře, nestačí, aby místo lidí byli protagonisté zvířátka. Nepředpokládám, že tuhle knížku budou číst teenageří, takže cílová skupina bude tak někde mezi 6-11. Pro tu je tu málo děje, těch 136 stránek by se dalo vtěsnat do 10 a mělo by to lepší spád. Takto je tu spousta konverzaci, které se spíš vlečou, než aby zaujaly, a chybí to tu podstatné: legrace. Knížka je celá v podstatě vážná, popisy mrtvol ptáků jsou jako od Keplera (tedy brutální), a v okamžiku, kdy do toho naběhne ještě sexuální přitažlivost mezi hlavním hrdinou a kotětem odvedle, tak se to se zájmem dětského čtenáře míjí úplně.
Takže pokus dobrý, jen to chce se příště snížit na úroveň MALÉHO dětského čtenáře.

velkyohen
28.11.2015 5 z 5

Kniha se mi líbyla a doporučuji.