Věrka B Věrka B komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem v poslední době četla.

01.06.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělé! Od začátku až do konce vtipné, má to spád, je to čtivé, výborně napsané.

29.11.2017 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Paní Ivance moc děkuji za tuto knížku. Ráda se k ní vracím. Dovede snadno vyvolat smích i pláč - toho smíchu je naštěstí mnohem víc - a taky trochu smutku nad tím, že sama nemám takové vyjadřovací schopnosti a pohotovost k trefným odpovědím. V dnešní době, kdy většina lidí nejenže nezná základy pravopisu, ale čím dál víc ignoruje i čárky v souvětí, je takovéto čtení pohlazením po duši. Velká škoda, že není víc takových autorů!

14.11.2019 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Moc bych si přála, aby lékaři a sestry dokázali vždy myslet na pacienta jako na člověka a aby se všemi dostupnými prostředky snažili zmírnit jeho bolest. Empatie, laskavost, soucit... to je to, co jim mnohdy chybí.

01.06.2018 5 z 5

Gabra a Málinka 1. a 2. díl Gabra a Málinka 1. a 2. díl Amálie Kutinová

Oblíbená kniha mého dětství - každé prázdniny jsem si ji z babiččiny knihovny vytáhla a s radostí znovu přečetla. Teď jsem se k ní po letech znovu vrátila a pořád má pro mě stejné kouzlo. Překvapilo mě, že jsem si všechny příběhy dobře pamatovala... :-)

01.12.2017 5 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Mám ráda všechny knihy Jamese Herriota. Jsou příjemné a čtivé, je v nich neskutečná lidskost, láska, radost ze života i spousta humoru, ale i smutné příběhy.

30.11.2017 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Nebylo to úplně špatné, číst se to dá, i když děj se opravdu vleče, často zabíhá do zbytečných podrobností. Místy jsou události nepravděpodobné - postavy nepoužívají mobil (pouze v jednom případě a až na konci knihy), internet, mail, místo toho si píší dopisy... A přitom zde není žádný náznak toho, že by se děj odehrával v minulosti.

29.04.2018 3 z 5

Kráska a Zvíře Kráska a Zvíře Barbara Hambly

Dobře se to čte. Krásný a napínavý příběh.

29.11.2017 5 z 5