veneta veneta komentáře u knih

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

První polovinu jsem četla rok, druhou dva dny. A jen letitá vzpomínka na Svět podle Garpa mi nedala tuto knihu odložit. Stojí za přečtení, pokud Irvinga máte rádi.

25.01.2021 3 z 5

Moudrost psychopatů Moudrost psychopatů Kevin Dutton

Jistě zajímavé, čtivé, srozumitelné. Jen nebýt těch opakovaných pasáží nad sklenkami whiskey....

23.01.2021 3 z 5

Táhni k čertu, otče Táhni k čertu, otče Josef Winkler

Po přečtení jsem trochu na rozpacích..... surové vyprávění o vesnickém, poválečném životě, často depresivní až tak, že to paradoxně bylo povzbudivé, nad řádky si čtenář snadno uvědomí, v jakém žije luxusu.
Kniha na mě zapůsobila i jazykově, málokdy se setkávám se souvětím rozvinutým na celou stránku.
Obsah knihy výstižně popsal autor na str. 149: “.... o tvém nepovedeném synovi......a ty ses .....dozvěděl......o tom, jakou chovám vůči tobě nenávist a jakým zoufalstvím kvůli ní trpím.” Obojího je kniha plná.

25.12.2020 2 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Střeva, exkrementy? Fuj, pryč od záchodové mísy! Ale nebojte se, autorka vás provede úžasnou džunglí trávicího traktu tak, že se chvílemi budete smát a jindy zase dumat, co změníte, aby vám bylo lépe ( např. vyměníte dřevěné prkénko na maso za plastové, pravda neekologické, ale bezpečnější ). Je to výjimečná kniha!

18.08.2020 5 z 5

Kalich hořkosti Kalich hořkosti Miloslav Pouzar

Ucelené příběhy jsou skvělé, autor má výborný styl. Žel některé části na mě působily nesourodě, jako by byl jejich výběr náhodný.....

16.08.2020 3 z 5

Když se zlé věci stávají dobrým lidem Když se zlé věci stávají dobrým lidem Harold S. Kushner

Kniha do každé domácí knihovny, protože “ není domu, v němž by nikdy nebyl zármutek”.

10.08.2020 5 z 5

Život fotografky Život fotografky Marie Formáčková

Pěkná kniha, super fotky

14.07.2020 4 z 5

Rozruch v Andénách Rozruch v Andénách Boris Vian

Útlá a malá kniha, avšak četla jsem ji dlouho, neboť i jediná kapitola ( rozuměj půl až dvě stránky ) je dost. Náročné, ale osvěžující! Chcete-li se houpat v naprosto nevyzpytatelné džungli Vianovy fantazie, bezpečně zavěšeni do lián brilantní češtiny Patrika Ouředníka, směle do toho!

21.05.2020 5 z 5

Trénink mozku: Zlepšení za 60 dnů Trénink mozku: Zlepšení za 60 dnů Rjúta Kawašima

Dobré..... ale čekala jsem víc. Vydržela jsem poctivých 50 dní, v počítání jsem se zlepšila, ale v ostatních testech jsem nic podobného nezaznamenala

08.05.2020 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Čtivá a poučná. Kdo si ji ode mne chtěl půjčit, tomu jsem ji raději rovnou koupila :-)

07.03.2020 5 z 5

Zen a umění údržby motocyklu Zen a umění údržby motocyklu Robert Maynard Pirsig

Není to můj šálek, ale některé pasáže jsou úchvatné, zvlášť na začátku. Později jsem měla problém prokousávat se filozofickými úvahami, ale líbil se mi popis vztahu otec-syn.

23.02.2020 3 z 5

Bystrohlaví Bystrohlaví Dave Asprey

Kniha začíná hezkým vysvětlením funkce mitochondrií, následují různá doporučení ( pokud jste už nějakou - jakoukoli - knihu o výživě a pohybu četli, nedozvíte se nic nového ), vč. doplňků stravy, což mnohde hraničí s reklamou na produkty autorovy firmy. Když pominu nepřesnosti překladu ( např. působením chladu vznikají omrzliny a ne popáleniny ), některé teorie už jsou zastaralé ( Wim Hofova hyperventilace ). Poselství je celkem jasné ( jezte vše v biokvalitě a k tomu desítky doplňků, hýbejte se a včas odpojte mobil, PC, TV ...), ale celkový dojem rozpačitý.

23.02.2020 2 z 5

Moderní výživa ve fitness a silových sportech Moderní výživa ve fitness a silových sportech Lukáš Roubík

Pokud by někdo hledal jednu komplexní knihu o výživě, je to tato. Není ten, aby se zavděčil všem, ale v této najdete celkem jednoduchá doporučení i podrobné informace o trávení jednotlivých živin, stejně jako vysvětlení různých mýtů.

15.02.2020 5 z 5

Praktický průvodce pistolnice Praktický průvodce pistolnice Dominik Valášek

Po první ráně na střelnici mi došlo, že představy o zbraních z filmů jsou hodně zkreslené a že mě děsí především to, že se zbraní neumím zacházet ( zkontrolovat, vybít, .....). Po trochu stresujícím a velmi hlučném zážitku vypálení 50 ran bylo skvělé v klidu domova přečíst si rozumné základy. Ocenila jsem hlavně čtivý styl a technickou umírněnost, a navíc jsem v knize našla vše, co mě zajímalo ( včetně popisu zbraně, náboje, zkoušek ).

02.02.2020 5 z 5

Ztracený obzor Ztracený obzor James Hilton

Čtivá kniha, krásný jazyk s archaismy, napínavý děj ( zvlášť v době, kdy se mnozí snaží zajistit si přístup do buddhistických klášterů, je nápad pobytu v něm s veškerým komfortem a umírněností ve všem :-), jen s nemožností z něj odejít, velmi svěží )

30.01.2020 4 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Pro začátek super, pokud už čtenář je zkušenější, bude pro něho spíše opakování. Dobrým bonusem jsou recepty.

02.01.2020 3 z 5

Posouvání hranic Posouvání hranic Al Kavadlo

Skvělý průvodce pro cvičení s vlastní vahou, spousta doprovodných fotografií a také povzbuzující ujištění, že i borci zvyklí makat pokrok zaznamenají po týdnech až měsících

25.12.2019 5 z 5

Skleněná klec Skleněná klec Nicholas Carr

Pro mě je kniha plná ( nemilých ) překvapení... zvlášť znepokojující je fakt, že čím více si různými aplikacemi zjednodušujeme život, tím ovladatelnějšími se stáváme. V podstatě jsme programovatelní ..... a to je děsivé.

10.12.2019 4 z 5

O šestiúhelné sněhové vločce – poutavé čtení o „ničem“ O šestiúhelné sněhové vločce – poutavé čtení o „ničem“ Johannes Kepler

Parádní počtení!

25.10.2019 5 z 5

Křesťanství a okultní praktiky – 25 otázek a odpovědí Křesťanství a okultní praktiky – 25 otázek a odpovědí Vojtěch Kodet

Skvělá brožurka! Pro aktivně věřící bude jistě velkou pomůckou, jednotlivé praktiky jsou stručně a výstižně popsány. K zamyšlení je pro každého. Často si neuvědomujeme, že "...existuje vztah mezi efektem nějaké praktiky a jejím zdrojem, a tak jestliže toužím a přijímám její účinek, navazuji se tím a otvírám i jejímu zdroji." (str. 112)

25.09.2019 5 z 5